Obchod » Slamky

Slamky z českého skla

  • Zľava!
13,13 € 11,99 €

Na sklade, odošleme už zajtra.

Kedy ti príde zásielka?

Dátumy sú odhadované pre Slovensko.

Osobný odber zajtra
Slovenská pošta pondelok  23.9.
Zásielkovňa pondelok  23.9.
Kuriér GLS pondelok  23.9.

Pri nákupe nad 33 €
máš dopravu zadarmo.

Slamka ako darček
pri kúpe 5 kefiek.

Akceptujeme platby kartou,
e-bankingom aj Paypalom.

Balíček ti zabalíme
pozorne a s láskou.

  • Popis
  • Detaily

Sada 3 kusov štýlových slamiek z českého skla Yoni + kefka na slamky.

Slamky sú s dizajnovou potlačou, vyrobené v českej obľúbenej sklárni v Podkrkonoší z borosilikátu.

Z každého setu prispieva značka Yoni 20 korún na Garbage Clinical Insurance.

Ideálne na drinky a smoothies.

Rozmer: 20 cm x 1,2 cm (vnútorný 0.9 cm)

  • Slamky sú vyrobené z borosilikátu, na Mohsovej stupnici tvrdosti, kde diamant má hodnotu tvrdosti 10 a krieda hodnotu tvrdosti 1 je borosilikátové sklo hodnotené 7,5 bodmi. Bežné sklo 5,5-6.
  • Sklenené Yoni slamky je možné umývať v umývačke riadu alebo použiť pribalenú kefku na čistenie slamiek.
  • Sklenené Yoni slamky nie je vhodné hrýzť. Deti do dvanásť rokov by ich mali používať iba pod dohľadom dospelej osoby.

Koncept slamky s logom v linke vymyslela maliarka Anna Doležalová.

Výhody sklenených slamiek

Sú odolné proti teplotnému šoku, schopné odolávať náhlym zmenám teploty rovnako tak, ako extrémnemu teplu a zime. Sklo zle vodí teplo, preto môžete slamkou miešať aj horúci čaj. Je prakticky inertné (nepodliehajúce chemickým reakciám). Jeho odolnosť voči chemikáliam je lepšia ako u väčšiny kovov a iných materiálov, a to aj pri dlhšej expozícii a pri teplotách nad 100 ° C.

Koróznu odolnosť má voči vode, neutrálnym a kyslým roztokom, koncentrovaným kyselinám, kyslým zmesiam, chlóru, brómu, jódu a organickým látkam. Je odolné proti poškriabaniu a odreninám. Perfektné z hľadiska hygieny.

Borosilikátové slamky
Pre maximálnu využiteľnosť v bežnom živote sú slamky z borosilikátu. Borosilikátové sklo je tak odolné voči chemikáliam, že sa dokonca používa na ukladanie jadrového odpadu. Koeficient klasického skla je viac ako dvojnásobný.

Čo to znamená? Pri vyšších teplotách klasické sklo expanduje viac než dvakrát rýchlejšie a veľmi rýchlo sa rozbije. Stavba slamky podporuje odolnosť – tučná stena, rovné bez zahnutia. V prípade rozbitia sa sklo opakovane recykluje na ďalšie produkty.

Zabalíme ti to bez plastov

Tvoj balíček dôkladne zabalíme do krabičky alebo obálky z recyklovaného papiera. Na lepenie používame výlučne papierovú, 100% recyklovateľnú pásku. Škatulku vyplníme pilinami zo smreka alebo recyklovaným papierom. Pri otváraní Ťa môže prekvapiť príjemná lesná vôňa.

Snažíme sa využiť všetko a byť takmer bez odpadu – preto veríme, že sa nepohneváš ak pri tvojom balíčku použijeme už použitú krabičku.  Na záver pridáme pečiatku s logom Mobake a s láskou pošleme.

Podporujeme environmentálne organizácie 🌿

Z každého tvojho nákupu poputuje 1% jednej z environmentálnych neziskových organizácií. Môžeš si vybrať organizáciu, ktorej chceš prejaviť svoju podporu. Vlk alebo Prales Dětem? Viac o nich si môžeš prečítať na tomto odkaze. Ďakujeme za tvoju podporu a chuť konať dobro!

Sme Mobake!

značka mladých, kreatívnych ľudí, ktorí si vážia prírodu a zamilovali sa do bambusu. Náš príbeh sa začal písať v roku 2016, kedy sme po prvýkrát predstavili bambusové zubné kefky s inšpirujúcimi myšlienkami. Nazvali sme ich Motivačné kefky  – kefky s príbehom.

Neostalo to len pri kefkách, ktoré každoročne posúvame na vyšší level. Pravidelne tvoríme nové ekologické bambusové produkty, ktoré sa stávajú neoddeliteľnou súčasťou unikátnych ľudských príbehov. Vďaka patrí aj Tebe!

  • Materiál 100% borosilikát
  • Dĺžka 20 cm
  • Priemer 1,2 cm

O značke Yoni

Vždy nás zaujímalo dobrodružstvo, zdravie, objavovanie pravdy, nekonvenčný spôsob života, príroda ... a všetko toto sa spojilo pri našej ceste stopom naprieč Európou. Boli sme súčasťou mnohých projektov, od zachraňovania mačiek v Španielsku až po stavanie ekologického skleníku či zbieranie fíg v Taliansku. Jedného dňa nám do cesty prišiel prírodné kefku a prevrátil nám život naruby. Prebudil sa vo mne ten silný pocit, ktorý hovoril, že ho musíme sprostredkovať aj ďalším ľuďom a rozšíriť správu o jeho schopnostiach ďalej do sveta. Vzali sme pár posledných tisícok a započli našu cestu s Yoni. Ďalšie produkty prišly rovnakou cestou. Veríme, že každý človek môže byť zdravý a šťastný prírodným spôsobom, bez vedľajších účinkov.