Preskočiť na obsah

Moravoseed Mangold Lucullus 3g

Semená Mangoldu: Lucullus Semená Mangoldu Lucullus - silne rastúca odroda mangoldu so širokými, bielymi stonkami. Listy mangoldu sa dajú použiť… Ukáž celý popis ↓

0,98 

Skladom

Odošleme ešte dnes.

Kedy vám príde zásielka?
Odhadované dátumy pre doručenie na Slovensko.

Osobný odber ešte dnes

DPD Pickup/Pickup Station Po. 24.6.

Kuriér GLS Po. 24.6.

Packeta Ut. 25.6.

Packeta na adresu Ut. 25.6.

Popis

Semená Mangoldu: Lucullus

Semená Mangoldu Lucullus silne rastúca odroda mangoldu so širokými, bielymi stonkami. Listy mangoldu sa dajú použiť do šalátov, stonky ako kúsky kalerábu priamo na konzumáciu. Mangold sa s obľubou využíva v kuchyni tak ako špenát. Oproti špenátu má sladšiu chuť s orechovým nádychom.

Všimli ste si, že listy červenej repy sa nápadne podobajú listom mangoldu? Nie je to náhoda, obe zeleniny sú blízke príbuzné. A vysievať sa dajú aj v júli.

Ako pestovať?

V prípade mangoldu nemá predpestovanie väčší zmysel, táto zelenina sa totiž dá vysievať prakticky celú sezónu, teda od marca približne do septembra. Zatiaľ čo jarný výsev umožní letný zber, letné a jesenné výsevy budú predpokladom zberu tesne pred zimou a aj skoro na jar.

Semená sa vysievajú ideálne do riadkov vzdialených okolo 35 cm, jednotlivé semienka nevysievame bližšie ako na 5 cm, rozstupy však môžu byť aj dvojnásobné. Mangold môžeme na rozdiel od repy ponechať v záhone až do druhého roku, v bežnej zime prezimuje. Aj tak je ale dobré ho pred príchodom mrazov pokryť lístím, ktoré odstránime v marci.

  • Výsev na záhony: III-V
  • Hĺbka výsevu: 2 cm
  • Spon: 30×15 cm
  • Termín zberu: VII
  • Latinský názov: Beta vulgaris L. var. vulgaris

Sme Mobake – obchod pre ľudí s veľkým 💛

Príbeh značky Mobake začal v roku 2016, kedy sme začali s Motivačnými (bambusovými) kefkami. Dnes na Mobake nájdeš stovky ekologických a prírodných produktov do domácnosti aj záhrady.

V komunikácii si zakladáme na priateľskom a osobnom prístupe. S mnohými našimi dodávateľmi sa poznáme osobne a aj ich produkty dokonale poznáme. Náš bambusový stánok môžeš nájsť aj na veľtrhoch a výstavách. Aj naďalej Ti chceme prinášať zaujímavé a užitočné produkty, ktoré ti budú dlho robiť radosť. Tešíme sa na tvoj názor a neváhaj nám poslať fotku s tvojím úsmevom 🙂

Semienka ti zabalíme bez plastov

Tvoj balíček dôkladne zabalíme do krabičky alebo obálky z recyklovaného papiera. Na lepenie používame výlučne papierovú, 100% recyklovateľnú pásku. Škatulku vyplníme pilinami zo smreka alebo recyklovaným papierom. Pri otváraní Ťa môže prekvapiť príjemná lesná vôňa.

Snažíme sa využiť všetko a byť takmer bez odpadu – preto veríme, že sa nepohneváš ak pri tvojom balíčku použijeme už použitú krabičku.  Na záver pridáme pečiatku s logom Mobake a s láskou pošleme.

Ďalšie informácie

Hĺbka výsevu:

2 cm

Spon:

30×15 cm

Shop roku Mobake