Preskočiť na obsah

Moravoseed Kapusta Polar neskorá 1g

Semená Kapusty: Polar neskorá Semená Kapusty Polar neskorá je odroda na priamy konzum a skladovanie. Okrem toho, že je veľmi… Ukáž celý popis ↓

0,65 

Skladom

Odošleme už zajtra.

Kedy vám príde zásielka?
Odhadované dátumy pre doručenie na Slovensko.

Osobný odber už zajtra

DPD Pickup/Pickup Station Ut. 25.6.

Kuriér GLS Ut. 25.6.

Packeta St. 26.6.

Packeta na adresu St. 26.6.

Popis

Semená Kapusty: Polar neskorá

Semená Kapusty Polar neskorá je odroda na priamy konzum a skladovanie.

Okrem toho, že je veľmi chutná, či už surová, alebo kyslá, obsahuje veľa vitamínov, najmä C, A, E, skupiny B, minerálne látky – draslík, vápnik, horčík, sodík, zinok, železo, ale aj bielkoviny a cukry. Podstatný je obsah vlákniny, ktorá pomáha nášmu telu zbaviť sa škodlivých látok. Pozitívne vplýva na činnosť tráviacej sústavy, podporuje peristaltiku, zmierňuje zápaly, odvádza škodlivé látky z tela.

Pôda:

Pestujeme v I. trati. Vhodnými predplodinamistrukoviny, šalátová a koreňová zelenina, nevhodné sú všetky hlúboviny. Na jeseň záhon zrýľujeme a zapracujeme maštaľný hnoj alebo aspoň kompost v dávke asi 6 až 10 kg na 1 m2. Pôdu necháme v hrubej brázde. Na jar záhon urovnáme, vyznačíme miesta na výsev alebo výsadbu. Aplikujeme priemyselné hnojivo s obsahom dusíka, draslíka a fosforu. Riadime sa dávkovaním na etikete hnojiva.

Zber a skladovanie:

Závisí od skorosti odrody a spôsobu využitia. Skoré ani poloskoré odrody bielej kapusty nie sú vhodné na skladovanie ani na prípravu klasickej kvasenej kapusty. Zberáme ich postupne prebierkou začiatkom leta, v júni, keď majú hlávky 3 krycie listy a ich hmotnosť je okolo 400 – 500 g. Poloskoré odrody zberáme v júli až auguste, ich hmotnosť býva 1 200 g. Neskoré odrody bielej kapusty sú najlepšie na rezanie a následné kvasenie aj na dlhodobé skladovanie. Hmotnosť hlávok býva viac ako 1 500 g. Zberáme ich koncom septembra, v októbri až novembri.

Hlávka musí byť pevná, uzavretá. Pri zbere hlávku stlačíme prstami, aby sme zistili, či je vo vnútri dostatočne pevná. Hlávky odrežeme, očistíme od obalových listov a snažíme sa ich čo najskôr spracovať. Optimálna teplota na skladovanie je pri -0,5 až +1°C, pri vzdušnej vlhkosti 80 – 90 %. Kvalitné hlávky vydržia6 mesiacov.

  • Hmotnosť balenia: 1 g
  • Hĺbka výsevu: 1 cm
  • Výsev do skleníka: IV-V
  • Výsev do pôdy: IV-V
  • Výsadba na záhony: V
  • Spon: 60 x 50 cm
  • Termín zberu: IX – X

Sme Mobake – obchod pre ľudí s veľkým 💛

Príbeh značky Mobake začal v roku 2016, kedy sme začali s Motivačnými (bambusovými) kefkami. Dnes na Mobake nájdeš stovky ekologických a prírodných produktov do domácnosti aj záhrady.

V komunikácii si zakladáme na priateľskom a osobnom prístupe. S mnohými našimi dodávateľmi sa poznáme osobne a aj ich produkty dokonale poznáme. Náš bambusový stánok môžeš nájsť aj na veľtrhoch a výstavách. Aj naďalej Ti chceme prinášať zaujímavé a užitočné produkty, ktoré ti budú dlho robiť radosť. Tešíme sa na tvoj názor a neváhaj nám poslať fotku s tvojím úsmevom 🙂

Semienka ti zabalíme bez plastov

Tvoj balíček dôkladne zabalíme do krabičky alebo obálky z recyklovaného papiera. Na lepenie používame výlučne papierovú, 100% recyklovateľnú pásku. Škatulku vyplníme pilinami zo smreka alebo recyklovaným papierom. Pri otváraní Ťa môže prekvapiť príjemná lesná vôňa.

Snažíme sa využiť všetko a byť takmer bez odpadu – preto veríme, že sa nepohneváš ak pri tvojom balíčku použijeme už použitú krabičku.  Na záver pridáme pečiatku s logom Mobake a s láskou pošleme.

Ďalšie informácie

Hmotnosť balenia:

1 g

Hĺbka výsevu:

1 cm

Spon:

60 x 50 cm

Shop roku Mobake