Preskočiť na obsah

mobake@mobake.sk
+421 952 004 544

Moravoseed Baklažán Nero 0,5g

Semená Baklažánu: Nero Semená baklažánu Nero - skorá až poloskorá odroda. Plody sú stredne veľké, kyjakovité, veľmi tmavo-fialové a silno lesklé.… Ukáž celý popis ↓

0,98 

Skladom

Odošleme už zajtra.

Kedy vám príde zásielka?

Slovenská pošta už zajtra

Packeta na adresu už zajtra

Osobný odber Ut. 26.9.

St. 27.9.

Kuriér GLS St. 27.9.

Packeta Št. 28.9.

Odhadované dátumy pre SK.

Popis

Semená Baklažánu: Nero

Semená baklažánu Nero – skorá až poloskorá odroda. Plodystredne veľké, kyjakovité, veľmi tmavo-fialové a silno lesklé. Farba dužiny je zelenavá.

Baklažán (Solanum melongena) je veľmi teplomilná rastlina z čeľade Solanaceae. Je príbuzná rajčinám, paprikámzemiakom, a teda je aj podobne náročná na teplo, slnko, výživuvodu. Optimálna denná teplota pri pestovaní je 20 – 26 °C, nočná 16 – 18 °C. Pri teplote 10 °C sazastavuje rastteplota 5 °C ho ničí.

Sadenie:

Keďže pomerne dlhé vegetačné obdobie, je nutné, aby smekoncom februára začali predpestovávať priesady – najlepšie v zakoreňovačoch alebo malých kvetináčoch, aby sme pri výsadbe na stanovisko neporušili jeho koreň, na čo je citlivý. Semena klíčiapri 13 °C, vyklíčia za 8 – 14 dní.

Von vysádzame vopred otužované sadenice až po jarných mrazíkoch, keď sa teplota ustáli, čo býva po polovici mája. Rastliny vysádzame po jednej v spone 40 × 50 cm do jamky, do ktorej predtým vylejeme vodu a trochu hlbšie, prihrnieme ich pôdou a hneď opäť zalejeme. Baklažán vyžaduje pôdu najlepšie stredne ťažkú, ale rastie i na ľahších pôdach, pokiaľ obsahujú dosť humusu a sú zavlažované. Pôda by mala mať pH 6,5 – 7.

  • Hmotnosť balenia: 0,5 g
  • Výsev do skleníka: II – IV
  • Výsadba na záhony: V – VI
  • Spon: 40 x 50 cm
  • Termín zberu: VIII – X
  • Hĺbka výsevu: 0,5 cm

Sme Mobake – obchod pre ľudí s veľkým 💛

Príbeh značky Mobake začal v roku 2016, kedy sme začali s Motivačnými (bambusovými) kefkami. Dnes na Mobake nájdeš stovky ekologických a prírodných produktov do domácnosti aj záhrady.

V komunikácii si zakladáme na priateľskom a osobnom prístupe. S mnohými našimi dodávateľmi sa poznáme osobne a aj ich produkty dokonale poznáme. Náš bambusový stánok môžeš nájsť aj na veľtrhoch a výstavách. Aj naďalej Ti chceme prinášať zaujímavé a užitočné produkty, ktoré ti budú dlho robiť radosť. Tešíme sa na tvoj názor a neváhaj nám poslať fotku s tvojím úsmevom 🙂

Semienka ti zabalíme bez plastov

Tvoj balíček dôkladne zabalíme do krabičky alebo obálky z recyklovaného papiera. Na lepenie používame výlučne papierovú, 100% recyklovateľnú pásku. Škatulku vyplníme pilinami zo smreka alebo recyklovaným papierom. Pri otváraní Ťa môže prekvapiť príjemná lesná vôňa.

Snažíme sa využiť všetko a byť takmer bez odpadu – preto veríme, že sa nepohneváš ak pri tvojom balíčku použijeme už použitú krabičku.  Na záver pridáme pečiatku s logom Mobake a s láskou pošleme.

Ďalšie informácie

Hmotnosť:

0,5g

Spon:

40 x 50 cm

Shop roku Mobake