Preskočiť na obsah

Moravoseed Pór zimný Elefant na prezimovanie 1,5g

Semená Póru: zimný Elefant na prezimovanie Semená Póru zimný Elefant - jemná odroda vhodná pre jesenný zber a prezimovanie na… Ukáž celý popis ↓

0,79 

Skladom

Odošleme ešte dnes.

Kedy vám príde zásielka?
Odhadované dátumy pre doručenie na Slovensko.

Osobný odber ešte dnes

DPD Pickup/Pickup Station Po. 24.6.

Kuriér GLS Po. 24.6.

Packeta Ut. 25.6.

Packeta na adresu Ut. 25.6.

Popis

Semená Póru: zimný Elefant na prezimovanie

Semená Póru zimný Elefant – jemná odroda vhodná pre jesenný zber a prezimovanie na poli. Dĺžku konzumnej časti môžeme predĺžiť prihrňovaním. Je vhodný pre všetky spôsoby spracovania.

Pór je chutná zelenina, ktorá sa ľahko pestuje, no vyžaduje si čas a pozornosť – zvyčajne sa vysieva v nádobách alebo na „výsevnom lôžku“ vo fóliovníku, potom sa o niekoľko mesiacov neskôr presunie na svoje konečné miesto. Semená zasejte na jar a budete zbierať úrodu od jesene do konca zimy.

 • Nezabúdajte ho dostatočne zavlažovať, najmä v období keď neprší. Prípadne ho nechajte vo vode, aby mohol pokračovať v raste a zberajte pór priamo z vášho parapetu!
 • Aby ste dopestovali pór s pekne dlhou bielou časťou, pravidelne ho prihŕňajte.
 • Aby ste získali čo najkvalitnejšiu úrodu, doprajte póru najmä začiatkom vegetačného obdobia dostatočnú zálievku.
 • Ide o plodinu druhej trate, dobre sa pestuje na záhonoch, kde ste vlani pestovali zemiaky či uhorky.
 • Pestovateľskú plochu dobre zamulčujte.
 • Biela časť póru je najžiadanejšia na varenie a jedenie, pretože je jemná a menej vláknitá ako zelená.

Zber:

Pór je možné zbierať vždy, keď dosiahne požadovanú veľkosť. Na rozdiel od cibule a šalotky, vrcholky póru neodumierajú, keď rastlina dozrieva, takže sa na tento znak nemôžete spoliehať. Skladujte pór vo vzduchotesnom plastovom vrecku v zásuvke chladničky; vydrží čerstvý asi týždeň.

 • Hmotnosť balenia: 1,5 g
 • Latinský názov: Allium porrum
 • Výsev do skleníka: III. – VI.
 • Výsev na záhony: III. – VI.
 • Presádzanie: III.-VI.
 • Zber: X. – III.

Sme Mobake – obchod pre ľudí s veľkým 💛

Príbeh značky Mobake začal v roku 2016, kedy sme začali s Motivačnými (bambusovými) kefkami. Dnes na Mobake nájdeš stovky ekologických a prírodných produktov do domácnosti aj záhrady.

V komunikácii si zakladáme na priateľskom a osobnom prístupe. S mnohými našimi dodávateľmi sa poznáme osobne a aj ich produkty dokonale poznáme. Náš bambusový stánok môžeš nájsť aj na veľtrhoch a výstavách. Aj naďalej Ti chceme prinášať zaujímavé a užitočné produkty, ktoré ti budú dlho robiť radosť. Tešíme sa na tvoj názor a neváhaj nám poslať fotku s tvojím úsmevom 🙂

Semená ti zabalíme bez plastov

Tvoj balíček dôkladne zabalíme do krabičky alebo obálky z recyklovaného papiera. Na lepenie používame výlučne papierovú, 100% recyklovateľnú pásku. Škatulku vyplníme pilinami zo smreka alebo recyklovaným papierom. Pri otváraní Ťa môže prekvapiť príjemná lesná vôňa.

Snažíme sa využiť všetko a byť takmer bez odpadu – preto veríme, že sa nepohneváš ak pri tvojom balíčku použijeme už použitú krabičku.  Na záver pridáme pečiatku s logom Mobake a s láskou pošleme.

Ďalšie informácie

Hmotnosť:

1,5g

Latinský názov:

Allium porrum

Shop roku Mobake