Preskočiť na obsah

mobake@mobake.sk
+421 952 004 544

Moravoseed Valeriánka poľná 1g

Semená Valeriánky poľnej Semená Valeriánky poľnej Krehké listy valeriánky s vyššou nutričnou hodnotou ako hlávkový šalát sa dajú zbierať v… Ukáž celý popis ↓

0,99 

Skladom

Odošleme už zajtra.

Kedy vám príde zásielka?

Slovenská pošta už zajtra

Packeta na adresu už zajtra

Osobný odber Št. 28.9.

Pi. 29.9.

Kuriér GLS Pi. 29.9.

Packeta Po. 2.10.

Odhadované dátumy pre SK.

Popis

Semená Valeriánky poľnej

Semená Valeriánky poľnej

Krehké listy valeriánky s vyššou nutričnou hodnotou ako hlávkový šalát sa dajú zbierať v teplejších dňoch aj počas zimy. Pestuje sa skoro na jar ako predplodina alebo na jeseň ako následná plodina a používa sa ako šalátová zelenina.

Pôda:

Darí sa jej vo všetkých klimatických polohách a pôdach, najlepšie sú však pôdy ľahšie, hlinitopiesočnaté, dostatočne zásobené živinami. Vyššie nárokyna obsah vápnika a fosforu v pôde. Na dobre zásobených pôdach hnojenie nie je potrebné. Nie je náročná na predplodinu, dáva vysoké úrody po všetkých druhoch zeleniny. Pestuje sa v II. až III. trati. Pri vzchádzaní si vyžaduje dostatok vlahy.krátke vegetačné obdobie, od výsevu po prvý zber je to približne 80 dní.

Pestovanie:

Osivo je vhodné pred výsevom namáčať približne 30 hodín, čím sa skráti dĺžka vzchádzania z 10 až 14 dní na 7. Osivo klíči pri teplote 15 °C. Vysievame plytko, do hĺbky 1 až 1,5 cm. Vzdialenosť medzi radmi má byť 15 až 20 cm, v riadku 2 – 3 cm. Na jednotné vzchádzanie rastlín je potrebné zabezpečiť rovnomernú vlhkosť, preto porast po výseve zakryjeme bielou netkanou textíliou, ktorá poslúži aj na dobré prezimovanie.

Zber:

Zbierame celé ružice alebo postupne odtrhávame jednotlivé lístky tak, ako na rastline dorastajú. Z jarných marcových výsevov zbierame valeriánku v máji, z letných koncom októbra, z neskorých jesenných výsevov v druhej polovici apríla. Čerstvé listy môžeme zbierať aj cez zimu a obohatiť našu stravu o vitamíny, a to buď spod netkanej textílie, alebo spopod krytej pestovateľskej plochy. V chladničke môžeme valeriánku uchovať kratší čas.

  • Hmotnosť balenia: 1,0 g
  • Výsev na záhony: III, VII – VIII
  • Odporúčaný rozostup: 20 x 8 cm
  • Termín zberu: V,VIII – X

Sme Mobake – obchod pre ľudí s veľkým 💛

Príbeh značky Mobake začal v roku 2016, kedy sme začali s Motivačnými (bambusovými) kefkami. Dnes na Mobake nájdeš stovky ekologických a prírodných produktov do domácnosti aj záhrady.

V komunikácii si zakladáme na priateľskom a osobnom prístupe. S mnohými našimi dodávateľmi sa poznáme osobne a aj ich produkty dokonale poznáme. Náš bambusový stánok môžeš nájsť aj na veľtrhoch a výstavách. Aj naďalej Ti chceme prinášať zaujímavé a užitočné produkty, ktoré ti budú dlho robiť radosť. Tešíme sa na tvoj názor a neváhaj nám poslať fotku s tvojím úsmevom 🙂

Semená ti zabalíme bez plastov

Tvoj balíček dôkladne zabalíme do krabičky alebo obálky z recyklovaného papiera. Na lepenie používame výlučne papierovú, 100% recyklovateľnú pásku. Škatulku vyplníme pilinami zo smreka alebo recyklovaným papierom. Pri otváraní Ťa môže prekvapiť príjemná lesná vôňa.

Snažíme sa využiť všetko a byť takmer bez odpadu – preto veríme, že sa nepohneváš ak pri tvojom balíčku použijeme už použitú krabičku.  Na záver pridáme pečiatku s logom Mobake a s láskou pošleme.

Ďalšie informácie

Hmotnosť balenia:

1,0 g

Odporúčaný rozostup:

20 x 8 cm

Shop roku Mobake