Preskočiť na obsah

Veľká Súprava Spievajúcich Misiek Mesiac Čierna 14cm

Veľká Súprava Spievajúcich Misiek Mesiac Čierna 14cm V budhistickej praxi sa spievajúce misky používajú ako podpora pri meditácii, navodeniu tranzu… Ukáž celý popis ↓

84,00 

Skladom

Odošleme do pondelka 29.7..

Kedy vám príde zásielka?
Odhadované dátumy pre doručenie na Slovensko.

Osobný odber Po. 29.7.

DPD Pickup/Pickup Station St. 31.7.

Kuriér GLS St. 31.7.

Packeta Št. 1.8.

Packeta na adresu Št. 1.8.

Popis

Veľká Súprava Spievajúcich Misiek Mesiac Čierna 14cm

V budhistickej praxi sa spievajúce misky používajú ako podpora pri meditácii, navodeniu tranzu či modlitbe. Spievajúce misky sú typom zvonca, namiesto toho, aby viseli, spievajúce misky sú položené na ruke alebo vankúšiku. Boky a okraj spievajúcej misky vibruje a vytvára zvuk. Tibetské spievajúce misky sú ideálnym darčekom, ktorý prinesie trochu vnútorného pokoja. Tento set obsahuje peknú polstrovanú krabičku s mosadznou miskou, vankúšom a paličkou potiahnutou semišom. Tieto tibetské spievajúce misky sú vyrobené tibetskými mníchmi v exile v Indii. Upozornenie: Vzhľadom na povahu produktov sa môžu veľkosti mierne líšiť. Rozmer misky: 14×6.5 cm, váha: 0.9kg

Čo je to spievajúca misa?

Spievajúce misy sú nástroje, ktoré vydávajú rôzne zvuky a tóny v závislosti od ich veľkosti a materiálu. Hrá sa na ich údermi alebo krúžením po ich obvode pomocou drevenej paličky.

Existuje množstvo druhov spievajúcich misiek, napríklad himalájske spievajúce misy (nazývané aj „tibetské spievajúce misy“ alebo „kovové spievajúce misky“) vyrobené z kovu a krištáľové spievajúce misy vyrobené z oxidu kremičitého – piesku.

Presná história spievajúcich misiek je nejasná, no určite existujú už tisíce rokov. Dnes ich nájdete v duchovných centrách, jogových štúdiách, zvukových kúpeľoch a pod.

5 výhod používania Tibetskej spievajúcej misy:

 1. Sú relaxačné.
  V prvom rade sa spievajúce misy používajú ako pomôcka pri navádzaní tela a mysle do stavu relaxácie.

Zvukové kúpele môžu ponúknuť „hlboký zážitok z počúvania zvukov, ktoré môže priniesť rovnováhu, relaxáciu a pocit pokoja“. Relaxačné účinky môžete pocítiť aj pri krátkom hraní s týmto špeciálnym nástrojom.

 1. Stimulujú pokojné mozgové vlny.
  Existuje teória, že spievajúce misky stimulujú mozgové vlny alfa a theta. Tieto vlny sú spojené s hlbokými, meditatívnymi a pokojnými stavmi, ktoré sú veľmi priaznivé pri liečení. Zvuky misiek môžu tiež spomaliť tepovú a dýchaciu frekvenciu, čo vytvára terapeutický a regeneračný účinok.

 2. Môžu pomôcť znížiť bolesť.
  V malej štúdii z roku 2016, ktorú vykonala psychologička z integratívneho výskumu zdravia Tamara Goldsby, Ph.D., účastníci, ktorí sa zúčastnili meditácií so spievajúcimi miskami vo zvukových kúpeľoch, zaznamenali po týchto terapiách zníženie bolesti. Je tu však potrebný ďalší výskum.

 3. Môžu pomôcť zlepšiť duševné zdravie.
  V tom istom výskume z roku 2016 doktorka Goldsby a jej tím zistili, že spievajúce misky znížili pocity napätia a úzkosti u mnohých zúčastnených mužov a žien.

 4. Môžu zvýšiť celkovú pohodu.
  Nakoniec, spievajúce misky môžu ponúknuť obnovený pocit pohody, šťastia a pokoja a podporiť pocit ľahkosti a vnútorného pokoja. Stačí ich vziať so sebou na výlet, turistiku a zahrať na tento zaujímavý nástroj niekde na lúke.

"Meditácia s tibetskými spievajúcimi misami môže byť reálnym, lacným a technologicky nenáročným spôsobom na zníženie pocitov napätia, úzkosti a depresie a zvýšenie duševnej pohody."

Ako bezpečne používať spievajúce misy.

Používanie tibetských spievajúcich misiek je vo všeobecnosti bezpečné pre každého. Tu je niekoľko vecí, ktoré treba mať na pamäti: Nedávajte hlavu do spievajúcej misy alebo príliš blízko ku gongu, môže to poškodiť váš sluch. Buďte opatrní, ak máte kardiostimulátor: pred aktívnym používaním spievajúcich misiek sa poraďte s vašim lekárom.

Ďalšie informácie

Materiál

drevo, Mosadz

Krajina pôvodu

India

Shop roku Mobake