Preskočiť na obsah

Moravoseed Mikrozelenina Brokolica

Mikrozelenina Brokolica Mikrozelenina Brokolica alebo Microgreens sú rastlinky, ktoré sa zbierajú a konzumujú na začiatku svojho rastu ako prvý pár… Ukáž celý popis ↓

  • Vegan

1,12 

Skladom

Odošleme už zajtra.

Kedy vám príde zásielka?
Odhadované dátumy pre doručenie na Slovensko.

Osobný odber už zajtra

DPD Pickup/Pickup Station Ut. 25.6.

Kuriér GLS Ut. 25.6.

Packeta St. 26.6.

Packeta na adresu St. 26.6.

Popis

Mikrozelenina Brokolica

Mikrozelenina Brokolica alebo Microgreens sú rastlinky, ktoré sa zbierajú a konzumujú na začiatku svojho rastu ako prvý pár listov.  Často sú označované ako „superpotraviny“, pretože obsahujú oveľa viac vitamínov a živín ako klasická zelenina . V niektorých prípadoch je rozdiel niekoľkonásobný. Okrem toho sú microgreens veľmi zdravé a chutné. Sú skvelým doplnkom k sendvičom, šalátom a mnohým jedlám.

  • Termín zberu: 14-21 dní
  • Hmotnosť balenia: 3 g
  • Cenová skupina: 6

Mikrozelenina Brokolica – ako ju pestovať?

1. Príprava nádoby: Zabezpeč si misku alebo podnos s drenážnymi otvormi na dne, aby sa zabezpečil správny odtok vody. Naplň ju zeminou tak, aby jej výška bola približne 2 až 3 centimetre.

2. Nasadenie semien: Rovnomerne rozlož semená brokolice na povrch zeme. Nezabudni na dostatočnú hustotu, ale nechaj medzi semenami mierny priestor, aby mali dostatok miesta na klíčenie a rast.

3. Zavlažovanie: Jemne postriekaj semená vodou pomocou rozprašovača. Neprežeň to s vodou, aby sa predišlo premočeniu zeme.

4. Umiestnenie a osvetlenie: Umiestni nádobu na svetlom mieste, kde bude dostatok svetla. Ak máš k dispozícii umelé osvetlenie, použi ho na podporu rastu. Ideálne je mať 12 až 16 hodín svetla denne.

5. Kondícia rastliny: Dôležité je udržiavať vlhkú, ale nie premočenú pôdu. Teplota v oblasti klíčenia by mala byť približne 20 °C, aby sa podporil rýchly rast.  Brokolica obvykle klíči za 3 až 5 dní.

6. Zber: Keď mikrozelenina dosiahne výšku približne 4 až 7 centimetrov a vyvinie prvé listy, je pripravená na zber. Pomocou ostrých nožníc odstrihni vrchné časti rastlín.

Brokolicu môžeš užívať okamžite v obľúbených jedlách ako príchuťovú prílohu, do šalátov alebo ako ozdobu na pokrmy. Sleduj rast svojej mikrozeleniny a užívaj si doma čerstvú úrodu!

Pozitívne účinky brokolice

Brokolice je výborná potravina, obsahuje nízke množstvo kalórií, iba 107 kJ (26 kcal) na 100 g. Okrem toho má množstvo pozitívnych účinkov na zdravie. Obsahuje antioxidanty, ktoré bojujú proti zápalom a rakovine, a je zdrojom vitamínu K, ktorý má upokojujúci účinok na zápalové procesy v tele. Brokolica tiež podporuje zdravú tráviacu funkciu vďaka obsahu nerozpustnej vlákniny a udržuje hladinu cukru v krvi na stabilnej úrovni vďaka nízkemu glykemickému indexu. Je tiež bohatým zdrojom vápnika a vitamínu K, ktoré sú dôležité pre zdravé kosti. Brokolica tiež pomáha očiam chrániť sa pred ultrafialovým žiarením a znižuje riziko rakoviny prsníka. Draslík v brokolici zase prispieva k zdraviu srdca a môže pomôcť pri ochoreniach kĺbov a kostí, ako je osteoartritída. Je to skvelá voľba pre celkové zdravie a pohodu.

Microgreens ti zabalíme s ohľadom na prírodu

Tvoj balíček dôkladne zabalíme do krabičky alebo z FSC certifikovaného papiera. Na lepenie používame výlučne papierovú, 100% recyklovateľnú pásku. Škatulku vyplníme kartónovou strižou, recyklovaným papierom alebo plastovou fóliou od našich dodávateľov. Produkty nám dodávatelia niekedy dodajú v bublinkovej fólii alebo v inom plastovom obale, my ich znova-použijeme aby tvoj balíček prišiel nepoškodený.

Snažíme sa využiť všetko a byť takmer bez odpadu – preto veríme, že sa nepohneváš ak pri tvojom balíčku použijeme už použitú krabičku.  Na záver pridáme pečiatku s logom Mobake a s láskou pošleme.

Ďalšie informácie

Hmotnosť:

3 g

Latinský názov:

BRASSICA OLERACEA CONVAR. BOTRYTIS VAR. CYMOSA

Shop roku Mobake