Preskočiť na obsah

Moravoseed Fenikel De Florencia obyčajný 0,2g

Semená Feniklu: De Florencia obyčajný Semená Feniklu De Florencia hľuznatý - jednoročná veľmi skorá odroda, ktorá vytvára guľaté biele hľuzy. Využíva sa čerstvý… Ukáž celý popis ↓

0,98 

Vypredané

Naskladníme do pondelka 24.6.

Popis

Semená Feniklu: De Florencia obyčajný

Semená Feniklu De Florencia hľuznatý  jednoročná veľmi skorá odroda, ktorá vytvára guľaté biele hľuzy. Využíva sa čerstvý do šalátov alebo sa tepelne upravuje. Možno ho dusiť, variť, zapekať a pod. 

Viete, že z fenikla sa dajú využiť všetky časti rastliny? Od listov a stoniek až po kvety a semená. Okrem kuchyne sa používa najmä pri problémoch s trávením, proti nachladnutiu a pri liečení chorôb obličiek a pečene.

Výsev:

Vysievame od konca májado polovice júna do riadkov. Z predčasných výsevov vybieha fenikel do kvetu. Hĺbka výsevu má byť 1 –2 cm. Môžeme zvoliť presný výsev v spone 30 x 15-20 cm alebo vysievame v riadku nahusto a porast jednotíme vo fáze prvých pravých listov. Rastlinky z jednotenia môžeme tiež použiť na výsadbu, presádzanie však veľmi zle znášajú. Preto je lepšie priesady dopestovať v zakoreňovačoch alebo téglikoch. Ich predpestovanie trvá približne 30 – 45 dní.

Zber:

Zber sa začína v septembri až októbri, keď majú hľuzy výšku okolo 10 cm, šírku 8 cm, hrúbku 5 – 6 cm a hmotnosť 150 – 200 g. Dužinaté stopky listov sú citlivé na mráz, preto treba zber ukončiť do príchodu prvých mrazov. Hľuzy sa snažíme odrezať čo najbližšie pri povrchu pôdy aj s dlhými stopkami listov, ktoré nám poslúžia pri manipulácii a ukladaní.

Dávame pozor, aby sa hľuza nerozpadla. Po vybratí listy zrežeme vo výške 15 – 20 cm nad hľuzou. Dlhšiu skladovateľnosť (až niekoľko týždňov) docielime tak, že vykopeme celé rastliny, ktoré uložíme do pivnice, pareniska či skleníka. Čistíme ich tesne pred kuchynskou úpravou.

  • Výsev na záhony: V-VII
  • Hĺbka výsevu: 1-2 cm
  • Spon: 30×15-20 cm
  • Termín zberu: IX-XI
  • Latinský názov: Foeniculum vulgare Mill. ssp.vulgare var. azoricum

Sme Mobake – obchod pre ľudí s veľkým 💛

Príbeh značky Mobake začal v roku 2016, kedy sme začali s Motivačnými (bambusovými) kefkami. Dnes na Mobake nájdeš stovky ekologických a prírodných produktov do domácnosti aj záhrady.

V komunikácii si zakladáme na priateľskom a osobnom prístupe. S mnohými našimi dodávateľmi sa poznáme osobne a aj ich produkty dokonale poznáme. Náš bambusový stánok môžeš nájsť aj na veľtrhoch a výstavách. Aj naďalej Ti chceme prinášať zaujímavé a užitočné produkty, ktoré ti budú dlho robiť radosť. Tešíme sa na tvoj názor a neváhaj nám poslať fotku s tvojím úsmevom 🙂

Semienka ti zabalíme bez plastov

Tvoj balíček dôkladne zabalíme do krabičky alebo obálky z recyklovaného papiera. Na lepenie používame výlučne papierovú, 100% recyklovateľnú pásku. Škatulku vyplníme pilinami zo smreka alebo recyklovaným papierom. Pri otváraní Ťa môže prekvapiť príjemná lesná vôňa.

Snažíme sa využiť všetko a byť takmer bez odpadu – preto veríme, že sa nepohneváš ak pri tvojom balíčku použijeme už použitú krabičku.  Na záver pridáme pečiatku s logom Mobake a s láskou pošleme.

Ďalšie informácie

Hĺbka výsevu:

1-2 cm

Spon:

30×15-20 cm

Shop roku Mobake