Preskočiť na obsah

Moravoseed Reďkovka Poloneza červenobiela 5g

Semená Reďkovky: Poloneza červenobiela Semená Reďkovky Poloneza červenobiela na rýchlenie a pole K prednostiam reďkoviek patrí veľmi krátke obdobie vegetácie, už… Ukáž celý popis ↓

0,70 

Skladom

Odošleme už zajtra.

Kedy vám príde zásielka?
Odhadované dátumy pre doručenie na Slovensko.

Osobný odber už zajtra

DPD Pickup/Pickup Station St. 17.7.

Kuriér GLS St. 17.7.

Packeta Št. 18.7.

Packeta na adresu Št. 18.7.

Popis

Semená Reďkovky: Poloneza červenobiela

Semená Reďkovky Poloneza červenobiela na rýchlenie a pole

K prednostiam reďkoviek patrí veľmi krátke obdobie vegetácie,3040 dní od výsevu ich môžeme zbierať.  Farba šupky môže byť klasická červená, ale i biela, červeno-biela, fialovábordová, čierna, žltá.

Reďkovka je jednoročná rastlina dlhého dňa, čo znamená, že v dňoch, keď je slnečný svit dlhší ako 12 h, vytvára kvetnú stonku bez toho, aby vznikla konzumná hľuza.

Jarné odrody vysievame počas februára do pareniska, skleníka či fóliovníka, v marci v teplejších oblastiach, keď to stav pôdy a priebeh počasia dovolia, aj priamo von na záhon.

Podmienky pestovania:

Reďkovka uprednostňuje ľahšie piesočnatohlinité pôdy bohaté na humus. Hnojíme dobre rozloženým kompostom, na 1 m2 zapracujeme približne 10 kg kompostu. Maštaľný hnoj reďkovka neznáša!

Vyhovujú jej slnečné polohy s vlhkejším ovzduším. Semienka klíčiapri teplote pôdy 2 až 3 °C. Optimálna teplota na pestovanie je +15 až +17 °C, vysoké teploty a suchonevhodné. Mladé rastlinky krátkodobo znesú aj teploty pod bodom mrazu -2 až -3 °C, staršie aj -6 °C.

Závlaha:

Pravidelná a dostatočná závlaha je nevyhnutná, najlepšie večer alebo skoro ráno. Pri nedostatku vodybuľvičky drevnaté, štipľavé, s dutinou vnútri, chuť je nevábna.

Ochrana:

Keďže je reďkovka veľmi atraktívna pre žravé škodce, napríklad skočky, je vhodné porast, predovšetkým pri výraznejšom oteplení nad 20 °C, zakrývať bielou netkanou textíliou. Vzhľadom na krátke vegetačné obdobie je použitie chémie nevhodné. Biela netkaná textília prepúšťa zálievku aj UV žiarenie.

  • Hmotnosť balenia: 5,0 g
  • Výsev do skleníka: II-III
  • Hĺbka výsevu: 2 cm
  • Odporúčaný rozostup: 15 x 3 cm
  • Termín zberu: III-IV-VI, IX

Sme Mobake – obchod pre ľudí s veľkým 💛

Príbeh značky Mobake začal v roku 2016, kedy sme začali s Motivačnými (bambusovými) kefkami. Dnes na Mobake nájdeš stovky ekologických a prírodných produktov do domácnosti aj záhrady.

V komunikácii si zakladáme na priateľskom a osobnom prístupe. S mnohými našimi dodávateľmi sa poznáme osobne a aj ich produkty dokonale poznáme. Náš bambusový stánok môžeš nájsť aj na veľtrhoch a výstavách. Aj naďalej Ti chceme prinášať zaujímavé a užitočné produkty, ktoré ti budú dlho robiť radosť. Tešíme sa na tvoj názor a neváhaj nám poslať fotku s tvojím úsmevom 🙂

Semienka ti zabalíme bez plastov

Tvoj balíček dôkladne zabalíme do krabičky alebo obálky z recyklovaného papiera. Na lepenie používame výlučne papierovú, 100% recyklovateľnú pásku. Škatulku vyplníme pilinami zo smreka alebo recyklovaným papierom. Pri otváraní Ťa môže prekvapiť príjemná lesná vôňa.

Snažíme sa využiť všetko a byť takmer bez odpadu – preto veríme, že sa nepohneváš ak pri tvojom balíčku použijeme už použitú krabičku.  Na záver pridáme pečiatku s logom Mobake a s láskou pošleme.

Ďalšie informácie

Hmotnosť:

5g

Odporúčaný rozostup:

15 x 3 cm

Shop roku Mobake