Preskočiť na obsah

Moravoseed Mangold Colour 0,5g

Semená Mangoldu: Colour Semená Mangoldu Colour - určený na pestovanie hlavne vonku, ale dá sa aj pestovať v skleníkoch. Silné stonky… Ukáž celý popis ↓

0,98 

Skladom

Odošleme už zajtra.

Kedy vám príde zásielka?
Odhadované dátumy pre doručenie na Slovensko.

Osobný odber už zajtra

DPD Pickup/Pickup Station St. 17.7.

Kuriér GLS St. 17.7.

Packeta Št. 18.7.

Packeta na adresu Št. 18.7.

Popis

Semená Mangoldu: Colour

Semená Mangoldu Colour – určený na pestovanie hlavne vonku, ale dá sa aj pestovať v skleníkoch. Silné stonky používame hlavne na varenie, dusenie a pečenie, v pokrmoch pôsobia ozdobne. Všimli ste si, že listy červenej repy sa nápadne podobajú listom mangoldu? Nie je to náhoda, obe zeleniny sú blízke príbuzné. A vysievať sa dajú aj v júli.

Ako pestovať?

V prípade mangoldu nemá predpestovanie väčší zmysel, táto zelenina sa totiž dá vysievať prakticky celú sezónu, teda od marca približne do septembra. Zatiaľ čo jarný výsev umožní letný zber, letné a jesenné výsevy budú predpokladom zberu tesne pred zimou a aj skoro na jar.

Semená sa vysievajú ideálne do riadkov vzdialených okolo 35 cm, jednotlivé semienka nevysievame bližšie ako na 5 cm, rozstupy však môžu byť aj dvojnásobné. Mangold môžeme na rozdiel od repy ponechať v záhone až do druhého roku, v bežnej zime prezimuje. Aj tak je ale dobré ho pred príchodom mrazov pokryť lístím, ktoré odstránime v marci.

  • Výsev na záhony: III-V
  • Hĺbka výsevu: 2 cm
  • Spon: 30×15 cm
  • Termín zberu: VII
  • Latinský názov: Beta vulgaris L. var. vulgaris

Sme Mobake – obchod pre ľudí s veľkým 💛

Príbeh značky Mobake začal v roku 2016, kedy sme začali s Motivačnými (bambusovými) kefkami. Dnes na Mobake nájdeš stovky ekologických a prírodných produktov do domácnosti aj záhrady.

V komunikácii si zakladáme na priateľskom a osobnom prístupe. S mnohými našimi dodávateľmi sa poznáme osobne a aj ich produkty dokonale poznáme. Náš bambusový stánok môžeš nájsť aj na veľtrhoch a výstavách. Aj naďalej Ti chceme prinášať zaujímavé a užitočné produkty, ktoré ti budú dlho robiť radosť. Tešíme sa na tvoj názor a neváhaj nám poslať fotku s tvojím úsmevom 🙂

Semienka ti zabalíme bez plastov

Tvoj balíček dôkladne zabalíme do krabičky alebo obálky z recyklovaného papiera. Na lepenie používame výlučne papierovú, 100% recyklovateľnú pásku. Škatulku vyplníme pilinami zo smreka alebo recyklovaným papierom. Pri otváraní Ťa môže prekvapiť príjemná lesná vôňa.

Snažíme sa využiť všetko a byť takmer bez odpadu – preto veríme, že sa nepohneváš ak pri tvojom balíčku použijeme už použitú krabičku.  Na záver pridáme pečiatku s logom Mobake a s láskou pošleme.

Ďalšie informácie

Hĺbka výsevu:

2 cm

Spon:

30×15 cm

Shop roku Mobake