Pura Citrón organický esenciálny olej 10ml

Citrón organický esenciálny olej Priamo zo slnečných polí Talianska, citrónový olej prináša dobrú náladu a úľavu od starostí. Po pridaní do… Ukáž celý popis ↓

7,50 

Skladom

Odošleme už zajtra.

Kedy vám príde zásielka?

Slovenská pošta Po. 12.6.

Po. 12.6.

Packeta na adresu Po. 12.6.

Kuriér GLS Po. 12.6.

Osobný odber Po. 12.6.

Packeta Ut. 13.6.

Odhadované dátumy pre SK.

Popis

Citrón organický esenciálny olej

Priamo zo slnečných polí Talianska, citrónový olej prináša dobrú náladu a úľavu od starostí. Po pridaní do vody pri čistení domácnosti sa vám odmení sviežou vôňou, ktorá pretrvá dlho po skončení upratovania. Citrónový esenciálny olej v organickej kvalite je vyhľadávaný pri tráviacich problémoch, detoxikácii a celulitíde.

V prípade fyzického vyčerpania sa odporúča vmasírovať do svalov. Pomáha pri uštipnutí hmyzom. Citrón patrí medzi oleje, ktoré dokážu ničiť baktérie a tým pôsobiť pozitívne na pokožku. Citrónový olej ako prírodné analgetikum pôsobí proti bolesti. Všestrannosť citróna dopĺňa jeho schopnosť zvyšovať koncentráciu a stimulovať fungovanie mozgu.

Tento esenciálny olej pochádza od lokálneho producenta z Talianska s biocertifikátom a klasifikáciou Food Grade kvality.

Zloženie: 100% citrónový organický esenciálny olej

Objem: 10 ml

Rastlina | Latinský názov: Citrus limon

Vhodný pri: Tráviacie problémy, nechutenstvo, detox, celulitída, ochorenie priedušiek, chrípka, bolesť hrdla, laryngitída, akné, kožné infekcie, herpes, vredy, únava, fyzické vyčerpanie, uštipnutie hmyzom, úzkosť, depresia, koncentrácia

Použitie: Externe, aromaterapia, interne

Časť rastliny: Kôra

Spôsob extrakcie: Lisovanie za studena (Coldpress)

Pôvod: Taliansko

O rastline:
Citrónovník pravý (Citrus limon) je relatívne nízky neopadavý strom pôvodom z Severovýchodnej Indie. Odtiaľ sa následne rozšíril aj do Európy, a to najmä Španielska a Talianska. Známy je pre svoje kyslé plody, ktoré sú využívané v kulinárskom priemysle a na výrobu džúsov.

Citrón olej: Vedecké štúdie

Štúdia na myšiach z roku 2006 zistila, že citrónový esenciálny olej má silne ukľudňujúce účinky a zlepšuje náladu. Link

Vedecká štúdia, ktorá dospela k záverzu, že citrónový olej je účinný proti Staphylococcus aureus a E. colibakteriám, čo ho robí vhodným na čistenie a dezinfekciu rán. Link

Štúdia na myšiach demonštrujúca analgeticiké účinky aromaterapie citrónovým olejom. Link

Počas štúdie z roku 2016 vedci zistili, že študenti inhalujúci citrónový esenciálny olej mali výrazne lepšie výsledky počas skúšok. Link

Štúdia na zvieratách ukázala pôsobenie citrónového esenciálneho oleja na rýchlejšie hojenie tkaniva pri svrabe. Link

Citrón olej: Tipy na použitie

Inhalácia: Pre pozdvihnutie nálady difúzujte 5 kvapiek citrónu, 5 kvapiek ylang ylang a 5 kvapiek rozmarínu.

Pre relaxáciu difúzujte 5 kvapiek citrónu, 5 kvapiek levandule a 5 kvapiek mandarínky.

Vonkajšie použitie: Pre odstránenie čiernych mastných fľakov po práci na bicykli alebo aute aplikujte niekoľko kvapiek citrónu do mydla.

Pre čistenie kovov aplikujte pár kvapiek na vatový tampón.

Vnútorné použitie: Pri ochoreniach dýchacích ciest a oslabenej imunite aplikujte 1-2 kvapky do smoothie.

Bezpečnostné upozornenie!

Jedná sa o vysoko koncentrovaný výrobok, pred použitím konzultujte s aromaterapeutom. Chráňte pred priamym slnečným žiarením. Chráňte pred dosahom detí. Nevystavujte výrobok mrazu ani extrémne vysokým teplotám. Nenanášajte v nezriedenom stave priamo na pokožku. Neužívajte v tehotenstve. Nevystavujte pokožku slnečnému alebo UV žiareniu 12 hodín po aplikácii produktu.

Sme Mobake – obchod pre ľudí s veľkým 💛

Príbeh značky Mobake začal v roku 2016, kedy sme začali s Motivačnými (bambusovými) kefkami. Dnes na Mobake nájdeš stovky ekologických a prírodných produktov do domácnosti aj záhrady.

V komunikácii si zakladáme na priateľskom a osobnom prístupe. S mnohými našimi dodávateľmi sa poznáme osobne a aj ich produkty dokonale poznáme. Náš bambusový stánok môžeš nájsť aj na veľtrhoch a výstavách. Aj naďalej Ti chceme prinášať zaujímavé a užitočné produkty, ktoré ti budú dlho robiť radosť. Tešíme sa na tvoj názor a neváhaj nám poslať fotku s tvojím úsmevom 🙂

Esenciálny olej ti zabalíme bez plastov 

Tvoj balíček dôkladne zabalíme do krabičky alebo obálky z recyklovaného papiera.Na lepenie používame výlučne papierovú, 100% recyklovateľnú pásku. Škatulku vyplníme pilinami zo smreka alebo recyklovaným papierom. Pri otváraní Ťa môže prekvapiť príjemná lesná vôňa.

Snažíme sa využiť všetko a byť takmer bez odpadu – preto veríme, že sa nepohneváš ak pri tvojom balíčku použijeme už použitú krabičku.  Na záver pridáme pečiatku s logom Mobake a s láskou pošleme.

Ďalšie informácie

Hmotnosť:

0.010 kg

Vôňa:

Ovocná, Sladká, Svieža

Použitie:

Pleť, Pozdvihujúci náladu, Relax, Stres

Objem:

10ml

Časť rastliny:

Kôra