Preskočiť na obsah

Moravoseed Mrkva Karotela Premium skorá 4g

Semená Mrkvy: Karotela Premium skorá Semená Mrkvy Karotela Premium - kvalitná karotka určená pre priamy konzum a krátkodobé skladovanie. Vhodná… Ukáž celý popis ↓

0,98 

Na objednávku

Naskladníme a odošleme do pondelka 22.4.

Kedy vám príde zásielka?

Osobný odber Po. 22.4.

DPD Pickup/Pickup Station St. 24.4.

Kuriér GLS St. 24.4.

Packeta Št. 25.4.

Packeta na adresu Št. 25.4.

Odhadované dátumy pre SK.

Popis

Semená Mrkvy: Karotela Premium skorá

Semená Mrkvy Karotela Premium kvalitná karotka určená pre priamy konzum a krátkodobé skladovanie. Vhodná i pre skoré poľné pestovanie a všetky spôsoby rýchlenia. Koreň je stredne dlhý, valcovitý s tupým zakončením.

Príprava pôdy:

Korene mrkvy rastú do hĺbky, preto musíme pôdu na záhone veľmi jemne spracovať. Tvrdé hrudy či kamene totiž bývajú príčinou deformácií a pomalého rastu koreňov. Na jeseň pôdu na záhone hlboko zrýľujeme a necháme v hrubej brázde. Na jar záhon dôkladne urovnáme a značkovačom naznačíme riadky.

Závlaha:

Mrkva zakoreňuje hlboko, preto je aj pomerne odolná proti suchu. Ak sa rozhodneme pre závlahu, musí byť pravidelná. Nerovnomerné zavlažovanie alebo aj výdatné dažde po období sucha spôsobujú deformácie a praskanie koreňov. Praskliny sú vstupnou bránou pre druhotnú infekciu spôsobenú pôdnymi hubami a škodcami. Medzi radmi záhon kypríme, až kým sa listy v medziradoch začínajú dotýkať.

Zber:

Termín zberu závisí od skorosti odrody a účelu pestovania. Skoré odrody zberáme prebierkou už od mája do júla. Pre vysoký obsah vody v pletivách nie sú vhodné na zimné skladovanie, ale len na rýchly konzum, pretože sú veľmi šťavnaté a rýchlo vädnú. Najlepším ukazovateľom, že je mrkva vhodná na zber a korene už nerastú, je vyfarbenie. Pár koreňov jednoducho vyberieme a skontrolujeme. Spodné listy žltnú, listová ružica je rozklesnutá. Dužina koreňa je krehká, jemná, šťavnatá a sladká.

Neskoré odrody zberáme na jeseň, v priebehu októbra, aj začiatkom novembra, kým nezmrzne pôda. Úrodu určenú na skladovanie pozberáme naraz, najlepšie v slnečný a teplejší deň. Zber v daždivom počasí, zo zamokrenej, mazľavej pôdy je nevhodný. Korene môžu od nadbytku vody praskať. Ak z nejakého dôvodu nestihneme korene vybrať, aspoň záhon zakryjeme netkanou textíliou, čečinou a v najbližšom priaznivom čase korene vyberieme. Ak pôda zamrzne, ku koreňom sa nedostaneme.

Účinné látky:

Mrkva obsahuje cukry, provitamín A, vitamíny B, C, E, H, minerálne látky, ako sú vápnik, horčík, fosfor, mangán, železo, meď, zinok, ale aj kyselinu kremičitú, listovú a farbivá.

  • Hĺbka výsevu: 1-2 cm
  • Výsev do skleníka: II-III
  • Výsev na záhony: III-IV
  • Spon: 25 x 5 cm
  • Zber: VII-X

Sme Mobake – obchod pre ľudí s veľkým 💛

Príbeh značky Mobake začal v roku 2016, kedy sme začali s Motivačnými (bambusovými) kefkami. Dnes na Mobake nájdeš stovky ekologických a prírodných produktov do domácnosti aj záhrady.

V komunikácii si zakladáme na priateľskom a osobnom prístupe. S mnohými našimi dodávateľmi sa poznáme osobne a aj ich produkty dokonale poznáme. Náš bambusový stánok môžeš nájsť aj na veľtrhoch a výstavách. Aj naďalej Ti chceme prinášať zaujímavé a užitočné produkty, ktoré ti budú dlho robiť radosť. Tešíme sa na tvoj názor a neváhaj nám poslať fotku s tvojím úsmevom 🙂

Semienka ti zabalíme bez plastov

Tvoj balíček dôkladne zabalíme do krabičky alebo obálky z recyklovaného papiera. Na lepenie používame výlučne papierovú, 100% recyklovateľnú pásku. Škatulku vyplníme pilinami zo smreka alebo recyklovaným papierom. Pri otváraní Ťa môže prekvapiť príjemná lesná vôňa.

Snažíme sa využiť všetko a byť takmer bez odpadu – preto veríme, že sa nepohneváš ak pri tvojom balíčku použijeme už použitú krabičku.  Na záver pridáme pečiatku s logom Mobake a s láskou pošleme.

Ďalšie informácie

Hmotnosť:

4g

Spon:

25 x 5 cm

Shop roku Mobake