Preskočiť na obsah

Mlynček Káva Kolumbia Finca bela vista 250g

Káva Kolumbia Finca bela vista Káva Kolumbia Finca, na ktorej pestovaní a spracovaní sa podieľali dvaja kávový odborníci, farmár Edier… Ukáž celý popis ↓

13,80 

Skladom

Odošleme už zajtra.

Kedy vám príde zásielka?
Odhadované dátumy pre doručenie na Slovensko.

Osobný odber už zajtra

DPD Pickup/Pickup Station Št. 25.7.

Kuriér GLS Št. 25.7.

Packeta Pi. 26.7.

Packeta na adresu Pi. 26.7.

Popis

Káva Kolumbia Finca bela vista

Káva Kolumbia Finca, na ktorej pestovaní a spracovaní sa podieľali dvaja kávový odborníci, farmár Edier Perdomo a vedátor César Lopéz. César a Ediér sú v tejto spolupráci ako parťáci a každý z nich má svoju úlohu. Edier vypestuje a zozbiera výberové čerešne a César ich následne spracuje do výberového zrna.

César si pre spracovanie kávy vytvára vlastné baktérie, ktoré mu kávu pomáhajú pri fermentácii posúvať do chceného chuťového profilu. Káva je potom úžasne krémová, jogurtová, jemná a lahodná. Spoluprácou Cesara a Ediera vznikla skvelá káva.

Farma:

Finca Buena Vista sa nachádza 7 km od väčšieho mesta Pitalito v známej kávovej oblasti Huila. Leží v nadmorskej výške 1770 mnm. Je to polosvah s nádherným výhľadom. Pôda je úrodná a obsahuje veľké množstvo organickej hmoty. Rodina sa o farmu veľmi pekne stará a s tým je spojené aj organické pestovanie kávy a správne vyživovanie pôdy. Pravidelne pôdu organicky mineralizujú, to dodáva stromom vitalitu a silu a navyše kvalitu výslednej šálke kávy. Farma má sušiareň kávy, spracovateľský závod, ubytovacie priestory pre pracovníkov, je uprataná a čistá.

O procesoch:

Don Edier Perdomo, je vo svojej práci disciplinovaný. Ma skúsenosti ako hodnotiteľ kávy – cupper, čo mu umožnilo zlepšiť kvalitu jeho kávy. Edier tiež vyvíja vlastné kontrolné procesy v každej fáze výroby. Od pestovania kávovníkov ako takých, cez zber až po spracovanie. Vo fáze spracovania ale prichádza skvelý César Lopéz, ktorý si vo svojom laboratóriu vyrába vlastné baktérie, ktoré využíva pri riadenej fermentícií kávy. Naša káva fermentovala spolu 80 hodín v uzavretých nádobách a následne sa sušila v sušiarni 15 dní.

Krajina: Kolumbia
Región: Huila
Farmár: Edier Perdomo
Spracovavateľ: César Lopéz
Farma: Finca Bela Vista
Odroda: Pink Bourbon
Spracovanie: Mokré, 80 hod. fermentácia
Nadmorská výška: 1770 m n. m.
Veľkosť farmy:4 hektáre
Chuťový profil: čerešňový jogurt, citrusová limonáda, jahody
Štýl praženia: Espresso / Filter
Odporúčaná príprava:
Espresso: pákový kávovar, automatický kávovar, Mokka konvička
Filter: V60, Aeropress, Batch Brew, Cold Brew a ďalšie alternatívne prípravy

Sme Mobake – obchod pre ľudí s veľkým 💛

Príbeh značky Mobake začal v roku 2016, kedy sme začali s Motivačnými (bambusovými) kefkami. Dnes na Mobake nájdeš stovky ekologických a prírodných produktov do domácnosti aj záhrady.

V komunikácii si zakladáme na priateľskom a osobnom prístupe. S mnohými našimi dodávateľmi sa poznáme osobne a aj ich produkty dokonale poznáme. Náš bambusový stánok môžeš nájsť aj na veľtrhoch a výstavách. Aj naďalej Ti chceme prinášať zaujímavé a užitočné produkty, ktoré ti budú dlho robiť radosť. Tešíme sa na tvoj názor a neváhaj nám poslať fotku s tvojím úsmevom 🙂

Kávu ti zabalíme bez plastov

Tvoj balíček dôkladne zabalíme do krabičky alebo obálky z recyklovaného papiera. Na lepenie používame výlučne papierovú, 100% recyklovateľnú pásku. Škatulku vyplníme pilinami zo smreka alebo recyklovaným papierom. Pri otváraní Ťa môže prekvapiť príjemná lesná vôňa.

Snažíme sa využiť všetko a byť takmer bez odpadu – preto veríme, že sa nepohneváš ak pri tvojom balíčku použijeme už použitú krabičku.  Na záver pridáme pečiatku s logom Mobake a s láskou pošleme.

Predávajúci: MajKafé s. r. o., Zimná 203/68 052 01 Spišská Nová Ves

Ďalšie informácie

Krajina:

Kolumbia

Región:

Huila

Farmár:

Edier Perdomo

Spracovavateľ:

César Lopéz

Farma:

Finca Bela Vista

Odroda:

Pink Bourbon

Spracovanie:

Mokré, 80 hod. fermentácia

Nadmorská výška:

1770 m n. m.

Veľkosť farmy:

4 hektáre

Chuťový profil:

čerešňový jogurt, citrusová limonáda, jahody

Štýl praženia:

Espresso / Filter

Odporúčaná príprava:

Espresso, Filter

Espresso:

Pákový kávovar, automatický kávovar, Mokka konvička

Filter: 

V60, Aeropress, Batch Brew, Cold Brew a ďalšie alternatívne prípravy

Hmotnosť:

250g

Shop roku Mobake