Preskočiť na obsah

Moravoseed Zeler Albin buľvový 1g

Semená Zeleru: Albin buľvový Semená Zeleru Albin buľvový Zeler pestujeme najmä pre jeho koreň, ktorý je dôležitou súčasťou polievkových zmesí,… Ukáž celý popis ↓

0,79 

Skladom

Odošleme už zajtra.

Kedy vám príde zásielka?
Odhadované dátumy pre doručenie na Slovensko.

Osobný odber už zajtra

DPD Pickup/Pickup Station Št. 25.7.

Kuriér GLS Št. 25.7.

Packeta Pi. 26.7.

Packeta na adresu Pi. 26.7.

Popis

Semená Zeleru: Albin buľvový

Semená Zeleru Albin buľvový

Zeler pestujeme najmä pre jeho koreň, ktorý je dôležitou súčasťou polievkových zmesí, ale aj pre listy a listové stopky. 

U nás sa najčastejšie pestuje zeler voňavý buľvový (Apium graveolens var. rapaceum). Ako jeho názov napovedá, pestuje sa pre podzemné korenebuľvy, veľké približne ako ľudská päsť. Botanicky patrí do čeľade mrkvovité a rovnako ako v prípade mrkvy a petržlenu ide o dvojročnú rastlinu.

V prvom roku vytvára zhrubnutý koreňmierne podlhovastú alebo guľovitú buľvu s početnými jemnými bočnými korienkami. Buľva je na povrchu hnedozelenej farby, vnútro je dužinaté, biele, smotanovobiele, krehké, lámavé, husté. Listy tvoria mohutnú ružicu. Sú výrazne tmavozelené, hladké, lesklé, zložené, trojpočetné, dorastajú až do dĺžky 60 cm. V druhom roku zeler tvorí kvetnú stonku vysokú 1 m. Drobné kvietkyzelenkastobiele, usporiadané v okolíku. Plody sú drobné, 1,5 – 2 mm dlhé sivohnedé rebrovité dvojnažky.

  • Hmotnosť balenia: 1,0 g
  • Hĺbka výsevu: 0,5 cm
  • Výsev do skleníka: I-II
  • Výsadba na záhony: V
  • Odporúčaný rozostup: 40×40 cm
  • Termín zberu: IX-X

Sme Mobake – obchod pre ľudí s veľkým 💛

Príbeh značky Mobake začal v roku 2016, kedy sme začali s Motivačnými (bambusovými) kefkami. Dnes na Mobake nájdeš stovky ekologických a prírodných produktov do domácnosti aj záhrady.

V komunikácii si zakladáme na priateľskom a osobnom prístupe. S mnohými našimi dodávateľmi sa poznáme osobne a aj ich produkty dokonale poznáme. Náš bambusový stánok môžeš nájsť aj na veľtrhoch a výstavách. Aj naďalej Ti chceme prinášať zaujímavé a užitočné produkty, ktoré ti budú dlho robiť radosť. Tešíme sa na tvoj názor a neváhaj nám poslať fotku s tvojím úsmevom 🙂

Semená ti zabalíme bez plastov

Tvoj balíček dôkladne zabalíme do krabičky alebo obálky z recyklovaného papiera. Na lepenie používame výlučne papierovú, 100% recyklovateľnú pásku. Škatulku vyplníme pilinami zo smreka alebo recyklovaným papierom. Pri otváraní Ťa môže prekvapiť príjemná lesná vôňa.

Snažíme sa využiť všetko a byť takmer bez odpadu – preto veríme, že sa nepohneváš ak pri tvojom balíčku použijeme už použitú krabičku.  Na záver pridáme pečiatku s logom Mobake a s láskou pošleme.

Ďalšie informácie

Hmotnosť:

1g

Odporúčaný rozostup:

40×40 cm

Shop roku Mobake