Preskočiť na obsah

Moravoseed Cesnak jarný Flavour 250g

Cesnak jarný Flavour Cesnak jarný Flavour je overená odroda.  Cesnakové hlávky sú veľké, okrúhle, s váhou približne 60g. Strúčiky v hlávke sú… Ukáž celý popis ↓

4,15 

Vypredané

Naskladníme do piatku 19.7.

Popis

Cesnak jarný Flavour

Cesnak jarný Flavour je overená odroda.  Cesnakové hlávky sú veľké, okrúhle, s váhou približne 60g. Strúčiky v hlávke sú uzavreté, vdaka čomu sú odolnejšie a dobre skladovateľné. Všetky časti strúčkov sú biele, s krémovou šupkou a vážia cca 5g. Strúčiky sú vyrovnané, jedna hlávka obsahuje približne 10-11 strúčikov. Obsah dužiny tvorí približne 40%.

Cesnak jarný Flavour je známy svojou príjemnou chuťou a vôňou. V porovnaní s bežným cesnakom  nemá tak ostrú chuť. Vďaka jemnejšej chuti má širšie využitie v kuchyni, čo ocenia hlavne rodiny s deťmi. Táto odroda cesnaku obsahuje zlúčeniny s antioxidačnými vlastnosťami a ďalšie živiny zdraviu prospešné.

  • Hmotnosť balenia: 250 g
  • Výsev do pôdy: III. – V., X. – XI.
  • Termín zberu: VI. – VII.

Pôda

Cesnak jarný Flavour sadíme na slnečnom priestranstve, vyžaduje dobre priepustnú pôdu. Pestujeme ho z malých cibuliek, ktoré sa do pôdy sadia na jeseň, obvykle v polovici jesene, aby mal dostatok času zakoreniť sa a vyvinúť v priebehu zimy a skorej jari. Na jar z nich vyrastú listy a hlávky.

Výsev

Cibuľky cesnaku vysádzame na jeseň alebo počas skorej jari do pôdy 2- 5 cm hlboko, približne 10-15 cm od seba. Po vysadení vyžaduje miernu zálievku. Cesnak jarný by nemal rásť v pôde s nadmernou vlhkosťou, aby nepodliehal hnilobe. Ak chcete udržať pôdu vlhkú a regulovať teplotu pôdy, môžete použiť organický mulč, ako je slama alebo suché lístie.

Zber

Cesnak jarný sa obvykle zbiera na jar, keď dosiahne svoju optimálnu zrelosť a listy začnú žltnúť a usychať. Cibuľa cesnaku by mala byť plná a pevná. Je možné, že vrchné vrstvy kôry sa začnú odlupovať a odhaľovať vnútorné časti cibule. Odporúča sa odstrániť cesnak z pôdy s opatrnosťou, aby sa minimalizovalo poškodenie cibule. Po zbere cesnak nechajte vyschnúť na slnečnom a vzdušnom mieste, aby sa zabezpečilo, že cibuľové hlávky budú riadne vyzreté a pripravené na skladovanie.

Sme Mobake – obchod pre ľudí s veľkým 💛

Príbeh značky Mobake začal v roku 2016, kedy sme začali s Motivačnými (bambusovými) kefkami. Dnes na Mobake nájdeš stovky ekologických a prírodných produktov do domácnosti aj záhrady.

V komunikácii si zakladáme na priateľskom a osobnom prístupe. S mnohými našimi dodávateľmi sa poznáme osobne a aj ich produkty dokonale poznáme. Náš bambusový stánok môžeš nájsť aj na veľtrhoch a výstavách. Aj naďalej Ti chceme prinášať zaujímavé a užitočné produkty, ktoré ti budú dlho robiť radosť. Tešíme sa na tvoj názor a neváhaj nám poslať fotku s tvojím úsmevom 🙂

Semienka ti zabalíme s ohľadom na prírodu

Tvoj balíček dôkladne zabalíme do krabičky alebo z FSC certifikovaného papiera. Na lepenie používame výlučne papierovú, 100% recyklovateľnú pásku. Škatulku vyplníme kartónovou strižou, recyklovaným papierom alebo plastovou fóliou od našich dodávateľov. Produkty nám dodávatelia niekedy dodajú v bublinkovej fólii alebo v inom plastovom obale, my ich znova-použijeme aby tvoj balíček prišiel nepoškodený.

Snažíme sa využiť všetko a byť takmer bez odpadu – preto veríme, že sa nepohneváš ak pri tvojom balíčku použijeme už použitú krabičku.  Na záver pridáme pečiatku s logom Mobake a s láskou pošleme.

Ďalšie informácie

Hmotnosť:

250g

Odroda:

Flavour

Shop roku Mobake