Preskočiť na obsah

mobake@mobake.sk
+421 952 004 544

Moravoseed Mangold Lucullus 3g

Semená Mangoldu: Lucullus Semená Mangoldu Lucullus - silne rastúca odroda mangoldu so širokými, bielymi stonkami. Listy mangoldu sa dajú použiť… Ukáž celý popis ↓

0,98 

Skladom

Odošleme už zajtra.

Kedy vám príde zásielka?

Slovenská pošta už zajtra

Packeta na adresu už zajtra

Osobný odber Št. 28.9.

Pi. 29.9.

Kuriér GLS Pi. 29.9.

Packeta Po. 2.10.

Odhadované dátumy pre SK.

Popis

Semená Mangoldu: Lucullus

Semená Mangoldu Lucullus silne rastúca odroda mangoldu so širokými, bielymi stonkami. Listy mangoldu sa dajú použiť do šalátov, stonky ako kúsky kalerábu priamo na konzumáciu. Mangold sa s obľubou využíva v kuchyni tak ako špenát. Oproti špenátu má sladšiu chuť s orechovým nádychom.

Všimli ste si, že listy červenej repy sa nápadne podobajú listom mangoldu? Nie je to náhoda, obe zeleniny sú blízke príbuzné. A vysievať sa dajú aj v júli.

Ako pestovať?

V prípade mangoldu nemá predpestovanie väčší zmysel, táto zelenina sa totiž dá vysievať prakticky celú sezónu, teda od marca približne do septembra. Zatiaľ čo jarný výsev umožní letný zber, letné a jesenné výsevy budú predpokladom zberu tesne pred zimou a aj skoro na jar.

Semená sa vysievajú ideálne do riadkov vzdialených okolo 35 cm, jednotlivé semienka nevysievame bližšie ako na 5 cm, rozstupy však môžu byť aj dvojnásobné. Mangold môžeme na rozdiel od repy ponechať v záhone až do druhého roku, v bežnej zime prezimuje. Aj tak je ale dobré ho pred príchodom mrazov pokryť lístím, ktoré odstránime v marci.

  • Výsev na záhony: III-V
  • Hĺbka výsevu: 2 cm
  • Spon: 30×15 cm
  • Termín zberu: VII
  • Latinský názov: Beta vulgaris L. var. vulgaris

Sme Mobake – obchod pre ľudí s veľkým 💛

Príbeh značky Mobake začal v roku 2016, kedy sme začali s Motivačnými (bambusovými) kefkami. Dnes na Mobake nájdeš stovky ekologických a prírodných produktov do domácnosti aj záhrady.

V komunikácii si zakladáme na priateľskom a osobnom prístupe. S mnohými našimi dodávateľmi sa poznáme osobne a aj ich produkty dokonale poznáme. Náš bambusový stánok môžeš nájsť aj na veľtrhoch a výstavách. Aj naďalej Ti chceme prinášať zaujímavé a užitočné produkty, ktoré ti budú dlho robiť radosť. Tešíme sa na tvoj názor a neváhaj nám poslať fotku s tvojím úsmevom 🙂

Semienka ti zabalíme bez plastov

Tvoj balíček dôkladne zabalíme do krabičky alebo obálky z recyklovaného papiera. Na lepenie používame výlučne papierovú, 100% recyklovateľnú pásku. Škatulku vyplníme pilinami zo smreka alebo recyklovaným papierom. Pri otváraní Ťa môže prekvapiť príjemná lesná vôňa.

Snažíme sa využiť všetko a byť takmer bez odpadu – preto veríme, že sa nepohneváš ak pri tvojom balíčku použijeme už použitú krabičku.  Na záver pridáme pečiatku s logom Mobake a s láskou pošleme.

Ďalšie informácie

Hĺbka výsevu:

2 cm

Spon:

30×15 cm

Shop roku Mobake