Preskočiť na obsah

Tibetská spievajúca miska Medicine Buddha 10 cm set

Tibetská spievajúca miska Čakra – Medicine Buddha set Podľa tibetskej tradície sa existencia spievajúcich mís datuje do čias historického Budhu… Ukáž celý popis ↓

57,00 

Skladom

Odošleme do pondelka 29.4..

Kedy vám príde zásielka?

Osobný odber Po. 29.4.

DPD Pickup/Pickup Station Št. 2.5.

Kuriér GLS Št. 2.5.

Packeta Pi. 3.5.

Packeta na adresu Pi. 3.5.

Odhadované dátumy pre SK.

Popis

Tibetská spievajúca miska Čakra – Medicine Buddha set

Podľa tibetskej tradície sa existencia spievajúcich mís datuje do čias historického Budhu Šákjamúniho (560-480 p.n.l.). Tradícia bola prinesená z Indie do Tibetu v 8. storočí nášho letopočtu. Spievajúce misky vydávajú zvuky, ktoré vyvolávajú stav relaxácie, ktoré prirodzene pomáhajú človeku pri vstupe do meditácie. Sú podstatnou pomôckou pri meditácii a možno ich nájsť na budhistických chrámoch, kláštoroch a školách jógy. Túto spievajúcu misu ručne vyrobili tradičný remeselníci z Nepálu. Na rozohranie spievajúcej misky použite drevený koniec palice, aby misa spievala. Spievajúce misy sú typom akéhosi zvona, boky a okraj spievajúcich mís vibrujú a tak vytvárajú zvuk.

Čo je to spievajúca misa?

Spievajúce misy sú nástroje, ktoré vydávajú rôzne zvuky a tóny v závislosti od ich veľkosti a materiálu. Hrá sa na ich údermi alebo krúžením po ich obvode pomocou drevenej paličky.

Existuje množstvo druhov spievajúcich misiek, napríklad himalájske spievajúce misy (nazývané aj „tibetské spievajúce misy“ alebo „kovové spievajúce misky“) vyrobené z kovu a krištáľové spievajúce misy vyrobené z oxidu kremičitého – piesku.

Presná história spievajúcich misiek je nejasná, no určite existujú už tisíce rokov. Dnes ich nájdete v duchovných centrách, jogových štúdiách, zvukových kúpeľoch a pod.

5 výhod používania Tibetskej spievajúcej misy:

 1. Sú relaxačné.
  V prvom rade sa spievajúce misy používajú ako pomôcka pri navádzaní tela a mysle do stavu relaxácie.

Zvukové kúpele môžu ponúknuť „hlboký zážitok z počúvania zvukov, ktoré môže priniesť rovnováhu, relaxáciu a pocit pokoja“. Relaxačné účinky môžete pocítiť aj pri krátkom hraní s týmto špeciálnym nástrojom.

 1. Stimulujú pokojné mozgové vlny.
  Existuje teória, že spievajúce misky stimulujú mozgové vlny alfa a theta. Tieto vlny sú spojené s hlbokými, meditatívnymi a pokojnými stavmi, ktoré sú veľmi priaznivé pri liečení. Zvuky misiek môžu tiež spomaliť tepovú a dýchaciu frekvenciu, čo vytvára terapeutický a regeneračný účinok.

 2. Môžu pomôcť znížiť bolesť.
  V malej štúdii z roku 2016, ktorú vykonala psychologička z integratívneho výskumu zdravia Tamara Goldsby, Ph.D., účastníci, ktorí sa zúčastnili meditácií so spievajúcimi miskami vo zvukových kúpeľoch, zaznamenali po týchto terapiách zníženie bolesti. Je tu však potrebný ďalší výskum.

 3. Môžu pomôcť zlepšiť duševné zdravie.
  V tom istom výskume z roku 2016 doktorka Goldsby a jej tím zistili, že spievajúce misky znížili pocity napätia a úzkosti u mnohých zúčastnených mužov a žien.

 4. Môžu zvýšiť celkovú pohodu.
  Nakoniec, spievajúce misky môžu ponúknuť obnovený pocit pohody, šťastia a pokoja a podporiť pocit ľahkosti a vnútorného pokoja. Stačí ich vziať so sebou na výlet, turistiku a zahrať na tento zaujímavý nástroj niekde na lúke.

"Meditácia s tibetskými spievajúcimi misami môže byť reálnym, lacným a technologicky nenáročným spôsobom na zníženie pocitov napätia, úzkosti a depresie a zvýšenie duševnej pohody."

Ako bezpečne používať spievajúce misy.

Používanie tibetských spievajúcich misiek je vo všeobecnosti bezpečné pre každého. Tu je niekoľko vecí, ktoré treba mať na pamäti: Nedávajte hlavu do spievajúcej misy alebo príliš blízko ku gongu, môže to poškodiť váš sluch. Buďte opatrní, ak máte kardiostimulátor: pred aktívnym používaním spievajúcich misiek sa poraďte s vašim lekárom.

Ďalšie informácie

Materiál

Mosadz

Rozmer

13×8 (cm)

Krajina pôvodu

Nepál

Shop roku Mobake