Preskočiť na obsah

Moravoseed Cibuľa sadzačka Red Karmen 300g

Cibuľa sadzačka Red Karmen jarná červená Cibuľa sadzačka Red Karmen má intenzívnu karmínovu farbu. Cibula jarná červená je bohatá na… Ukáž celý popis ↓

2,50 

Vypredané

Naskladníme do utorka 23.4.

Popis

Cibuľa sadzačka Red Karmen jarná červená

Cibuľa sadzačka Red Karmen má intenzívnu karmínovu farbu. Cibula jarná červená je bohatá na vitamíny a minerály, ako napríklad vitamín C, vitamín K a draslík. Obsahuje aj antioxidanty a fytonutrienty. Red Carmen má jemnejšiu, sladkastú chuť v porovnaní so zrelými cibuľami. Je vhodná pre teplú aj studenú kuchyňu.

Odroda Karmen je triedená 10-24 mm. Váha v čase balenia 300g. Úbytok váhy nemá vplyv na kvalitu a počet cibúľ v balení. Skladujte v suchu. Vysádzame na pôdach ľahšieho typu, neznáša hnojenie maštaľným hnojom. Sadíme na jeseň alebo na jar v 3. – 5. mesiaci do sponu 20 – 30 cm x 4 – 8 cm.

  • Hmotnosť balenia: 300 g
  • Výsev do pôdy: III. – V.
  • Termín zberu: VI. – VII.

Pôda

Vysádzame na pôdach ľahšieho typu, neznáša hnojenie maštaľným hnojom. Sadíme na slnečnom mieste. Pôda by mala byť voľná, ľahká a dobre priepustná, aby sa predišlo zadržiavaniu vody, čo môže viesť k hnilobe cibule.

Sadenie

Cibuľu jarnú červenú sadíme na jeseň alebo na jar v 3. – 5. mesiaci vo vzdialenosti 5-10 cm od seba, približne 2 cm hlboko. Zvolíme jemnú zálievku.

Zber a uskladnenie

Cibuľu jarnú červenú zbierame, ked horné listy uschnú a klesnú k zemi. Takúto cibuľu vytiahneme z pôdy, ale ešte ju neukladáme, necháme ju obschnúť niekoľko dní na slnku. Cibuľu jarnú červenú je najlepšie uskladniť na suchom a chladnom mieste s dobrým vetraním. Pred uskladnením cibule neumývame. Odstránenie vonkajších vrstiev ponecháva cibuľu náchylnejšiu na hnilobu. Ak sú cibuľky špinavé, odstráňte väčšinu pôdy a nechajte ich vyschnúť na slnku. Cibule by sa mali skladovať oddelene od ostatných druhov ovocia a zeleniny, pretože môžu uvoľňovať plyny, ktoré môžu urýchliť zrejúce procesy u niektorých plodín.

Sme Mobake – obchod pre ľudí s veľkým 💛

Príbeh značky Mobake začal v roku 2016, kedy sme začali s Motivačnými (bambusovými) kefkami. Dnes na Mobake nájdeš stovky ekologických a prírodných produktov do domácnosti aj záhrady.

V komunikácii si zakladáme na priateľskom a osobnom prístupe. S mnohými našimi dodávateľmi sa poznáme osobne a aj ich produkty dokonale poznáme. Náš bambusový stánok môžeš nájsť aj na veľtrhoch a výstavách. Aj naďalej Ti chceme prinášať zaujímavé a užitočné produkty, ktoré ti budú dlho robiť radosť. Tešíme sa na tvoj názor a neváhaj nám poslať fotku s tvojím úsmevom 🙂

Semienka ti zabalíme s ohľadom na prírodu

Tvoj balíček dôkladne zabalíme do krabičky alebo z FSC certifikovaného papiera. Na lepenie používame výlučne papierovú, 100% recyklovateľnú pásku. Škatulku vyplníme kartónovou strižou, recyklovaným papierom alebo plastovou fóliou od našich dodávateľov. Produkty nám dodávatelia niekedy dodajú v bublinkovej fólii alebo v inom plastovom obale, my ich znova-použijeme aby tvoj balíček prišiel nepoškodený.

Snažíme sa využiť všetko a byť takmer bez odpadu – preto veríme, že sa nepohneváš ak pri tvojom balíčku použijeme už použitú krabičku.  Na záver pridáme pečiatku s logom Mobake a s láskou pošleme.

Ďalšie informácie

Hmotnosť:

300g

Odroda:

Red Karmen

Shop roku Mobake