Preskočiť na obsah

Stabilizovaný lišajník 1 kg

Stabilizovaný lišajník 1 kg Stabilizovaný lišajník svetlozelenej farby prémiovej kvality. Je to 100% prírodný produkt, ktorý je vhodný na tvorbu rôznych… Ukáž celý popis ↓

49,90 

Skladom

Odošleme už zajtra.

Kedy vám príde zásielka?
Odhadované dátumy pre doručenie na Slovensko.

Osobný odber už zajtra

DPD Pickup/Pickup Station St. 17.7.

Kuriér GLS St. 17.7.

Packeta Št. 18.7.

Packeta na adresu Št. 18.7.

Popis

Stabilizovaný lišajník 1 kg

Stabilizovaný lišajník svetlozelenej farby prémiovej kvality. Je to 100% prírodný produkt, ktorý je vhodný na tvorbu rôznych interiérových dekorácií ako dekoračný mach, napríklad do machových obrazov alebo machových stien.

Stabilizovaný lišajník je možné nalepiť na takmer akýkoľvek povrch, ako napríklad drevo, sklo, plech… Je ho vhodné nalepiť špeciálnymi lepidlami určenými na stabilizované lišajníky no postačí vám aj tavná pištoľ.

Aké výhody má stabilizovaný lišajník?

  • Je bezúdržbový pretože vďaka procesu stabilizácie nevyžaduje závlahu, denné svetlo ani inú starostlivosť
  • Odpudzuje prach a toxíny pomocou neustáleho vydávania a prijímania vlhkosti
  • Je hypoalergénny teda neobsahuje žiadne alergénne ani chemické látky.

Akú starostlivosť vyžaduje stabilizovaný lišajník?

  • Lišajník je bezúdržbový, ale pokiaľ ho potrebujete zbaviť prachu, či iných nečistôt, použite vlhkú (nie mokrú) handričku alebo fén za nízkej teploty
  • Neumiestňovať na priame slnečné svetlo
  • Nepolievať!
  • Ak chcete u stabilizovaných rastlín zachovať ich vzhľad čo najdlhšie, umiestnite ich do miestnosti o teplote 5-30°C.

Vedeli ste že?

Predpokladá sa, že vo svete sa nachádza približne 20 000 druhov lišajníkov. Na Slovensku je ich známych zhruba 1500.

V prírode hrajú lišajníky dôležitú úlohu v prirodzených ekosystémoch, lebo tvorbou rôznych organických kyselín narúšajú skalný podklad a začínajú proces tvorby pôdy.

Využívajú sa vo farbiarstve, voňavkárstve, v ľudovom liečiteľstve. Majú fungicídne (ich výlučky zabíjajú škodlivé huby) a cytostatické účinky (zabraňujú rastu nádorových buniek).

Sme Mobake – obchod pre ľudí s veľkým 💛

Príbeh značky Mobake začal v roku 2016, kedy sme začali s Motivačnými (bambusovými) kefkami. Dnes na Mobake nájdeš stovky ekologických a prírodných produktov do domácnosti aj záhrady.

V komunikácii si zakladáme na priateľskom a osobnom prístupe. S mnohými našimi dodávateľmi sa poznáme osobne a aj ich produkty dokonale poznáme. Náš bambusový stánok môžeš nájsť aj na veľtrhoch a výstavách. Aj naďalej Ti chceme prinášať zaujímavé a užitočné produkty, ktoré ti budú dlho robiť radosť. Tešíme sa na tvoj názor a neváhaj nám poslať fotku s tvojím úsmevom 🙂

Stabilizovaný lišajník 1 kg ti zabalíme ekologicky

Produkty nám dodávatelia niekedy dodajú v bublinkovej fólii alebo v inom plastovom obale, my ich znova použijeme aby váš balíček prišiel nepoškodený. 

Tvoj balíček dôkladne zabalíme do krabičky alebo obálky z recyklovaného papiera. Na lepenie používame výlučne papierovú, 100% recyklovateľnú pásku. Škatulku vyplníme pilinami zo smreka alebo recyklovaným papierom. Pri otváraní Ťa môže prekvapiť príjemná lesná vôňa.

Snažíme sa využiť všetko a byť takmer bez odpadu – preto veríme, že sa nepohneváš ak pri tvojom balíčku použijeme už použitú krabičku.  Na záver pridáme pečiatku s logom Mobake a s láskou pošleme.

Ďalšie informácie

Materiál:

stabilizovaný lišajník

Rozmer krabice:

35 x 35 x 20cm

Hmotnosť

1 kg

Shop roku Mobake