Preskočiť na obsah

Moravoseed Tekvica Špagetová 2g

Semená Tekvice: Špagetová Semená Tekvice Špagetová - rastlina je plazivá a rastie rýchlo. Vytvára 20 - 30 cm dlhé oválne plody,… Ukáž celý popis ↓

0,99 

Skladom

Odošleme ešte dnes.

Kedy vám príde zásielka?
Odhadované dátumy pre doručenie na Slovensko.

Osobný odber ešte dnes

DPD Pickup/Pickup Station Ut. 25.6.

Kuriér GLS Ut. 25.6.

Packeta St. 26.6.

Packeta na adresu St. 26.6.

Popis

Semená Tekvice: Špagetová

Semená Tekvice Špagetová rastlina je plazivá a rastie rýchlo. Vytvára 20 – 30 cm dlhé oválne plody, s hmotnosťou okolo 2kg, žltej farby. Dužina je jemná a po uvarení sa rozpadáva na vlákna podobné špagetám. Špagetové tekvice boli vyšľachtené cca pred 70 rokmi v Japonsku.

Obsahuje málo kalórií, preto môžeme konzumovať ako dietné cestoviny. Deklarovaná hmotnosť osiva stanovená pri 13% vlhkosti. Osivo nepoužívať na konzum. Skladovať v suchom prostredí a tme, mimo dosahu detí.

Tekvice majú množstvo skvelých vlastností, sú nielen chutné a dajú sa upraviť na veľa spôsobov, ale tiež sa ľahko pestujú a plody sa po zbere dajú dlho skladovať. Niektoré z nich patria k chuťovo výnimočným potravinám. Bez preháňania sú multifunkčné. Sú potravinou, krmovinou, semená sa sušia alebo sa z nich lisuje olej, z niektorých druhov možno vyrábať nádobky alebo ich využívame ako dekoráciu. Pre nižší obsah kalórií sa dajú v redukčnej diéte využívať ako náhrada príloh (zemiakov, ryže, cestovín).

Ako pripraviť špagetovú tekvicu:

Ich dužina sa po uvarení rozpadne na výborné nefalšované zeleninové špagety, ktoré stačí len vybrať, dať na tanier a dochutiť vhodným dresingom. Šupu menších tekvíc pred varením na niekoľkých miestach prepichneme a varíme v celku asi 30 minút. Po uvarení ju rozrežeme, semená odstránime a vidličkou povyberáme špagetové vlákna. Veľkú tekvicu rozpolíme, vyberieme semená, pečieme asi 30 minút v rúre vyhriatej na 180 °C a potom z nej vyberieme „špagety“. 

Čo je okrem plodov jedlé?

Tekvicové semienka netreba zvlášť predstavovať. Jedlé sú však i kvety, buď surové ako ozdoba zeleninových šalátov, alebo vysmážané v cestíčku či naplnené plnkou a upečené. Treba z nich ale vždy odstrániť horký zelený kvetný kalich a s kvetom zaobchádzať opatrne, je totiž veľmi krehký.

Tekvice kvitnú, ale neplodia, čo s tým?

Zvyčajne je to spôsobené počasím. Môže to byť výrazné striedanie tepla chladu počas dňa a noci alebo počas niekoľkých dní, prípadne prílišné preschnutie substrátu, nepravidelná a nevyvážená zálievka. Stáva sa tiež, že ak na rastline rastie súčasne viac plodov, sústredí sa na ne a ďalšie miniplody zhnijú. Vtedy pomôže, ak väčšie kusy zozbierame.

  • Hmotnosť balenia: 2,0 g
  • Hĺbka výsevu: 2 cm
  • Výsev do skleníka: III-IV
  • Výsev do pôdy: V
  • Odporúčaný rozostup: 120×200 cm
  • Výsadba na záhony: V
  • Termín zberu: VII-X

Sme Mobake – obchod pre ľudí s veľkým 💛

Príbeh značky Mobake začal v roku 2016, kedy sme začali s Motivačnými (bambusovými) kefkami. Dnes na Mobake nájdeš stovky ekologických a prírodných produktov do domácnosti aj záhrady.

V komunikácii si zakladáme na priateľskom a osobnom prístupe. S mnohými našimi dodávateľmi sa poznáme osobne a aj ich produkty dokonale poznáme. Náš bambusový stánok môžeš nájsť aj na veľtrhoch a výstavách. Aj naďalej Ti chceme prinášať zaujímavé a užitočné produkty, ktoré ti budú dlho robiť radosť. Tešíme sa na tvoj názor a neváhaj nám poslať fotku s tvojím úsmevom 🙂

Semená ti zabalíme bez plastov

Tvoj balíček dôkladne zabalíme do krabičky alebo obálky z recyklovaného papiera. Na lepenie používame výlučne papierovú, 100% recyklovateľnú pásku. Škatulku vyplníme pilinami zo smreka alebo recyklovaným papierom. Pri otváraní Ťa môže prekvapiť príjemná lesná vôňa.

Snažíme sa využiť všetko a byť takmer bez odpadu – preto veríme, že sa nepohneváš ak pri tvojom balíčku použijeme už použitú krabičku.  Na záver pridáme pečiatku s logom Mobake a s láskou pošleme.

Ďalšie informácie

Hmotnosť balenia:

2,0 g

Hĺbka výsevu:

2 cm

Odporúčaný rozostup:

120×200 cm

Shop roku Mobake