Preskočiť na obsah

Príbeh značky. Ako som začal s Mobake?

Častá otázka na stretku: “Ahoj, ako ťa napadlo vytvoriť bambusové motivačné kefky?”  A moja častá odpoveď: “Noo tak, že som spojil čo ma v živote baví do jedného celku – a to do Kefky. No nie hocijakej.  Bambusovej. A nie len bambusovej, ale aj Motivačnej.”

Takto podobne vyzerá úvod niektorých stretnutí.

Tentokrát pôjdem od začiatku, myslým tým od samého začiatku, presnejšie od môjho narodenia. Od samého malička som miloval prírodu a všetko čo sa s ňou spája, teda aj zvieratá a veľkých dinosaurov. Vlečie sa to so mnou asi od dvoch rokov. Zárodok nápadu však vznikal postupne. Na samom začiatku však bola chuť niečo vytvoriť. A asi na strednej som si začal uvedomovať svoju zodpovednosť za prostredia v ktorom žijem.  Ináč povedané začal som hľadať spôsoby ako minimalizovať svoju uhlíkovú stopu a nahradiť plastové výrobky za prírodnejšie materiály. Napríklad také mikroténové sáčky – sú všade, trhajú sa a sú nerozložiteľné, okrem toho mi lezú na nervy.  No za najvýznamnejší ekologický posun, ktorý predurčil vznik Motivačných kefiek bola výmena bežnej kefky za bambusovú. Aké prosté! Však? 🙂 Bol to ale veľký skok, pretože o bambusových zubných kefkách som doposiaľ nepočul. S chuťou som ju začal používať. Postupne som začal o tom študovať viac a ukázalo sa, že bambus je šetrný voči environmentu, perspektívny do budúcnosti a príjateľný materiál. A tak prirodzenou cestou som našiel substanciu z ktorej sa bude skladať môj budúci bambusový produkt.

Jasné, ešte ostáva zodpovedať otázku prečo sú Motivačné.

Začneme  teda opäť od začiatku. Niekedy na strednej škole som sa začal intenzívnejšie zaujímať o osobnostný rozvoj. Čítal som mnoho, mnoho kníh a o čosi neskôr som navštívil prvý seminár NLP, teda Neuro-lingvistického programovania – keby ste to náhodou nevedeli. 😉  (ak ti to nič nehovorí, nie si sám, preto pripájam Tento odkaz). Poďme však späť. Teda tu niekde začal môj záujem o svoje vnútro  a zmenu samého seba.

Je zaujímavé ako si dokážeme pritiahnuť do života situácie len na základe našich slov a činov. Uvedomil som si, že táto myšlienka mi zmení život.

…a práve preto som umiestnil citáty na telo kefiek, aby každý si mohol uvedomiť moc nad svojimi činmi a tak snáď dosiahol svoje sny. Hlboké? Myslím si, že tým to ešte len začína…

A na záver.

Bambusové kefky s motivačným citátom znamenajú pre mňa oveľa viac, sú pre mňa vyjadrením slobody živiť sa tým čo ma baví a zároveň prinášať svetu úžitok, prinášať na trh nové nápady ale hlavne motivovať ľudí ísť si za svojimi snami a nevzdávať sa!

S úctou,
Patrik

Shop roku Mobake