Preskočiť na obsah

Moravoseed Cícer cizrna Olga 5g

Semená Cíceru: cizrna Olga Semená Cíceru cizrna Olga - skorá odroda na celoročné pestovanie. Používa sa podobne ako hrášok na… Ukáž celý popis ↓

0,99 

Na objednávku

Naskladníme a odošleme do pondelka 20.5.

Kedy vám príde zásielka?
Odhadované dátumy pre doručenie na Slovensko.

Osobný odber Po. 20.5.

DPD Pickup/Pickup Station St. 22.5.

Kuriér GLS St. 22.5.

Packeta Št. 23.5.

Packeta na adresu Št. 23.5.

Popis

Semená Cíceru: cizrna Olga

Semená Cíceru cizrna Olga skorá odroda na celoročné pestovanie. Používa sa podobne ako hrášok na polievky, prívarky, šaláty. Pražením dostaneme chutnú zdravú pochúťku.

Hoci cícer baraní (Cicer arietinum) pochádza zo suchých a teplých oblastí Ázie, dá sa pestovať aj u nás. Pestujeme ho podobne ako hrach, s tým rozdielom, že je trochu náročnejší na svetlo aj teplo. Je citlivý na nízke teploty a nadbytok vlahy. Vyhovujú mu ľahšie, piesčité pôdy zásobené minerálnymi živinami. Neznáša priame hnojenie vápnikom a maštaľným hnojom.

Cícer vysievame, keď má pôda teplotu 8 až 10 °C, teda asi v polovici apríla, do hĺbky 3 až 5 cm a do riadkov vzdialených 25 cm. Rastliny dorastajú do výšky 60 cm, korenído hĺbky 1 m. Vegetačné obdobie cíceru je 80 až 100 dní. Na jednom mieste ho pestujeme najskôr o štyri roky. Strukykrátke, obyčajne dvojsemenné, semená guľaté (čierne, tmavohnedé, ale aj ako biela káva). Zberáme ich v tzv. žltej zrelosti, prezreté sa totiž aj po namočení ťažko varia.

  • Hmotnosť balenia: 5g

Sme Mobake – obchod pre ľudí s veľkým 💛

Príbeh značky Mobake začal v roku 2016, kedy sme začali s Motivačnými (bambusovými) kefkami. Dnes na Mobake nájdeš stovky ekologických a prírodných produktov do domácnosti aj záhrady.

V komunikácii si zakladáme na priateľskom a osobnom prístupe. S mnohými našimi dodávateľmi sa poznáme osobne a aj ich produkty dokonale poznáme. Náš bambusový stánok môžeš nájsť aj na veľtrhoch a výstavách. Aj naďalej Ti chceme prinášať zaujímavé a užitočné produkty, ktoré ti budú dlho robiť radosť. Tešíme sa na tvoj názor a neváhaj nám poslať fotku s tvojím úsmevom 🙂

Semienka ti zabalíme bez plastov

Tvoj balíček dôkladne zabalíme do krabičky alebo obálky z recyklovaného papiera. Na lepenie používame výlučne papierovú, 100% recyklovateľnú pásku. Škatulku vyplníme pilinami zo smreka alebo recyklovaným papierom. Pri otváraní Ťa môže prekvapiť príjemná lesná vôňa.

Snažíme sa využiť všetko a byť takmer bez odpadu – preto veríme, že sa nepohneváš ak pri tvojom balíčku použijeme už použitú krabičku.  Na záver pridáme pečiatku s logom Mobake a s láskou pošleme.

Ďalšie informácie

Hmotnosť balenia:

5 g

Shop roku Mobake