Preskočiť na obsah

mobake@mobake.sk
+421 952 004 544

Moravoseed Rajčiak Start S F1 kolíkový skorý 0,1g

Semená Rajčiaku: Start S F1 kolíkový skorý Semená Rajčiaku Start S - kolíkový rajčiak skorý. Univerzálny poloskorý hybrid určený pre… Ukáž celý popis ↓

1,29 

Skladom

Odošleme už zajtra.

Kedy vám príde zásielka?

Slovenská pošta už zajtra

Packeta na adresu už zajtra

Osobný odber Št. 28.9.

Pi. 29.9.

Kuriér GLS Pi. 29.9.

Packeta Po. 2.10.

Odhadované dátumy pre SK.

Popis

Semená Rajčiaku: Start S F1 kolíkový skorý

Semená Rajčiaku Start S kolíkový rajčiak skorý. Univerzálny poloskorý hybrid určený pre studené rýchlenie a poľné pestovanie. Plod je stredne veľký, tmavočervený a veľmi pevný s hmotnosťou 80 – 90 gramov.

Príprava pôdy:

Paradajkám sa najlepšie darí v hlinito-piesočnatých pôdach, ktoré sú dostatočne prekyprené a majú bohatú zásobu živín. Pôda by mala byť neutrálna až mierne kyslá (pH 5,5 – 7,5).

Neodporúča sa, pestovať paradajky na mieste alebo v substráte, v ktorom ste za posledné 3 – 4 roky pestovali paradajky, papriky či baklažány, pretože tieto plodiny ohrozujú rovnaké choroby i škodcovia. Ak ich na danom mieste žiadne choroby nepostihli, môžete ich tam pestovať opäť (najdlhšie 2 – 3 roky po sebe).

Paradajky sú náročné na vápnik, fosfor a draslík. Ideálny pomer dusíka, fosforu a draslíka v hnojive je pre je 1,2 N, 1 P, 1,4 K. Môžete použiť aj vlastnoručne vyrobené prírodné hnojivá. Pozor na nedostatok vápnika a horčíka. Tiež pozor na nadbytok dusíka, hlavne pri hnojení maštaľným hnojom. Hnojiť však môžete aj vlastným kompostom zo záhrady.

Závlaha:

Paradajky potrebujú veľa vlahy, zároveň sú však ich korene citlivé na prístup vzduchu.

Rastliny po vysadení zalievame poriadne a tak, aby pôda stihla preschnúť. V dobe kvetu polievame menej. V dobe plodu výdatne polievame, ale menej často, aby pôda dostatočne preschla a vzduch sa dostal ku koreňom. Počas dozrievania zalievame opatrne, a to vždy až po zbere plodov, aby nedochádzalo k ich praskaniu.

Výsev:

Existuje viacero spôsobov ako sadiť paradajky. Presádzanie sadeníc rajčiakov do záhrady by malo každopádne nasledovať až po tom, keď už nehrozia mrazy a pôda je dostatočne zohriata (15 °C). Zahriatie pôdy môžeme urýchliť položením čiernej fólie, ktorá akumuluje teplo zo slnka v pôde. Na sadenie rajčín si vyhliadnite slnečné stanovisko s minimálne 6 hodinami priameho slnka denne.

Zber:

Paradajky väčšinou dozrievajú postupne, takže aj ich zber je postupný. Plody paradajok nechajte na rastline dozrievaťkým sa úplne nevyfarbia. Ak niektoré plody dozrievajú príliš pomaly, môže to byť následkom častého polievania. Práve dlhšie sucho a schnutie listov paradajok urýchľuje dozrievanie ich plodov a preto rajčiaky už pred koncom sezóny nepolievajte aby mohli plody rýchlejšie dozrieť.

  • Hmotnosť balenia: 0,1 g
  • Latinský názov: Lycopersicon esculentum Mill.
  • Výsev: III – IV
  • Výsadba na záhony: IV – V
  • Zber: VI – X
  • Odporúčaný rozostup: 80 x 50 cm
  • Hĺbka výsevu: 0,5 cm

Sme Mobake – obchod pre ľudí s veľkým 💛

Príbeh značky Mobake začal v roku 2016, kedy sme začali s Motivačnými (bambusovými) kefkami. Dnes na Mobake nájdeš stovky ekologických a prírodných produktov do domácnosti aj záhrady.

V komunikácii si zakladáme na priateľskom a osobnom prístupe. S mnohými našimi dodávateľmi sa poznáme osobne a aj ich produkty dokonale poznáme. Náš bambusový stánok môžeš nájsť aj na veľtrhoch a výstavách. Aj naďalej Ti chceme prinášať zaujímavé a užitočné produkty, ktoré ti budú dlho robiť radosť. Tešíme sa na tvoj názor a neváhaj nám poslať fotku s tvojím úsmevom 🙂

Semienka ti zabalíme bez plastov

Tvoj balíček dôkladne zabalíme do krabičky alebo obálky z recyklovaného papiera. Na lepenie používame výlučne papierovú, 100% recyklovateľnú pásku. Škatulku vyplníme pilinami zo smreka alebo recyklovaným papierom. Pri otváraní Ťa môže prekvapiť príjemná lesná vôňa.

Snažíme sa využiť všetko a byť takmer bez odpadu – preto veríme, že sa nepohneváš ak pri tvojom balíčku použijeme už použitú krabičku.  Na záver pridáme pečiatku s logom Mobake a s láskou pošleme.

Ďalšie informácie

Hmotnosť balenia:

0,1 g

Odporúčaný rozostup:

80 x 50 cm

Hĺbka výsevu:

0,5 cm

Shop roku Mobake