Preskočiť na obsah

mobake@mobake.sk
+421 952 004 544

Moravoseed Rebarbora Victoria 3g

Semená Rebarbory: Victoria Semená Rebarbory Victoria - listová zelenina plná vitamínov. Pôvodne pochádza z Ázie. Celkovo rastlina dorastá do výšky… Ukáž celý popis ↓

1,89 

Skladom

Odošleme už zajtra.

Kedy vám príde zásielka?

Slovenská pošta už zajtra

Packeta na adresu už zajtra

Osobný odber Ut. 26.9.

St. 27.9.

Kuriér GLS St. 27.9.

Packeta Št. 28.9.

Odhadované dátumy pre SK.

Popis

Semená Rebarbory: Victoria

Semená Rebarbory Victoria listová zelenina plná vitamínov. Pôvodne pochádza z Ázie. Celkovo rastlina dorastá do výšky okolo 100 cm. Stopky sa s obľu bou využívajú do koláčov, džemov, ale i polievok. Musia sa ale tepelne upraviť, a to z dôvodu vyššieho obsahu kyseliny šťaveľovej.

Jedlédužinaté listové stopky. Môžu byť červenkasté i žltozelené, dlhé 30 až 50 cm. V lete zo stredu vyrastá 1,5- až 2-metrová kvetná stonka s drobnými žltými kvietkami, ktorú ešte pred rozkvitnutím odstraňujeme, aby sa rastlina nevysiľovala.

Čepele zberáme, keď sú celkom mladé, jemné. Tmavočervenébordovésladšie, zelenéžltékyslejšie. So zberom začíname najskôr v druhom roku pestovania v termíne od polovice apríla do polovice júna. Neskorší zber nie je vhodný, lebo stopky obsahujú viac kyseliny šťaveľovej, ktorá môže citlivým ľuďom dráždiť žalúdočnú sliznicu.

Listy skrútime a odlomíme alebo odrežeme ostrým nožom. Listovú čepeľ hneď odrežeme, necháme len vejárovitý, asi dvoj- až trojcentimetrový kúsok, aby stopka nevysychalanezvädla. Z mladého trsu odrežeme zopár listov, zo staršíchtretinu listov. V chladničke vydržia až dva týždne.

  • Výsev na záhony: V
  • Hĺbka výsevu: 2 cm
  • Latinský názov: Rheum rhabarbarum L.
  • Výsadba na záhony: IV
  • Spon: 100×120 cm
  • Termín zberu: IV-VI

Sme Mobake – obchod pre ľudí s veľkým 💛

Príbeh značky Mobake začal v roku 2016, kedy sme začali s Motivačnými (bambusovými) kefkami. Dnes na Mobake nájdeš stovky ekologických a prírodných produktov do domácnosti aj záhrady.

V komunikácii si zakladáme na priateľskom a osobnom prístupe. S mnohými našimi dodávateľmi sa poznáme osobne a aj ich produkty dokonale poznáme. Náš bambusový stánok môžeš nájsť aj na veľtrhoch a výstavách. Aj naďalej Ti chceme prinášať zaujímavé a užitočné produkty, ktoré ti budú dlho robiť radosť. Tešíme sa na tvoj názor a neváhaj nám poslať fotku s tvojím úsmevom 🙂

Semienka ti zabalíme bez plastov

Tvoj balíček dôkladne zabalíme do krabičky alebo obálky z recyklovaného papiera. Na lepenie používame výlučne papierovú, 100% recyklovateľnú pásku. Škatulku vyplníme pilinami zo smreka alebo recyklovaným papierom. Pri otváraní Ťa môže prekvapiť príjemná lesná vôňa.

Snažíme sa využiť všetko a byť takmer bez odpadu – preto veríme, že sa nepohneváš ak pri tvojom balíčku použijeme už použitú krabičku.  Na záver pridáme pečiatku s logom Mobake a s láskou pošleme.

Ďalšie informácie

Hĺbka výsevu:

2 cm

Spon:

100×120 cm

Shop roku Mobake