Preskočiť na obsah

mobake@mobake.sk
+421 952 004 544

Moravoseed Cvikla Betina guľatá 2g

Semená Cvikly: Betina guľatá Semená Cvikly Betina guľatá Príprava pôdy: Pred výsevom upravte a prevzdušnite pôdu, napríklad pomocou kultivátora pôdy. Semená… Ukáž celý popis ↓

0,79 

Skladom

Odošleme do pondelka 11.12..

Kedy vám príde zásielka?

Po. 11.12.

Packeta na adresu Po. 11.12.

Osobný odber Ut. 12.12.

Kuriér GLS St. 13.12.

Packeta Št. 14.12.

Odhadované dátumy pre SK.

Popis

Semená Cvikly: Betina guľatá

Semená Cvikly Betina guľatá

Príprava pôdy:

Pred výsevom upravte a prevzdušnite pôdu, napríklad pomocou kultivátora pôdy. Semená vysievajte do vlhkej pôdy do riadkov vzdialených od seba 25 až 30 cm (alebo do sponu 40 x 15 cm) a do hĺbky 2 – 3 cm. Výsev sa odporúča robiť od konca apríla do júna, skorší výsev by mal za následok vybiehanie do kvetu.

Po výseve zeminu zvrchu utlačte. Rastliny začnú klíčiť po 10 – 14 dňoch. Keď majú vytvorené 2 lístky, je potrebné ich preriediť približne na vzdialenosť 8 – 10 cm. Tým im zabezpečíte dostatok priestoru na neskoršiu tvorbu buliev.

Zber:

Vegetačné obdobie trvá 90-140 dní, takže už koncom leta cviklu môžete zbierať na priamu spotrebu. Pri neskoršom výseve sa úroda spravidla zbiera v októbri, keď buľvy dosahujú veľkosť 5 – 7 cm, vtedy sú najchutnejšie. Ak porast netvorí rovnomerne buľvy, tak ich zbierajte postupne, ako dorastajú.

Pred uskladnením odstráňte z buliev veľké listy a ponechajte len niekoľko malých v srdiečku. Počas celej zimy ju uchovávajte najlepšie v pivnici alebo na tmavom mieste pri teplote cca 4 °C. Aj keď pravdepodobne trochu povädne, jej kvalita zostane nezmenená.

  • Hmotnosť balenia: 2,0 g
  • Hĺbka výsevu: 1-2 cm
  • Výsev do pôdy: IV,V – VI,VII

Sme Mobake – obchod pre ľudí s veľkým 💛

Príbeh značky Mobake začal v roku 2016, kedy sme začali s Motivačnými (bambusovými) kefkami. Dnes na Mobake nájdeš stovky ekologických a prírodných produktov do domácnosti aj záhrady.

V komunikácii si zakladáme na priateľskom a osobnom prístupe. S mnohými našimi dodávateľmi sa poznáme osobne a aj ich produkty dokonale poznáme. Náš bambusový stánok môžeš nájsť aj na veľtrhoch a výstavách. Aj naďalej Ti chceme prinášať zaujímavé a užitočné produkty, ktoré ti budú dlho robiť radosť. Tešíme sa na tvoj názor a neváhaj nám poslať fotku s tvojím úsmevom 🙂

Semená ti zabalíme bez plastov

Tvoj balíček dôkladne zabalíme do krabičky alebo obálky z recyklovaného papiera. Na lepenie používame výlučne papierovú, 100% recyklovateľnú pásku. Škatulku vyplníme pilinami zo smreka alebo recyklovaným papierom. Pri otváraní Ťa môže prekvapiť príjemná lesná vôňa.

Snažíme sa využiť všetko a byť takmer bez odpadu – preto veríme, že sa nepohneváš ak pri tvojom balíčku použijeme už použitú krabičku.  Na záver pridáme pečiatku s logom Mobake a s láskou pošleme.

Ďalšie informácie

Hmotnosť balenia:

2,0 g

Hĺbka výsevu:

1-2 cm

Shop roku Mobake