Preskočiť na obsah

Moravoseed Mikrozelenina Cvikla

Mikrozelenina Cvikla Mikrozelenina Cvikla alebo Microgreens sú rastlinky, ktoré sa zbierajú a konzumujú na začiatku svojho rastu ako prvý pár… Ukáž celý popis ↓

  • Vegan

1,12 

Skladom

Odošleme už zajtra.

Kedy vám príde zásielka?
Odhadované dátumy pre doručenie na Slovensko.

Osobný odber už zajtra

DPD Pickup/Pickup Station St. 17.7.

Kuriér GLS St. 17.7.

Packeta Št. 18.7.

Packeta na adresu Št. 18.7.

Popis

Mikrozelenina Cvikla

Mikrozelenina Cvikla alebo Microgreens sú rastlinky, ktoré sa zbierajú a konzumujú na začiatku svojho rastu ako prvý pár listov.  Často sú označované ako „superpotraviny“, pretože obsahujú oveľa viac vitamínov a živín ako klasická zelenina . V niektorých prípadoch je rozdiel niekoľkonásobný. Okrem toho sú microgreens veľmi zdravé a chutné. Sú skvelým doplnkom k sendvičom, šalátom a mnohým jedlám.

  • Termín zberu: 14-21 dní
  • Hmotnosť balenia: 10 g
  • Cenová skupina: 6

Mikrozelenina Cvikla – ako ju pestovať?

1. Príprava nádoby: Zabezpeč si misku alebo podnos s drenážnymi otvormi na dne, aby sa zabezpečil správny odtok vody. Naplň ju zeminou tak, aby jej výška bola približne 2 až 3 centimetre.

2. Nasadenie semien: Rovnomerne rozlož semená cvikly na povrch zeme. Nezabudni na dostatočnú hustotu, ale nechaj medzi semenami mierny priestor, aby mali dostatok miesta na klíčenie a rast.

3. Zavlažovanie: Jemne postriekaj semená vodou pomocou rozprašovača. Neprežeň to s vodou, aby sa predišlo premočeniu zeme.

4. Umiestnenie a osvetlenie: Umiestni nádobu na svetlom mieste, kde bude dostatok svetla. Ak máš k dispozícii umelé osvetlenie, použi ho na podporu rastu. Ideálne je mať 12 až 16 hodín svetla denne.

5. Kondícia rastliny: Dôležité je udržiavať vlhkú, ale nie premočenú pôdu. Teplota v oblasti klíčenia by mala byť približne 20 °C, aby sa podporil rýchly rast. Cvikla obvykle klíči za 7 až 14 dní.

6. Zber: Keď mikrozelenina dosiahne výšku približne 4 až 7 centimetrov a vyvinie prvé listy, je pripravená na zber. Pomocou ostrých nožníc odstrihni vrchné časti rastlín.

Cviklu môžeš užívať okamžite v obľúbených jedlách ako príchuťovú prílohu, do šalátov alebo ako ozdobu na pokrmy. Sleduj rast svojej mikrozeleniny a užívaj si doma čerstvú úrodu!

Pozitívne účinky cvikly

Cvikla je malým zázrakom plným prírody. Obsahuje dôležité vitamíny, minerály a antioxidanty, čo ju robí vynikajúcim doplnkom v zdravom jedálničky. S obsahom draslíka, horčíka a kremíka podporuje trávenie, čistí cievy a posilňuje kosti. Vysoký obsah kyseliny listovej a vlákniny podporuje činnosť pečene a znižuje riziko ochorení srdca. Cvikla tiež posilňuje imunitný systém, podporuje zdravý krvný tlak a bojuje proti demencii. Vďaka svojim vlastnostiam podporuje aj rast buniek, zlepšuje stav pokožky a vlasov a chráni telo pred rakovinou. Svojou schopnosťou čistiť pečeň a posilňovať imunitu je cvikla nenahraditeľným príspevkom pre tvoj zdravý životný štýl.

Microgreens ti zabalíme s ohľadom na prírodu

Tvoj balíček dôkladne zabalíme do krabičky alebo z FSC certifikovaného papiera. Na lepenie používame výlučne papierovú, 100% recyklovateľnú pásku. Škatulku vyplníme kartónovou strižou, recyklovaným papierom alebo plastovou fóliou od našich dodávateľov. Produkty nám dodávatelia niekedy dodajú v bublinkovej fólii alebo v inom plastovom obale, my ich znova-použijeme aby tvoj balíček prišiel nepoškodený.

Snažíme sa využiť všetko a byť takmer bez odpadu – preto veríme, že sa nepohneváš ak pri tvojom balíčku použijeme už použitú krabičku.  Na záver pridáme pečiatku s logom Mobake a s láskou pošleme.

Ďalšie informácie

Hmotnosť:

10 g

Latinský názov:

BETA VULGARIS VAR. VULGARIS

Shop roku Mobake