Preskočiť na obsah

Moravoseed Kukurica Elán F1 cukrová 20g

Semená Kukurice: Elán F1 cukrová Semená Kukurice Elán F1 cukrová - patrí k najskoršie dozrievajúcim hybridom cukrovej kukurice. Tmavožlté zrná… Ukáž celý popis ↓

1,55 

Skladom

Odošleme ešte dnes.

Kedy vám príde zásielka?

Osobný odber ešte dnes

DPD Pickup/Pickup Station Ut. 23.4.

Kuriér GLS Ut. 23.4.

Packeta St. 24.4.

Packeta na adresu St. 24.4.

Odhadované dátumy pre SK.

Popis

Semená Kukurice: Elán F1 cukrová

Semená Kukurice Elán F1 cukrová patrí k najskoršie dozrievajúcim hybridom cukrovej kukurice. Tmavožlté zrná majú príjemnú sladkú chuť. Klasy zbierame vo voskovo mliečnej zrelosti. Kukurica je vhodná na priamy konzum, mrazenie i konzervovanie. Vegetačná doba je 75 – 80 dní.

Jednoduché pestovanie kukurice poteší aj menej skúsených záhradkárov. Semená sa zvyčajne vysievajú priamo na slnečný záhon od začiatku apríla do mája, prípadne sa v máji vysádzajú priesady.

Nevysievame ani nesadíme ju do jedného dlhého riadka, plytko koreniace rastliny by sa pri vetre vyvracali. Efektívnejší je výsev do štvorca alebo do viacerých riadkov za sebou. Pomáha to aj pri opelení, peľ sa totiž prenáša vetrom.

Na pôdu je kukurica pomerne nenáročná, najlepšie rastie v pôde dobre priepustnej, ktorá je schopná i udržať vodu. Preto do nej niekoľko týždňov pred výsevom zapravíme väčšie množstvo kompostu alebo vysievame do vyhnojenej pôdy po predplodine. Po vzídení mladé rastliny chránime pred slizniakmi. Záhon môžeme aj skypriť a namulčovať. Zálievka je najdôležitejšia v období kvitnutia a potom pri tvorbe klasov.

  • Hmotnosť balenia: 20,0 g
  • Výsev do pôdy: IV-V
  • Hĺbka výsevu: 5 cm
  • Odporúčaný rozostup: 60 x 30 cm
  • Termín zberu: VII-IX

Sme Mobake – obchod pre ľudí s veľkým 💛

Príbeh značky Mobake začal v roku 2016, kedy sme začali s Motivačnými (bambusovými) kefkami. Dnes na Mobake nájdeš stovky ekologických a prírodných produktov do domácnosti aj záhrady.

V komunikácii si zakladáme na priateľskom a osobnom prístupe. S mnohými našimi dodávateľmi sa poznáme osobne a aj ich produkty dokonale poznáme. Náš bambusový stánok môžeš nájsť aj na veľtrhoch a výstavách. Aj naďalej Ti chceme prinášať zaujímavé a užitočné produkty, ktoré ti budú dlho robiť radosť. Tešíme sa na tvoj názor a neváhaj nám poslať fotku s tvojím úsmevom 🙂

Semienka ti zabalíme bez plastov

Tvoj balíček dôkladne zabalíme do krabičky alebo obálky z recyklovaného papiera. Na lepenie používame výlučne papierovú, 100% recyklovateľnú pásku. Škatulku vyplníme pilinami zo smreka alebo recyklovaným papierom. Pri otváraní Ťa môže prekvapiť príjemná lesná vôňa.

Snažíme sa využiť všetko a byť takmer bez odpadu – preto veríme, že sa nepohneváš ak pri tvojom balíčku použijeme už použitú krabičku.  Na záver pridáme pečiatku s logom Mobake a s láskou pošleme.

Ďalšie informácie

Hmotnosť balenia:

20,0 g

Odporúčaný rozostup:

60 x 30 cm

Hĺbka výsevu:

5 cm

Shop roku Mobake