Preskočiť na obsah

mobake@mobake.sk
+421 952 004 544

Moravoseed Pór zimný Elefant na prezimovanie 1,5g

Semená Póru: zimný Elefant na prezimovanie Semená Póru zimný Elefant - jemná odroda vhodná pre jesenný zber a prezimovanie na… Ukáž celý popis ↓

0,79 

Skladom

Odošleme už zajtra.

Kedy vám príde zásielka?

Slovenská pošta už zajtra

Packeta na adresu už zajtra

Osobný odber Ut. 26.9.

St. 27.9.

Kuriér GLS St. 27.9.

Packeta Št. 28.9.

Odhadované dátumy pre SK.

Popis

Semená Póru: zimný Elefant na prezimovanie

Semená Póru zimný Elefant – jemná odroda vhodná pre jesenný zber a prezimovanie na poli. Dĺžku konzumnej časti môžeme predĺžiť prihrňovaním. Je vhodný pre všetky spôsoby spracovania.

Pór je chutná zelenina, ktorá sa ľahko pestuje, no vyžaduje si čas a pozornosť – zvyčajne sa vysieva v nádobách alebo na „výsevnom lôžku“ vo fóliovníku, potom sa o niekoľko mesiacov neskôr presunie na svoje konečné miesto. Semená zasejte na jar a budete zbierať úrodu od jesene do konca zimy.

 • Nezabúdajte ho dostatočne zavlažovať, najmä v období keď neprší. Prípadne ho nechajte vo vode, aby mohol pokračovať v raste a zberajte pór priamo z vášho parapetu!
 • Aby ste dopestovali pór s pekne dlhou bielou časťou, pravidelne ho prihŕňajte.
 • Aby ste získali čo najkvalitnejšiu úrodu, doprajte póru najmä začiatkom vegetačného obdobia dostatočnú zálievku.
 • Ide o plodinu druhej trate, dobre sa pestuje na záhonoch, kde ste vlani pestovali zemiaky či uhorky.
 • Pestovateľskú plochu dobre zamulčujte.
 • Biela časť póru je najžiadanejšia na varenie a jedenie, pretože je jemná a menej vláknitá ako zelená.

Zber:

Pór je možné zbierať vždy, keď dosiahne požadovanú veľkosť. Na rozdiel od cibule a šalotky, vrcholky póru neodumierajú, keď rastlina dozrieva, takže sa na tento znak nemôžete spoliehať. Skladujte pór vo vzduchotesnom plastovom vrecku v zásuvke chladničky; vydrží čerstvý asi týždeň.

 • Hmotnosť balenia: 1,5 g
 • Latinský názov: Allium porrum
 • Výsev do skleníka: III. – VI.
 • Výsev na záhony: III. – VI.
 • Presádzanie: III.-VI.
 • Zber: X. – III.

Sme Mobake – obchod pre ľudí s veľkým 💛

Príbeh značky Mobake začal v roku 2016, kedy sme začali s Motivačnými (bambusovými) kefkami. Dnes na Mobake nájdeš stovky ekologických a prírodných produktov do domácnosti aj záhrady.

V komunikácii si zakladáme na priateľskom a osobnom prístupe. S mnohými našimi dodávateľmi sa poznáme osobne a aj ich produkty dokonale poznáme. Náš bambusový stánok môžeš nájsť aj na veľtrhoch a výstavách. Aj naďalej Ti chceme prinášať zaujímavé a užitočné produkty, ktoré ti budú dlho robiť radosť. Tešíme sa na tvoj názor a neváhaj nám poslať fotku s tvojím úsmevom 🙂

Semená ti zabalíme bez plastov

Tvoj balíček dôkladne zabalíme do krabičky alebo obálky z recyklovaného papiera. Na lepenie používame výlučne papierovú, 100% recyklovateľnú pásku. Škatulku vyplníme pilinami zo smreka alebo recyklovaným papierom. Pri otváraní Ťa môže prekvapiť príjemná lesná vôňa.

Snažíme sa využiť všetko a byť takmer bez odpadu – preto veríme, že sa nepohneváš ak pri tvojom balíčku použijeme už použitú krabičku.  Na záver pridáme pečiatku s logom Mobake a s láskou pošleme.

Ďalšie informácie

Hmotnosť:

1,5g

Latinský názov:

Allium porrum

Shop roku Mobake