Preskočiť na obsah

Moravoseed Cibuľa sadzačka Štuttgartská 300g

Cibuľa sadzačka Štuttgartská Cibuľa sadzačka Štuttgartská má výbornú skladovateľnosť, pri dobrých skladovacích podmienkach vydrží celú zimu v zásobe. Cibuľa je… Ukáž celý popis ↓

9% zľava

2,40 2,19 

Skladom

Odošleme ešte dnes.

Kedy vám príde zásielka?

Osobný odber ešte dnes

DPD Pickup/Pickup Station Ut. 23.4.

Kuriér GLS Ut. 23.4.

Packeta St. 24.4.

Packeta na adresu St. 24.4.

Odhadované dátumy pre SK.

Popis

Cibuľa sadzačka Štuttgartská

Cibuľa sadzačka Štuttgartská má výbornú skladovateľnosť, pri dobrých skladovacích podmienkach vydrží celú zimu v zásobe. Cibuľa je plocho guľovitá, väčšia, so zlatožltými až nahnedlými suknicami. Dužina je biela, pevná. Priemerná hmotnosť jednej cibule je 64 g.

  • Hmotnosť balenia: 300 g
  • Výsev do pôdy: III- IV, prípadne IX – X
  • Termín zberu: VI. – VII.

Pôda

Cibuľa sadzačka Štuttgartská vyžaduje pôdu, ktorá je dobre priepustná a bohatá na organické látky. Pred samotným sadením si pripravíme pôdu použitím hnojiva, ideálne kompostu. Cibuľa sadzačka Štuttgartská vyžaduje dostatok slnka, preto pre jej výsadbu vyberáme miesto, kde dopadá slnečné žiarenie aspon 5-6 hodín denne.

Sadenie

Zdravé sadenice cibule sadzačky Štuttgartskej sadíme na jar, keď už nehrozia prízemné mrazy, ktoré by ich znehodnotili. Sadenice by mali byť umiestnené vo vzdialenosti asi 10 až 15 centimetrov od seba, aby mali dostatok miesta na rast a vývoj, uložíme ich do pôdy asi 2-3 cm hlboko.

Zber

Cibuľu sadzačku Štuttgartskú zbierame, ked horné listy obschnú a začnú žltnatieť. Takúto cibuľu vytiahneme z pôdy, ale ešte ju neukladáme, necháme ju obschnúť niekoľko dní na slnku. Pre zber zvoľte čas, kedy je podľa predpovede minimálne riziko zrážok. Po obschnutí cibule na slnku ju ručne zbavíme zvyškov pôdy a uložíme do bedničiek. Cibuľu uskladňujeme na suchom a chladnom mieste, ktoré má navyše dobré vetranie. Zväčša ide o suché pivnice.

Sme Mobake – obchod pre ľudí s veľkým 💛

Príbeh značky Mobake začal v roku 2016, kedy sme začali s Motivačnými (bambusovými) kefkami. Dnes na Mobake nájdeš stovky ekologických a prírodných produktov do domácnosti aj záhrady.

V komunikácii si zakladáme na priateľskom a osobnom prístupe. S mnohými našimi dodávateľmi sa poznáme osobne a aj ich produkty dokonale poznáme. Náš bambusový stánok môžeš nájsť aj na veľtrhoch a výstavách. Aj naďalej Ti chceme prinášať zaujímavé a užitočné produkty, ktoré ti budú dlho robiť radosť. Tešíme sa na tvoj názor a neváhaj nám poslať fotku s tvojím úsmevom 🙂

Semienka ti zabalíme s ohľadom na prírodu

Tvoj balíček dôkladne zabalíme do krabičky alebo z FSC certifikovaného papiera. Na lepenie používame výlučne papierovú, 100% recyklovateľnú pásku. Škatulku vyplníme kartónovou strižou, recyklovaným papierom alebo plastovou fóliou od našich dodávateľov. Produkty nám dodávatelia niekedy dodajú v bublinkovej fólii alebo v inom plastovom obale, my ich znova-použijeme aby tvoj balíček prišiel nepoškodený.


Snažíme sa využiť všetko a byť takmer bez odpadu – preto veríme, že sa nepohneváš ak pri tvojom balíčku použijeme už použitú krabičku.  Na záver pridáme pečiatku s logom Mobake a s láskou pošleme.

Ďalšie informácie

Hmotnosť:

300g

Odroda:

Štuttgartská

Shop roku Mobake