Preskočiť na obsah

Moravoseed Cibuľa vňaťová sečka Bajkal 2g

Semená Cibule: vňaťová sečka Bajkal Semená Cibule vňaťová sečka - odroda určená pre zber s vňaťou a k zväzkovaniu. Vysievať… Ukáž celý popis ↓

0,99 

Skladom

Odošleme ešte dnes.

Kedy vám príde zásielka?
Odhadované dátumy pre doručenie na Slovensko.

Osobný odber ešte dnes

DPD Pickup/Pickup Station Ut. 25.6.

Kuriér GLS Ut. 25.6.

Packeta St. 26.6.

Packeta na adresu St. 26.6.

Popis

Semená Cibule: vňaťová sečka Bajkal

Semená Cibule vňaťová sečka odroda určená pre zber s vňaťou a k zväzkovaniu. Vysievať ju možno od jari do polovice júla. Rastliny vyrastajú s jedným vegetačným vrcholom a tmavo zelenými vzpriamenými listami. Vegetačná doba je z jarných výsevov približne 70 dní.

Vňaťová cibuľka sa používa podobne ako zrelá cibuľa alebo pažítka. však, bude mať výraznejšiu chuť ako pažítka. Pór je skvelý grilovaný, jemne potretý olivovým olejom, zvonku pripálený a vo vnútri sladký a šťavnatý. Robí tiež úžasnú sladkú cibuľovú chuť, ktorá je vznešená na hotdogoch. Sú vynikajúce, nakrájané, vyprážané alebo restované na panvici.

Pôda:

Pre najlepší vývoj cibuľovej úrody je potrebná ľahká, priepustná, hubovitá a hlboká pôda, keďže ide o cibuľku. V závislosti od charakteru pôdy sa môže alebo nemusí pridať trochu kompostu. Optimálny teplotný rozsah pre pestovanie jarnej cibuľky je 15ºC. 

Závlaha:

Zavlažovanie musí byť konštantné, ale nevyžaduje veľa vody. Cibuľa neznáša prílišnú vlhkosť, takže ju treba zalievať menej, ale častejšie. Nenechajte pôdu preschnúť.

Na jeseň treba do pôdy pridať veľa kompostu. Cibuľa potrebuje veľa draslíka a fosforu, ale aj dusíka.

Výživové hodnoty: obsahuje vitamíny skupiny B, vitamín C, E, karotény, z  minerálov železo, zinok, síru, fosfor, horčík, draslík, vápnik, sodík, meď a  jód?

Sme Mobake – obchod pre ľudí s veľkým 💛

Príbeh značky Mobake začal v roku 2016, kedy sme začali s Motivačnými (bambusovými) kefkami. Dnes na Mobake nájdeš stovky ekologických a prírodných produktov do domácnosti aj záhrady.

V komunikácii si zakladáme na priateľskom a osobnom prístupe. S mnohými našimi dodávateľmi sa poznáme osobne a aj ich produkty dokonale poznáme. Náš bambusový stánok môžeš nájsť aj na veľtrhoch a výstavách. Aj naďalej Ti chceme prinášať zaujímavé a užitočné produkty, ktoré ti budú dlho robiť radosť. Tešíme sa na tvoj názor a neváhaj nám poslať fotku s tvojím úsmevom 🙂

Semienka ti zabalíme bez plastov

Tvoj balíček dôkladne zabalíme do krabičky alebo obálky z recyklovaného papiera. Na lepenie používame výlučne papierovú, 100% recyklovateľnú pásku. Škatulku vyplníme pilinami zo smreka alebo recyklovaným papierom. Pri otváraní Ťa môže prekvapiť príjemná lesná vôňa.

Snažíme sa využiť všetko a byť takmer bez odpadu – preto veríme, že sa nepohneváš ak pri tvojom balíčku použijeme už použitú krabičku.  Na záver pridáme pečiatku s logom Mobake a s láskou pošleme.

Ďalšie informácie

Hmotnosť balenia:

2 g

Shop roku Mobake