Preskočiť na obsah

Moravoseed Rebarbora Victoria 3g

Semená Rebarbory: Victoria Semená Rebarbory Victoria - listová zelenina plná vitamínov. Pôvodne pochádza z Ázie. Celkovo rastlina dorastá do výšky… Ukáž celý popis ↓

1,89 

Skladom

Odošleme ešte dnes.

Kedy vám príde zásielka?
Odhadované dátumy pre doručenie na Slovensko.

Osobný odber ešte dnes

DPD Pickup/Pickup Station Po. 24.6.

Kuriér GLS Po. 24.6.

Packeta Ut. 25.6.

Packeta na adresu Ut. 25.6.

Popis

Semená Rebarbory: Victoria

Semená Rebarbory Victoria listová zelenina plná vitamínov. Pôvodne pochádza z Ázie. Celkovo rastlina dorastá do výšky okolo 100 cm. Stopky sa s obľu bou využívajú do koláčov, džemov, ale i polievok. Musia sa ale tepelne upraviť, a to z dôvodu vyššieho obsahu kyseliny šťaveľovej.

Jedlédužinaté listové stopky. Môžu byť červenkasté i žltozelené, dlhé 30 až 50 cm. V lete zo stredu vyrastá 1,5- až 2-metrová kvetná stonka s drobnými žltými kvietkami, ktorú ešte pred rozkvitnutím odstraňujeme, aby sa rastlina nevysiľovala.

Čepele zberáme, keď sú celkom mladé, jemné. Tmavočervenébordovésladšie, zelenéžltékyslejšie. So zberom začíname najskôr v druhom roku pestovania v termíne od polovice apríla do polovice júna. Neskorší zber nie je vhodný, lebo stopky obsahujú viac kyseliny šťaveľovej, ktorá môže citlivým ľuďom dráždiť žalúdočnú sliznicu.

Listy skrútime a odlomíme alebo odrežeme ostrým nožom. Listovú čepeľ hneď odrežeme, necháme len vejárovitý, asi dvoj- až trojcentimetrový kúsok, aby stopka nevysychalanezvädla. Z mladého trsu odrežeme zopár listov, zo staršíchtretinu listov. V chladničke vydržia až dva týždne.

  • Výsev na záhony: V
  • Hĺbka výsevu: 2 cm
  • Latinský názov: Rheum rhabarbarum L.
  • Výsadba na záhony: IV
  • Spon: 100×120 cm
  • Termín zberu: IV-VI

Sme Mobake – obchod pre ľudí s veľkým 💛

Príbeh značky Mobake začal v roku 2016, kedy sme začali s Motivačnými (bambusovými) kefkami. Dnes na Mobake nájdeš stovky ekologických a prírodných produktov do domácnosti aj záhrady.

V komunikácii si zakladáme na priateľskom a osobnom prístupe. S mnohými našimi dodávateľmi sa poznáme osobne a aj ich produkty dokonale poznáme. Náš bambusový stánok môžeš nájsť aj na veľtrhoch a výstavách. Aj naďalej Ti chceme prinášať zaujímavé a užitočné produkty, ktoré ti budú dlho robiť radosť. Tešíme sa na tvoj názor a neváhaj nám poslať fotku s tvojím úsmevom 🙂

Semienka ti zabalíme bez plastov

Tvoj balíček dôkladne zabalíme do krabičky alebo obálky z recyklovaného papiera. Na lepenie používame výlučne papierovú, 100% recyklovateľnú pásku. Škatulku vyplníme pilinami zo smreka alebo recyklovaným papierom. Pri otváraní Ťa môže prekvapiť príjemná lesná vôňa.

Snažíme sa využiť všetko a byť takmer bez odpadu – preto veríme, že sa nepohneváš ak pri tvojom balíčku použijeme už použitú krabičku.  Na záver pridáme pečiatku s logom Mobake a s láskou pošleme.

Ďalšie informácie

Hĺbka výsevu:

2 cm

Spon:

100×120 cm

Shop roku Mobake