Preskočiť na obsah

Moravoseed Mikrozelenina Reďkovka

Mikrozelenina Reďkovka Mikrozelenina Reďkovka alebo Microgreens sú rastliny, ktoré sa zbierajú a konzumujú na začiatku svojho rastu ako prvý pár… Ukáž celý popis ↓

  • Vegan

1,12 

Skladom

Odošleme už zajtra.

Kedy vám príde zásielka?

Osobný odber už zajtra

DPD Pickup/Pickup Station Ut. 23.4.

Kuriér GLS Ut. 23.4.

Packeta St. 24.4.

Packeta na adresu St. 24.4.

Odhadované dátumy pre SK.

Popis

Mikrozelenina Reďkovka

Mikrozelenina Reďkovka alebo Microgreens sú rastliny, ktoré sa zbierajú a konzumujú na začiatku svojho rastu ako prvý pár listov.  Často sú označované ako „superpotraviny“, pretože obsahujú oveľa viac vitamínov a živín ako klasická zelenina . V niektorých prípadoch je rozdiel niekoľkonásobný. Okrem toho sú microgreens veľmi zdravé a chutné. Sú skvelým doplnkom k sendvičom, šalátom a mnohým jedlám.

  • Termín zberu: 14-21 dní
  • Hmotnosť balenia: 5 g
  • Cenová skupina: 6

Mikrozelenina Reďkovka – ako ju pestovať?

1. Príprava nádoby: Zabezpečte si misku alebo podnos s drenážnym otvorom na dne, aby sa zabezpečila správna odvodnenie vody. Naplňte ju zeminou tak, aby bola hrubá približne 2 až 3 centimetre.

2. Nasadenie semien: Rovnomerne rozložte semená reďkovky na povrch zeme. Nezabudnite na dostatočnú hustotu, ale nechajte medzi semenami mierny priestor, aby mali dostatok miesta na klíčenie a rast.

3. Zavlažovanie: Jemne postriekajte semená vodou pomocou rozprašovača, aby ste ich hydratovali. Neprežeňte to s vodou, aby sa predišlo premočeniu zeme.

4. Umiestnenie a osvetlenie: Umiestnite nádobu na svetlom mieste, kde bude dostatok svetla. Ak máte k dispozícii umelé osvetlenie, použite ho na podporu rastu. Ideálne je mať 12 až 16 hodín svetla denne.

5. Kondícia rastliny: Dôležité je udržiavať vlhkú, ale nie premočenú pôdu. Počasie v oblasti klíčenia by malo byť približne 20 °C, aby sa podporil rýchly rast. Reďkovka obvykle klíči za 3 až 5 dní.

6. Zber: Keď mikrozelenina dosiahne výšku približne 4 až 7 centimetrov a vyvinie prvé listy, je pripravená na zber. Pomocou ostrých nožníc odstrihnite vrchné časti rastlín, pričom ponechajte dostatok rastliny na ďalší rast.

Reďkovku môžete používať okamžite vo vašich obľúbených jedlách ako príchuťovú prílohu, do šalátov alebo ako ozdobu na pokrmy. Sledujte rast svojej mikrozeleniny a užívajte si čerstvú úrodu doma!

Pozitívne účinky reďkovky

Reďkovka je malým zázrakom plným zdravia. Obsahuje významné množstvo vitamínov, minerálov a antioxidantov, čo ju robí skvelou voľbou pre zdravú stravu. Svojimi antibakteriálnymi vlastnosťami chráni črevá, zlepšuje trávenie a podporuje imunitný systém. Redukuje cholesterol, odstraňuje zápchu a plynatosť, podporuje nervový systém a krvotvorbu. S vysokým obsahom vitamínu C a železa prispieva k zdraviu kostí a svalov, zatiaľ čo horčík a draslík udržiavajú rovnováhu minerálov v tele. S prevenciou rakoviny, liečbou žltačky a ochladzujúcimi účinkami je reďkovka skutočným zázrakom z prírody. Od boja proti infekciám až po podporu rastu vlasov a zdravú pokožku, reďkovka je nenahraditeľným príspevkom pre váš zdravotný a životný štýl.

Microgreens ti zabalíme s ohľadom na prírodu

Tvoj balíček dôkladne zabalíme do krabičky alebo z FSC certifikovaného papiera. Na lepenie používame výlučne papierovú, 100% recyklovateľnú pásku. Škatulku vyplníme kartónovou strižou, recyklovaným papierom alebo plastovou fóliou od našich dodávateľov. Produkty nám dodávatelia niekedy dodajú v bublinkovej fólii alebo v inom plastovom obale, my ich znova-použijeme aby tvoj balíček prišiel nepoškodený.

Snažíme sa využiť všetko a byť takmer bez odpadu – preto veríme, že sa nepohneváš ak pri tvojom balíčku použijeme už použitú krabičku.  Na záver pridáme pečiatku s logom Mobake a s láskou pošleme.

Ďalšie informácie

Hmotnosť:

5 g

Latinský názov:

RAPHANUS SATIVUS VAR. SATIVUS

Shop roku Mobake