Preskočiť na obsah

Himalájska soľná lampa s podstavcom XXL cca 24-25kg

Himalájska soľná lampa s podstavcom XXL cca 24-25kg Himalájska kryštálová soľná lampa generuje záporne nabité ióny do okolitého vzduchu, čo… Ukáž celý popis ↓

119,00 

Skladom

Odošleme do piatku 19.7..

Kedy vám príde zásielka?
Odhadované dátumy pre doručenie na Slovensko.

Osobný odber Pi. 19.7.

DPD Pickup/Pickup Station Ut. 23.7.

Kuriér GLS Ut. 23.7.

Packeta St. 24.7.

Packeta na adresu St. 24.7.

Popis

Himalájska soľná lampa s podstavcom XXL cca 24-25kg

Himalájska kryštálová soľná lampa generuje záporne nabité ióny do okolitého vzduchu, čo môže pomôcť vyhnúť sa fyzickej a psychickej únave. Soľná lampa svojou povahou redukuje pozitívne ióny, ktoré vytvárajú elektrické zariadenia, tzv. „elektrický smog“. Soľná lampa sa dodáva so svietidlom, žiarovkou & zástrčkou do zásuvky. Predávajú sa podľa približnej hmotnosti, každá lampa je úplne jedinečná. Upozornenie: Himalájske soľné lampy sú hygroskopické, to znamená, že absorbujú vlhkosť zo vzduchu. Ak sa vaša lampa „potí“ je to zvyčajne spôsobené dlhodobým vypnutím, najmä vo vlhkých podmienkach. Na nápravu nechajte lampu 4 až 5 hodín stáť na dobrom slnečnom mieste a odstráňte prebytočné kryštály soli. Stačí jemne utrieť suchou handričkou. Ak nepoužívate himalájsku soľnú lampu dlhší čas (napr. si na dovolenke), odpojte kábel zo zásuvky. Vo vlhkých podmienkach odporúčame umiestniť lampu na malý podnos alebo misku pre prípad, že by sa v nich mohla hromadiť voda.

Ako vybrať veľkosť soľnej lampy?

Veľkosť soľnej lampy odporúčame vyberať podľa rozlohy miestnosti, v ktorej bude umiestnenú. Samozrejme platí, čím väčšia soľná lampa (alebo tiež, čím viac soľných lámp), tým väčšou mierou bude vzduch nasýtený prospešnými iónmi. Pokiaľ chceš docieliť intenzívny liečebný účinok, dobrou voľbou sú najväčšie soľné lampy, alebo si môžeš kúpiť viac menších lámp. Ak sa ti viac páčia lampy, ktoré majú nejaký tvar (guľa, pyramída či ohnivá misa), tak do väčších izieb radšej zvoľ viacero menších lámp.

Princíp fungovania himalájskych soľných lámp

Tieto lampy sú vyrobené z kameňov himalájskej soli ťažených v oblasti Himalájí. Tieto kusy soli sú následne tvarované do rôznych foriem a veľkostí. V spodnej časti solnej horniny je vyvŕtaná diera, ktorá slúži na umiestnenie žiarovky alebo kahanca. Keď je hornina ohrievaná teplotou žiarovky alebo horiaceho kahanca, samotná soľ prirodzene vysiela negatívne ióny. Tieto negatívne ióny majú schopnosť pripútať sa k pozitívnym iónom prítomným v prostredí, ako je prach, peľ, pachy, dym z cigariet a alergény. Novopripojené ióny sa následne "zrážajú" na podlahu, čím sú odstránené z cirkulácie vzduchu v miestnosti. Týmto spôsobom sa vytvára čistejšie prostredie na dýchanie a pomáha sa bojovať proti znečisteniu vzduchu. Himalájske soľné lampy tiež pomáhajú v boji proti elektromagnetickému smogu, ktorý vytvárajú rôzne elektronické zariadenia v domácnosti, ako sú počítače a televízory. Samotné lampy svietia príjemným a jemným oranžovým svetlom, ktoré vytvára atmosféru pokoja a relaxácie v domácnosti.

Ďalšie informácie

Materiál

Kryštál soli

Krajina pôvodu

Pakistan

Shop roku Mobake