Preskočiť na obsah

Spestrite si dni zdravou a romantickou porciou prírodných afrodiziak

Prírodné afrodiziaká sú zdrojom mnohých zdraviu prospešných látok. Tieto látky získavame najmä z rastlín, koreňov, bylín, či sušiny alebo drte. Dokážu napríklad zvýšiť libido. V tomto článku vám prinášame zoznam piatich veľmi účinných a čisto prírodných afrodiziak, ktoré majú na naše libido veľký vplyv. 


Účinná Ašvaganda

Pamätáte si na Ašvagandu? O nej sme si už síce písali v inom článku, ale nedá nám ju nespomenúť aj teraz. Tento magický koreň k nám pricestoval z Indie (preto sa využíva najmä v ajurvéde). Je obľúbený najmä pre svoje schopnosti vyvolať u mužov aj žien zvýšenú úroveň plodnosti.

Zo skúseností vám odporúčame Ašvagandu vo forme prášku. V našom obchode tento “ašvagandový” prášok nájdete už vo forme tabliet.

Kotvičník ako skvelé prírodné afrodiziakum

Ďalším skvelým prírodným afrodiziakom je Tribulus Terrestris alebo aj v našom slovenskom preklade – Kotvičník zemný. Okrem toho, že dokáže zvyšovať libido, tak v tele reguluje aj hladinu cholesterolu. Vedeli ste, že užívanie Kotvičníka po dobu 8 týždňov môže zvýšiť spomínané libido a pohlavné funkcie mužov s nízkou hladinou testosterónu (štúdia)? Športovcom môže zvýšiť výkonnosť a dokonca pracovne vyťaženým ľuďom pomáha od stresu, nespavosti a podráždenosti.

Čokoláda 

Viete napríklad, že kvalitná čokoláda obsahuje fenylethylamin, vďaka ktorému sa nám v mozgu uvoľňujú endorfíny? Práve to napomáha intenzívnejšie dosiahnutie eufórie. V čokoláde tiež nájdeme flavonoidy, ktoré sú prospešné pre zdravé srdce a navyše v tele zvyšujú hormon lásky – oxytocín.

Moringa 

Táto rastlina pochádza zo Srí Lanky a juhozápadnej Indie. Obsahuje veľmi vysoké percento vitamínov (E, B1, B2, B3, B6) , minerálov a antioxidantov, ktoré posilňujú imunitný systém. A taktiež zvyšuje libido. Viac o superpotravine Moringe si môžete prečítať tu.

Na obrázku vidíte tablety Ašvagandy a Moringy Turbo.

Prírodné afrodiziaká sú obsiahnuté aj v iných potravinách

A ešte vám chceme povedať o potravinách, ktoré môžu byť rýchlou a ľahko dostupnou voľbou pokiaľ ide o afrodiziaká. Napríklad mandle. Tie obsahujú veľmi vysokú hladinu vitamínu E. Kuracie a bravčové mäso sú bohaté na zinok, čo je ďalší minerál, ktorý dokáže do veľkej miery prekrviť organizmus.

Malá rada na záver

Ak ide o afrodiziaká, vždy stavte na opatrnosť. Pokiaľ sa rozhodnete vyskúšať niečo z našich tipov, nezabúdajte, že všetkého veľa škodí. Stačí iba naozaj pár kúskov čokolády, alebo len niekoľko mandlí, pretože potom by to mohlo vyvolať opačný efekt, ktorý v tomto prípade nechceme 🙂.

Shop roku Mobake