Preskočiť na obsah

mobake@mobake.sk
+421 952 004 544

Moravoseed Fenikel De Florencia obyčajný 0,2g

Semená Feniklu: De Florencia obyčajný Semená Feniklu De Florencia hľuznatý - jednoročná veľmi skorá odroda, ktorá vytvára guľaté biele hľuzy. Využíva sa čerstvý… Ukáž celý popis ↓

0,98 

Skladom

Odošleme už zajtra.

Kedy vám príde zásielka?

Slovenská pošta už zajtra

Packeta na adresu už zajtra

Osobný odber St. 4.10.

Št. 5.10.

Kuriér GLS Št. 5.10.

Packeta Pi. 6.10.

Odhadované dátumy pre SK.

Popis

Semená Feniklu: De Florencia obyčajný

Semená Feniklu De Florencia hľuznatý  jednoročná veľmi skorá odroda, ktorá vytvára guľaté biele hľuzy. Využíva sa čerstvý do šalátov alebo sa tepelne upravuje. Možno ho dusiť, variť, zapekať a pod. 

Viete, že z fenikla sa dajú využiť všetky časti rastliny? Od listov a stoniek až po kvety a semená. Okrem kuchyne sa používa najmä pri problémoch s trávením, proti nachladnutiu a pri liečení chorôb obličiek a pečene.

Výsev:

Vysievame od konca májado polovice júna do riadkov. Z predčasných výsevov vybieha fenikel do kvetu. Hĺbka výsevu má byť 1 –2 cm. Môžeme zvoliť presný výsev v spone 30 x 15-20 cm alebo vysievame v riadku nahusto a porast jednotíme vo fáze prvých pravých listov. Rastlinky z jednotenia môžeme tiež použiť na výsadbu, presádzanie však veľmi zle znášajú. Preto je lepšie priesady dopestovať v zakoreňovačoch alebo téglikoch. Ich predpestovanie trvá približne 30 – 45 dní.

Zber:

Zber sa začína v septembri až októbri, keď majú hľuzy výšku okolo 10 cm, šírku 8 cm, hrúbku 5 – 6 cm a hmotnosť 150 – 200 g. Dužinaté stopky listov sú citlivé na mráz, preto treba zber ukončiť do príchodu prvých mrazov. Hľuzy sa snažíme odrezať čo najbližšie pri povrchu pôdy aj s dlhými stopkami listov, ktoré nám poslúžia pri manipulácii a ukladaní.

Dávame pozor, aby sa hľuza nerozpadla. Po vybratí listy zrežeme vo výške 15 – 20 cm nad hľuzou. Dlhšiu skladovateľnosť (až niekoľko týždňov) docielime tak, že vykopeme celé rastliny, ktoré uložíme do pivnice, pareniska či skleníka. Čistíme ich tesne pred kuchynskou úpravou.

  • Výsev na záhony: V-VII
  • Hĺbka výsevu: 1-2 cm
  • Spon: 30×15-20 cm
  • Termín zberu: IX-XI
  • Latinský názov: Foeniculum vulgare Mill. ssp.vulgare var. azoricum

Sme Mobake – obchod pre ľudí s veľkým 💛

Príbeh značky Mobake začal v roku 2016, kedy sme začali s Motivačnými (bambusovými) kefkami. Dnes na Mobake nájdeš stovky ekologických a prírodných produktov do domácnosti aj záhrady.

V komunikácii si zakladáme na priateľskom a osobnom prístupe. S mnohými našimi dodávateľmi sa poznáme osobne a aj ich produkty dokonale poznáme. Náš bambusový stánok môžeš nájsť aj na veľtrhoch a výstavách. Aj naďalej Ti chceme prinášať zaujímavé a užitočné produkty, ktoré ti budú dlho robiť radosť. Tešíme sa na tvoj názor a neváhaj nám poslať fotku s tvojím úsmevom 🙂

Semienka ti zabalíme bez plastov

Tvoj balíček dôkladne zabalíme do krabičky alebo obálky z recyklovaného papiera. Na lepenie používame výlučne papierovú, 100% recyklovateľnú pásku. Škatulku vyplníme pilinami zo smreka alebo recyklovaným papierom. Pri otváraní Ťa môže prekvapiť príjemná lesná vôňa.

Snažíme sa využiť všetko a byť takmer bez odpadu – preto veríme, že sa nepohneváš ak pri tvojom balíčku použijeme už použitú krabičku.  Na záver pridáme pečiatku s logom Mobake a s láskou pošleme.

Ďalšie informácie

Hĺbka výsevu:

1-2 cm

Spon:

30×15-20 cm

Shop roku Mobake