Preskočiť na obsah

mobake@mobake.sk
+421 952 004 544

Moravoseed Reďkovka Rampouch 5g

Semena Reďkovky: Rampouch Semena Reďkovky Rampouch K prednostiam reďkoviek patrí veľmi krátke obdobie vegetácie, už 30 až 40 dní od výsevu… Ukáž celý popis ↓

0,99 

Skladom

Odošleme už zajtra.

Kedy vám príde zásielka?

Slovenská pošta už zajtra

Packeta na adresu už zajtra

Osobný odber Št. 28.9.

Pi. 29.9.

Kuriér GLS Pi. 29.9.

Packeta Po. 2.10.

Odhadované dátumy pre SK.

Popis

Semena Reďkovky: Rampouch

Semena Reďkovky Rampouch

K prednostiam reďkoviek patrí veľmi krátke obdobie vegetácie,3040 dní od výsevu ich môžeme zbierať.  Farba šupky môže byť klasická červená, ale i biela, červeno-biela, fialovábordová, čierna, žltá.

Reďkovka je jednoročná rastlina dlhého dňa, čo znamená, že v dňoch, keď je slnečný svit dlhší ako 12 h, vytvára kvetnú stonku bez toho, aby vznikla konzumná hľuza.

Jarné odrody vysievame počas februára do pareniska, skleníka či fóliovníka, v marci v teplejších oblastiach, keď to stav pôdy a priebeh počasia dovolia, aj priamo von na záhon.

Podmienky pestovania:

Reďkovka uprednostňuje ľahšie piesočnatohlinité pôdy bohaté na humus. Hnojíme dobre rozloženým kompostom, na 1 m2 zapracujeme približne 10 kg kompostu. Maštaľný hnoj reďkovka neznáša!

Vyhovujú jej slnečné polohy s vlhkejším ovzduším. Semienka klíčiapri teplote pôdy 2 až 3 °C. Optimálna teplota na pestovanie je +15 až +17 °C, vysoké teploty a suchonevhodné. Mladé rastlinky krátkodobo znesú aj teploty pod bodom mrazu -2 až -3 °C, staršie aj -6 °C.

Závlaha:

Pravidelná a dostatočná závlaha je nevyhnutná, najlepšie večer alebo skoro ráno. Pri nedostatku vodybuľvičky drevnaté, štipľavé, s dutinou vnútri, chuť je nevábna.

Ochrana:

Keďže je reďkovka veľmi atraktívna pre žravé škodce, napríklad skočky, je vhodné porast, predovšetkým pri výraznejšom oteplení nad 20 °C, zakrývať bielou netkanou textíliou. Vzhľadom na krátke vegetačné obdobie je použitie chémie nevhodné. Biela netkaná textília prepúšťa zálievku aj UV žiarenie.

  • Hmotnosť balenia: 5,0 g
  • Hĺbka výsevu: 2 cm
  • Výsev do pôdy: III-V,VII-VIII
  • Odporúčaný rozostup: 20×3 cm
  • Termín zberu: IV-VI,IX-X

Sme Mobake – obchod pre ľudí s veľkým 💛

Príbeh značky Mobake začal v roku 2016, kedy sme začali s Motivačnými (bambusovými) kefkami. Dnes na Mobake nájdeš stovky ekologických a prírodných produktov do domácnosti aj záhrady.

V komunikácii si zakladáme na priateľskom a osobnom prístupe. S mnohými našimi dodávateľmi sa poznáme osobne a aj ich produkty dokonale poznáme. Náš bambusový stánok môžeš nájsť aj na veľtrhoch a výstavách. Aj naďalej Ti chceme prinášať zaujímavé a užitočné produkty, ktoré ti budú dlho robiť radosť. Tešíme sa na tvoj názor a neváhaj nám poslať fotku s tvojím úsmevom 🙂

Semienka ti zabalíme bez plastov

Tvoj balíček dôkladne zabalíme do krabičky alebo obálky z recyklovaného papiera. Na lepenie používame výlučne papierovú, 100% recyklovateľnú pásku. Škatulku vyplníme pilinami zo smreka alebo recyklovaným papierom. Pri otváraní Ťa môže prekvapiť príjemná lesná vôňa.

Snažíme sa využiť všetko a byť takmer bez odpadu – preto veríme, že sa nepohneváš ak pri tvojom balíčku použijeme už použitú krabičku.  Na záver pridáme pečiatku s logom Mobake a s láskou pošleme.

Ďalšie informácie

Hmotnosť balenia:

5,0 g

Hĺbka výsevu:

2 cm

Odporúčaný rozostup:

20×3 cm

Shop roku Mobake