Preskočiť na obsah

mobake@mobake.sk
+421 952 004 544

Moravoseed Tekvica Špagetová 2g

Semená Tekvice: Špagetová Semená Tekvice Špagetová - rastlina je plazivá a rastie rýchlo. Vytvára 20 - 30 cm dlhé oválne plody,… Ukáž celý popis ↓

0,99 

Skladom

Odošleme už zajtra.

Kedy vám príde zásielka?

Slovenská pošta už zajtra

Packeta na adresu už zajtra

Osobný odber Št. 28.9.

Pi. 29.9.

Kuriér GLS Pi. 29.9.

Packeta Po. 2.10.

Odhadované dátumy pre SK.

Popis

Semená Tekvice: Špagetová

Semená Tekvice Špagetová rastlina je plazivá a rastie rýchlo. Vytvára 20 – 30 cm dlhé oválne plody, s hmotnosťou okolo 2kg, žltej farby. Dužina je jemná a po uvarení sa rozpadáva na vlákna podobné špagetám. Špagetové tekvice boli vyšľachtené cca pred 70 rokmi v Japonsku.

Obsahuje málo kalórií, preto môžeme konzumovať ako dietné cestoviny. Deklarovaná hmotnosť osiva stanovená pri 13% vlhkosti. Osivo nepoužívať na konzum. Skladovať v suchom prostredí a tme, mimo dosahu detí.

Tekvice majú množstvo skvelých vlastností, sú nielen chutné a dajú sa upraviť na veľa spôsobov, ale tiež sa ľahko pestujú a plody sa po zbere dajú dlho skladovať. Niektoré z nich patria k chuťovo výnimočným potravinám. Bez preháňania sú multifunkčné. Sú potravinou, krmovinou, semená sa sušia alebo sa z nich lisuje olej, z niektorých druhov možno vyrábať nádobky alebo ich využívame ako dekoráciu. Pre nižší obsah kalórií sa dajú v redukčnej diéte využívať ako náhrada príloh (zemiakov, ryže, cestovín).

Ako pripraviť špagetovú tekvicu:

Ich dužina sa po uvarení rozpadne na výborné nefalšované zeleninové špagety, ktoré stačí len vybrať, dať na tanier a dochutiť vhodným dresingom. Šupu menších tekvíc pred varením na niekoľkých miestach prepichneme a varíme v celku asi 30 minút. Po uvarení ju rozrežeme, semená odstránime a vidličkou povyberáme špagetové vlákna. Veľkú tekvicu rozpolíme, vyberieme semená, pečieme asi 30 minút v rúre vyhriatej na 180 °C a potom z nej vyberieme „špagety“. 

Čo je okrem plodov jedlé?

Tekvicové semienka netreba zvlášť predstavovať. Jedlé sú však i kvety, buď surové ako ozdoba zeleninových šalátov, alebo vysmážané v cestíčku či naplnené plnkou a upečené. Treba z nich ale vždy odstrániť horký zelený kvetný kalich a s kvetom zaobchádzať opatrne, je totiž veľmi krehký.

Tekvice kvitnú, ale neplodia, čo s tým?

Zvyčajne je to spôsobené počasím. Môže to byť výrazné striedanie tepla chladu počas dňa a noci alebo počas niekoľkých dní, prípadne prílišné preschnutie substrátu, nepravidelná a nevyvážená zálievka. Stáva sa tiež, že ak na rastline rastie súčasne viac plodov, sústredí sa na ne a ďalšie miniplody zhnijú. Vtedy pomôže, ak väčšie kusy zozbierame.

  • Hmotnosť balenia: 2,0 g
  • Hĺbka výsevu: 2 cm
  • Výsev do skleníka: III-IV
  • Výsev do pôdy: V
  • Odporúčaný rozostup: 120×200 cm
  • Výsadba na záhony: V
  • Termín zberu: VII-X

Sme Mobake – obchod pre ľudí s veľkým 💛

Príbeh značky Mobake začal v roku 2016, kedy sme začali s Motivačnými (bambusovými) kefkami. Dnes na Mobake nájdeš stovky ekologických a prírodných produktov do domácnosti aj záhrady.

V komunikácii si zakladáme na priateľskom a osobnom prístupe. S mnohými našimi dodávateľmi sa poznáme osobne a aj ich produkty dokonale poznáme. Náš bambusový stánok môžeš nájsť aj na veľtrhoch a výstavách. Aj naďalej Ti chceme prinášať zaujímavé a užitočné produkty, ktoré ti budú dlho robiť radosť. Tešíme sa na tvoj názor a neváhaj nám poslať fotku s tvojím úsmevom 🙂

Semená ti zabalíme bez plastov

Tvoj balíček dôkladne zabalíme do krabičky alebo obálky z recyklovaného papiera. Na lepenie používame výlučne papierovú, 100% recyklovateľnú pásku. Škatulku vyplníme pilinami zo smreka alebo recyklovaným papierom. Pri otváraní Ťa môže prekvapiť príjemná lesná vôňa.

Snažíme sa využiť všetko a byť takmer bez odpadu – preto veríme, že sa nepohneváš ak pri tvojom balíčku použijeme už použitú krabičku.  Na záver pridáme pečiatku s logom Mobake a s láskou pošleme.

Ďalšie informácie

Hmotnosť balenia:

2,0 g

Hĺbka výsevu:

2 cm

Odporúčaný rozostup:

120×200 cm

Shop roku Mobake