Preskočiť na obsah

Tibetská spievajúca miska Čakra – Solar Plexus

Tibetská spievajúca miska Čakra – Solar Plexus Tibetská spievajúca miska Čakra Solar Plexus - Čakra sa nachádza v oblasti nad… Ukáž celý popis ↓

36,00 

Skladom

Odošleme do piatku 19.7..

Kedy vám príde zásielka?
Odhadované dátumy pre doručenie na Slovensko.

Osobný odber Pi. 19.7.

DPD Pickup/Pickup Station Ut. 23.7.

Kuriér GLS Ut. 23.7.

Packeta St. 24.7.

Packeta na adresu St. 24.7.

Popis

Tibetská spievajúca miska Čakra – Solar Plexus

Tibetská spievajúca miska Čakra Solar Plexus – Čakra sa nachádza v oblasti nad pupkom. Jej funkciou je sila vôle. Jej vnútorný stav je smiech, radosť, hnev. Jej farba je žltá. Vyváženie tejto čakry je spojené s upokojením emócií a frustrácie, uvoľnením napätia a napomáhaním lepšiemu využitiu energie intuície, uvoľnením napätia a napomáhaním lepšiemu využívaniu intuície. Hodnotný darček. Darček, ktorý niekomu urobí viac ako radosť – prináša trochu vnútorného pokoja. Frekvencie zvuku sú medzi našimi čakrovými miskami rozdielne. Základný tón je nezmenený, zvuk vĺn sa líši. Na rozohranie spievajúcej misky použite drevený koniec palice, aby misa spievala. Spievajúce misy sú typom akéhosi zvona, boky a okraj spievajúcich mís vibrujú a tak vytvárajú zvuk.

Čo je to spievajúca misa?

Spievajúce misy sú nástroje, ktoré vydávajú rôzne zvuky a tóny v závislosti od ich veľkosti a materiálu. Hrá sa na ich údermi alebo krúžením po ich obvode pomocou drevenej paličky.

Existuje množstvo druhov spievajúcich misiek, napríklad himalájske spievajúce misy (nazývané aj „tibetské spievajúce misy“ alebo „kovové spievajúce misky“) vyrobené z kovu a krištáľové spievajúce misy vyrobené z oxidu kremičitého – piesku.

Presná história spievajúcich misiek je nejasná, no určite existujú už tisíce rokov. Dnes ich nájdete v duchovných centrách, jogových štúdiách, zvukových kúpeľoch a pod.

5 výhod používania Tibetskej spievajúcej misy:

 1. Sú relaxačné.
  V prvom rade sa spievajúce misy používajú ako pomôcka pri navádzaní tela a mysle do stavu relaxácie.

Zvukové kúpele môžu ponúknuť „hlboký zážitok z počúvania zvukov, ktoré môže priniesť rovnováhu, relaxáciu a pocit pokoja“. Relaxačné účinky môžete pocítiť aj pri krátkom hraní s týmto špeciálnym nástrojom.

 1. Stimulujú pokojné mozgové vlny.
  Existuje teória, že spievajúce misky stimulujú mozgové vlny alfa a theta. Tieto vlny sú spojené s hlbokými, meditatívnymi a pokojnými stavmi, ktoré sú veľmi priaznivé pri liečení. Zvuky misiek môžu tiež spomaliť tepovú a dýchaciu frekvenciu, čo vytvára terapeutický a regeneračný účinok.

 2. Môžu pomôcť znížiť bolesť.
  V malej štúdii z roku 2016, ktorú vykonala psychologička z integratívneho výskumu zdravia Tamara Goldsby, Ph.D., účastníci, ktorí sa zúčastnili meditácií so spievajúcimi miskami vo zvukových kúpeľoch, zaznamenali po týchto terapiách zníženie bolesti. Je tu však potrebný ďalší výskum.

 3. Môžu pomôcť zlepšiť duševné zdravie.
  V tom istom výskume z roku 2016 doktorka Goldsby a jej tím zistili, že spievajúce misky znížili pocity napätia a úzkosti u mnohých zúčastnených mužov a žien.

 4. Môžu zvýšiť celkovú pohodu.
  Nakoniec, spievajúce misky môžu ponúknuť obnovený pocit pohody, šťastia a pokoja a podporiť pocit ľahkosti a vnútorného pokoja. Stačí ich vziať so sebou na výlet, turistiku a zahrať na tento zaujímavý nástroj niekde na lúke.

"Meditácia s tibetskými spievajúcimi misami môže byť reálnym, lacným a technologicky nenáročným spôsobom na zníženie pocitov napätia, úzkosti a depresie a zvýšenie duševnej pohody."

Ako bezpečne používať spievajúce misy.

Používanie tibetských spievajúcich misiek je vo všeobecnosti bezpečné pre každého. Tu je niekoľko vecí, ktoré treba mať na pamäti: Nedávajte hlavu do spievajúcej misy alebo príliš blízko ku gongu, môže to poškodiť váš sluch. Buďte opatrní, ak máte kardiostimulátor: pred aktívnym používaním spievajúcich misiek sa poraďte s vašim lekárom.

Ďalšie informácie

Materiál

Mosadz

Rozmer

0.32L, 0.625Kg/L, 8x8x5 (cm)

Krajina pôvodu

India

Shop roku Mobake