Preskočiť na obsah

mobake@mobake.sk
+421 952 004 544

Moravoseed Hrach Gloriosa záhradný skorý 40g

Semená Hrachu: Gloriosa záhradný skorý Semená Hrachu Gloriosa záhradný - skorá odroda s veľkými, tmavo zelenými semenami. Struky sú dĺžky… Ukáž celý popis ↓

0,79 

Skladom

Odošleme ešte dnes.

Kedy vám príde zásielka?

ešte dnes

Packeta na adresu ešte dnes

Osobný odber už zajtra

Packeta Pi. 8.12.

Kuriér GLS Pi. 8.12.

Odhadované dátumy pre SK.

Popis

Semená Hrachu: Gloriosa záhradný skorý

Semená Hrachu Gloriosa záhradný skorá odroda s veľkými, tmavo zelenými semenami. Strukydĺžky 8-9 centimetrov. Určené pre ručný zber. Výška rastliny 60-70 cm. Výborne sa hodí pre zmrazovanie.

Pôda:

Pôda hrachu vyhovuje mierne zásaditá, priepustná, humózna, s drobnohrudkovitou štruktúrou a bez koreňov trvácich burín. Príliš sa mu nedarí v ílovitých a veľmi kamenistých či zmáčaných pôdach. Pred výsevom pôdu dobre a do hĺbky prekypríme, môžeme pridať preosiaty kompost a hrabličkami povrch dobre spracujeme. Vyberieme svetlé a neveterné stanovište.

Výsev:

Väčšina odrôd hrachu vyžaduje pri pestovaní oporu vysokú približne necelý meter, ktorú stačí pripraviť, až keď hrášok vzíde. Možné je použiť siete, drevené či kovové latky so špagátmi, ale i odrezky z husto rozvetvených stromov. Iba veľmi málo odrôd dorastá vyššie ako meter.

Semená vysievame jednotlivo približne 3 cm od seba a do hĺbky približne 4 – 6 cm, možný je výsev i do dvojradu (vzdialenosť medzi dvomi radmi je cca 15 cm). Medzi radmi (dvojradmi) necháme medzeru cca 50 cm. Pred samotným výsevom je vhodné semená namáčať asi 24 hodín v čistej vode, prípadne v roztoku s prípravkom na morenie. Semená vo vode napučia a to urýchli klíčenie. Hrach klíčipri teplote 1 °C, ideálna je však teplota okolo 15 až 18 °C. Krátkodobo znáša i pokles teplôt na -3 °C.

  • Hmotnosť balenia: 40,0 g
  • Latinský názov: Pisum sativum
  • Výsev na záhony: III – V, VII
  • Spon: 20 x 30 cm
  • Zber: VI. – VIII.
  • Spon: 25 x 4 cm
  • Hĺbka výsevu: 5-6 cm

Sme Mobake – obchod pre ľudí s veľkým 💛

Príbeh značky Mobake začal v roku 2016, kedy sme začali s Motivačnými (bambusovými) kefkami. Dnes na Mobake nájdeš stovky ekologických a prírodných produktov do domácnosti aj záhrady.

V komunikácii si zakladáme na priateľskom a osobnom prístupe. S mnohými našimi dodávateľmi sa poznáme osobne a aj ich produkty dokonale poznáme. Náš bambusový stánok môžeš nájsť aj na veľtrhoch a výstavách. Aj naďalej Ti chceme prinášať zaujímavé a užitočné produkty, ktoré ti budú dlho robiť radosť. Tešíme sa na tvoj názor a neváhaj nám poslať fotku s tvojím úsmevom 🙂

Semienka ti zabalíme bez plastov

Tvoj balíček dôkladne zabalíme do krabičky alebo obálky z recyklovaného papiera. Na lepenie používame výlučne papierovú, 100% recyklovateľnú pásku. Škatulku vyplníme pilinami zo smreka alebo recyklovaným papierom. Pri otváraní Ťa môže prekvapiť príjemná lesná vôňa.

Snažíme sa využiť všetko a byť takmer bez odpadu – preto veríme, že sa nepohneváš ak pri tvojom balíčku použijeme už použitú krabičku.  Na záver pridáme pečiatku s logom Mobake a s láskou pošleme.

Ďalšie informácie

Hmotnosť balenia:

40,0 g

Spon:

25 x 4 cm

Hĺbka výsevu:

5-6 cm

Shop roku Mobake