Preskočiť na obsah

Mlynček Káva Keňa Gikirima AB 1000g

Káva Keňa Gikirima AB Káva Keňa Gikirima - na spracovateľskú stanicu Gikirma prináša svoje zozbierané kávové čerešne viac ako 1… Ukáž celý popis ↓

33,00 

Skladom

Odošleme už zajtra.

Kedy vám príde zásielka?
Odhadované dátumy pre doručenie na Slovensko.

Osobný odber už zajtra

DPD Pickup/Pickup Station St. 17.7.

Kuriér GLS St. 17.7.

Packeta Št. 18.7.

Packeta na adresu Št. 18.7.

Popis

Káva Keňa Gikirima AB

Káva Keňa Gikirimana spracovateľskú stanicu Gikirma prináša svoje zozbierané kávové čerešne viac ako 1 050 lokálnych farmárov. Farmári pestujú odrody SL28, SL34 a Ruiru 11 na malých kávových farmách, ktoré sú zvyčajne menšie ako 1 hektár.

V spracovateľskej stanici sa káva opätovne skontroluje a vyberú sa iba dozreté zrnká. Následne sa káva rozdelí do tried podľa veľkosti a kvality zrna. Naša káva je klasifikovaná ako AB. Podľa Kenskej kvalifikácie sa jedná o zrná veľkosti 1518, čo znamená, že kávová čerešňa má medzi 6 a 7 milimetrami.

Po prijatí na stanicu sa čerešňa rozdrví a fermentuje približne 24 hodín. Po fermentácii sa káva premyje čistou vodou a zrná sa uložia na vyvýšené záhony. Pracovníci zrnká často prehrabávajú, aby sa zabezpečilo rovnomerné vysušenie. Kávu počas najteplejších denných hodín zakrývajú, aby sa zachovalo pomalé, rovnomerné sušenie. Sušenie zŕn trvá približne 7 dní.

Krajina: Keňa
Región: Embu
Farmár: 1050 lokálnych farmárov
Spracovateľská stanica: Gikirma
Odroda: Ruiru 11, SL28, SL34
Spracovanie: Mokré
Nadmorská výška: 1800 m n. m.
Chuťový profil: čučoriedky, med, tropické kvety
Štýl praženia: Filter
Odporúčaná príprava: Filter: V60, Aeropress, Batch Brew, Cold Brew a ďalšie alternatívne prípravy

Sme Mobake – obchod pre ľudí s veľkým 💛

Príbeh značky Mobake začal v roku 2016, kedy sme začali s Motivačnými (bambusovými) kefkami. Dnes na Mobake nájdeš stovky ekologických a prírodných produktov do domácnosti aj záhrady.

V komunikácii si zakladáme na priateľskom a osobnom prístupe. S mnohými našimi dodávateľmi sa poznáme osobne a aj ich produkty dokonale poznáme. Náš bambusový stánok môžeš nájsť aj na veľtrhoch a výstavách. Aj naďalej Ti chceme prinášať zaujímavé a užitočné produkty, ktoré ti budú dlho robiť radosť. Tešíme sa na tvoj názor a neváhaj nám poslať fotku s tvojím úsmevom 🙂

Kávu ti zabalíme bez plastov

Tvoj balíček dôkladne zabalíme do krabičky alebo obálky z recyklovaného papiera. Na lepenie používame výlučne papierovú, 100% recyklovateľnú pásku. Škatulku vyplníme pilinami zo smreka alebo recyklovaným papierom. Pri otváraní Ťa môže prekvapiť príjemná lesná vôňa.

Snažíme sa využiť všetko a byť takmer bez odpadu – preto veríme, že sa nepohneváš ak pri tvojom balíčku použijeme už použitú krabičku.  Na záver pridáme pečiatku s logom Mobake a s láskou pošleme.

Predávajúci: MajKafé s. r. o., Zimná 203/68 052 01 Spišská Nová Ves

Ďalšie informácie

Krajina:

Keňa

Región:

Embu

Farmár:

1050 lokálnych farmárov

Spracovateľská stanica:

Gikirma

Odroda:

Ruiru 11, SL28, SL34

Spracovanie:

Mokré

Nadmorská výška:

1800 m n. m.

Chuťový profil:

čučoriedky, med, tropické kvety

Štýl praženia:

Filter

Odporúčaná príprava:

Filter: V60, Aeropress, Batch Brew, Cold Brew a ďalšie alternatívne prípravy

Hmotnosť:

1000g

Shop roku Mobake