Preskočiť na obsah

Moravoseed Cvikla Bona guľatá 3g

Semená Cvikly: Bona guľatá Semená Cvikly Bona guľatá - kvalitná poloneskorá odroda. Buľva je guľovitá, dužinatá a intenzívne červená, bez… Ukáž celý popis ↓

0,79 

Skladom

Odošleme do pondelka 20.5..

Kedy vám príde zásielka?
Odhadované dátumy pre doručenie na Slovensko.

Osobný odber Po. 20.5.

DPD Pickup/Pickup Station St. 22.5.

Kuriér GLS St. 22.5.

Packeta Št. 23.5.

Packeta na adresu Št. 23.5.

Popis

Semená Cvikly: Bona guľatá

Semená Cvikly Bona guľatá kvalitná poloneskorá odroda. Buľva je guľovitá, dužinatá a intenzívne červená, bez kruhov. Povrch buľvy je hladký. Je univerzálne použiteľná pre priamy konzum a konzervovanie. Vegetačná doba od výsevu je 120 dní.

Príprava pôdy:

Pred výsevom upravte a prevzdušnite pôdu, napríklad pomocou kultivátora pôdy. Semená vysievajte do vlhkej pôdy do riadkov vzdialených od seba 25 až 30 cm (alebo do sponu 40 x 15 cm) a do hĺbky 2 – 3 cm. Výsev sa odporúča robiť od konca apríla do júna, skorší výsev by mal za následok vybiehanie do kvetu.

Po výseve zeminu zvrchu utlačte. Rastliny začnú klíčiť po 10 – 14 dňoch. Keď majú vytvorené 2 lístky, je potrebné ich preriediť približne na vzdialenosť 8 – 10 cm. Tým im zabezpečíte dostatok priestoru na neskoršiu tvorbu buliev.

Zber:

Vegetačné obdobie trvá 90-140 dní, takže už koncom leta cviklu môžete zbierať na priamu spotrebu. Pri neskoršom výseve sa úroda spravidla zbiera v októbri, keď buľvy dosahujú veľkosť 5 – 7 cm, vtedy sú najchutnejšie. Ak porast netvorí rovnomerne buľvy, tak ich zbierajte postupne, ako dorastajú.

Pred uskladnením odstráňte z buliev veľké listy a ponechajte len niekoľko malých v srdiečku. Počas celej zimy ju uchovávajte najlepšie v pivnici alebo na tmavom mieste pri teplote cca 4 °C. Aj keď pravdepodobne trochu povädne, jej kvalita zostane nezmenená.

  • Hmotnosť balenia: 3,0 g
  • Latinský názov: Beta vulgaris odr. Conditiva
  • Hĺbka výsevu: 1-2 cm
  • Odporúčaný rozostup: 25 x 10 cm
  • Zber: VIII. – IX.
  • Spon: 25 x 10 cm
  • Výsev do pôdy: IV-V, VI-VII

Sme Mobake – obchod pre ľudí s veľkým 💛

Príbeh značky Mobake začal v roku 2016, kedy sme začali s Motivačnými (bambusovými) kefkami. Dnes na Mobake nájdeš stovky ekologických a prírodných produktov do domácnosti aj záhrady.

V komunikácii si zakladáme na priateľskom a osobnom prístupe. S mnohými našimi dodávateľmi sa poznáme osobne a aj ich produkty dokonale poznáme. Náš bambusový stánok môžeš nájsť aj na veľtrhoch a výstavách. Aj naďalej Ti chceme prinášať zaujímavé a užitočné produkty, ktoré ti budú dlho robiť radosť. Tešíme sa na tvoj názor a neváhaj nám poslať fotku s tvojím úsmevom 🙂

Semienka ti zabalíme bez plastov

Tvoj balíček dôkladne zabalíme do krabičky alebo obálky z recyklovaného papiera. Na lepenie používame výlučne papierovú, 100% recyklovateľnú pásku. Škatulku vyplníme pilinami zo smreka alebo recyklovaným papierom. Pri otváraní Ťa môže prekvapiť príjemná lesná vôňa.

Snažíme sa využiť všetko a byť takmer bez odpadu – preto veríme, že sa nepohneváš ak pri tvojom balíčku použijeme už použitú krabičku.  Na záver pridáme pečiatku s logom Mobake a s láskou pošleme.

Ďalšie informácie

Hmotnosť:

3 g

Shop roku Mobake