Preskočiť na obsah

Moravoseed Baklažán Nero 0,5g

Semená Baklažánu: Nero Semená baklažánu Nero - skorá až poloskorá odroda. Plody sú stredne veľké, kyjakovité, veľmi tmavo-fialové a silno lesklé.… Ukáž celý popis ↓

0,98 

Skladom

Odošleme už zajtra.

Kedy vám príde zásielka?
Odhadované dátumy pre doručenie na Slovensko.

Osobný odber už zajtra

DPD Pickup/Pickup Station St. 17.7.

Kuriér GLS St. 17.7.

Packeta Št. 18.7.

Packeta na adresu Št. 18.7.

Popis

Semená Baklažánu: Nero

Semená baklažánu Nero – skorá až poloskorá odroda. Plodystredne veľké, kyjakovité, veľmi tmavo-fialové a silno lesklé. Farba dužiny je zelenavá.

Baklažán (Solanum melongena) je veľmi teplomilná rastlina z čeľade Solanaceae. Je príbuzná rajčinám, paprikámzemiakom, a teda je aj podobne náročná na teplo, slnko, výživuvodu. Optimálna denná teplota pri pestovaní je 20 – 26 °C, nočná 16 – 18 °C. Pri teplote 10 °C sazastavuje rastteplota 5 °C ho ničí.

Sadenie:

Keďže pomerne dlhé vegetačné obdobie, je nutné, aby smekoncom februára začali predpestovávať priesady – najlepšie v zakoreňovačoch alebo malých kvetináčoch, aby sme pri výsadbe na stanovisko neporušili jeho koreň, na čo je citlivý. Semena klíčiapri 13 °C, vyklíčia za 8 – 14 dní.

Von vysádzame vopred otužované sadenice až po jarných mrazíkoch, keď sa teplota ustáli, čo býva po polovici mája. Rastliny vysádzame po jednej v spone 40 × 50 cm do jamky, do ktorej predtým vylejeme vodu a trochu hlbšie, prihrnieme ich pôdou a hneď opäť zalejeme. Baklažán vyžaduje pôdu najlepšie stredne ťažkú, ale rastie i na ľahších pôdach, pokiaľ obsahujú dosť humusu a sú zavlažované. Pôda by mala mať pH 6,5 – 7.

  • Hmotnosť balenia: 0,5 g
  • Výsev do skleníka: II – IV
  • Výsadba na záhony: V – VI
  • Spon: 40 x 50 cm
  • Termín zberu: VIII – X
  • Hĺbka výsevu: 0,5 cm

Sme Mobake – obchod pre ľudí s veľkým 💛

Príbeh značky Mobake začal v roku 2016, kedy sme začali s Motivačnými (bambusovými) kefkami. Dnes na Mobake nájdeš stovky ekologických a prírodných produktov do domácnosti aj záhrady.

V komunikácii si zakladáme na priateľskom a osobnom prístupe. S mnohými našimi dodávateľmi sa poznáme osobne a aj ich produkty dokonale poznáme. Náš bambusový stánok môžeš nájsť aj na veľtrhoch a výstavách. Aj naďalej Ti chceme prinášať zaujímavé a užitočné produkty, ktoré ti budú dlho robiť radosť. Tešíme sa na tvoj názor a neváhaj nám poslať fotku s tvojím úsmevom 🙂

Semienka ti zabalíme bez plastov

Tvoj balíček dôkladne zabalíme do krabičky alebo obálky z recyklovaného papiera. Na lepenie používame výlučne papierovú, 100% recyklovateľnú pásku. Škatulku vyplníme pilinami zo smreka alebo recyklovaným papierom. Pri otváraní Ťa môže prekvapiť príjemná lesná vôňa.

Snažíme sa využiť všetko a byť takmer bez odpadu – preto veríme, že sa nepohneváš ak pri tvojom balíčku použijeme už použitú krabičku.  Na záver pridáme pečiatku s logom Mobake a s láskou pošleme.

Ďalšie informácie

Hmotnosť:

0,5g

Spon:

40 x 50 cm

Shop roku Mobake