Preskočiť na obsah

Mladá zelená pšenica BIO – Prášok

Zelený nápoj, ktorému sa hovorí tekuté zlato. Zásobáreň živín, ktorú môžete mať v najvyššej kvalite. Superpotravina, ktorá má príjemnú chuť… Ukáž celý popis ↓

Popis

Zelený nápoj, ktorému sa hovorí tekuté zlato. Zásobáreň živín, ktorú môžete mať v najvyššej kvalite. Superpotravina, ktorá má príjemnú chuť a široké možnosti uplatnenia. To všetko a ešte omnoho viac je Mladá zelená pšenica BIO. Sušené výhonky pšenice majú blahodarný vplyv na telesné pochody a zároveň nízky glykemický index. Zaraďte ich do svojho jedálnička a tešte sa z novo nadobudnutej energie aj sviežosti!

 

Zloženie

Pšenica 100%

Nálev a chuť byliny

Prášok z mladej pšenice má sviežu zelenú farbu, príjemnú, prírodnú vôňu a sladko bylinnú chuť. V nápojoch sa úplne nerozpúšťa, dodáva im krásne zafarbenie a ľahkú sladkosť.

Pôvod zelenej pšenice

Kde sa vlastne vzala Mladá zelená pšenica? Bola tu odpradávna, ale až v roku 1937 jej nutričné ​​hodnoty odhalil a svetu ju predstavil Dr. Charles Franklin Schnabel. Americký poľnohospodársky chemik tak otvoril dvere vedeckému výskumu zelenej pšenice, na ktorého počiatku stálo zistenie, že po jej podaní sa sliepkam strojnásobili znášky vajec a hospodárske zvieratá vykazovali nielen vyššie výnosy mlieka a mäsa, ale mali tiež lepšiu srsť a javili sa vitálnejšie a zdravšie.

 

Ako už to tak býva, overoval si doktor Schnabel svoje poznatky najprv na vlastnej rodine. Jeho syn v roku 1981 uviedol, ako ho kŕmil sušeným práškom zo zelenej pšenice. Nožnicami ju na jar, keď bola asi 20 centimetrov vysoká, ostrihal na okolitých poliach a podomácky vyrobeným vykurovacím systémom sušil. Výsledky sa dostavili, členovia rodiny boli plní energie. Pán Schnabel však v tom čase nebol sám, kto videl v zelenej pšenici vysoký potenciál. Medzi rokmi 1930 a 1950 sa jej výskumu venovali vedci, lekári aj celé ústavy. Mnohí na Schnabelov odkaz nezabudli. Jeden z nich, Steve Meyerowitz, mu dokonca venoval celú svoju knihu, v ktorej CH. F. Schnabela nazval “the father of wheatgrass” (otec zelenej pšenice).

 

Či už budeme zásluhy na objave schopností zelenej pšenice pripisovať komukoľvek, vždy zostane pravdou, že od 40. rokov minulého storočia sa o nej hovorí ako o “prvom multivitamíne na svete”. Jej zloženie je skutočne pozoruhodné. Mladá zelená pšenica je zdrojom draslíka, horčíka, fosforu, jódu, mangánu, kobaltu, zinku, železa a ďalších minerálnych látok. Obsahuje tiež rastlinné farbivá, predovšetkým beta karotén, lykopén a luteín. Nechýbajú vitamíny radu B (B7 – biotín, B1 – tiamín, B2 – riboflavín, B3 – niacín, B12), vitamíny K, A, C a E. Prítomné sú tiež enzýmy, chlorofyl a rad aminokyselín (napr. Cysteín, leucín, alanín, arginín, glycín, tryptofán, valín).

 

Najčistejším spôsobom, ako všetky prospešné látky vpraviť do organizmu, je zaradiť na jedálny lístok prášok z Mladej zelenej pšenice. Ideálne samozrejme v BIO kvalite, od dodávateľa prevereného certifikáciou. Prášok sa vyrába z rastlín pšenice, ktoré dosiahnu výšky 15 centimetrov. Mladé lístky je potreba zožať, nasekať, zbaviť vody a pri nízkych teplotách usušiť. Potom sa pšenica melie a vzniknutý prášok preosieva.

 

Mladá zelená pšenica BIO neobsahuje žiadne pridané látky a možno ju uplatniť pri príprave nápojov a smoothie (1-2 lyžičky zodpovedajú 0,5 kg zelenej listovej zeleniny). S jej prispením možno upraviť chudokrvnosť, tráviace ťažkosti, poruchy spánku, imunitu. Napomáha k regenerácii, detoxikácii. Je zdrojom energie, prospieva ľuďom s nadváhou a harmonizuje telesné pochody.

Návod na prípravu

  1. Vsypte čajovú lyžičku zelenej pšenice do nápoja izbovej teploty (džús, voda, ovocná šťava), zamiešajte.
  2. Užívajte 2-3x denne.

Zabalíme ti to bez plastov

Tvoj balíček dôkladne zabalíme do krabičky alebo obálky z recyklovaného papiera. Na lepenie používame výlučne papierovú, 100% recyklovateľnú pásku. Škatulku vyplníme pilinami zo smreka alebo recyklovaným papierom. Pri otváraní Ťa môže prekvapiť príjemná lesná vôňa.

Snažíme sa využiť všetko a byť takmer bez odpadu – preto veríme, že sa nepohneváš ak pri tvojom balíčku použijeme už použitú krabičku.  Na záver pridáme pečiatku s logom Mobake a s láskou pošleme.

Ďalšie informácie

Krajina pôvodu:

Chuť:

Sladko bylinná

Pre deti:

Od 3 rokov

Balenie:

Papierový obal, Doypack

BIO:

Áno

Gramáž

100g, 50g

Sypaný čaj

Áno

Shop roku Mobake