Preskočiť na obsah

Mlynček Káva brazília Vinhal family 250g

Káva brazília Vinhal family zrnková Káva brazília Vinhal - Rafael Vinhal je najstarší syn Alfonsa a Marcélie a odštartoval tretiu… Ukáž celý popis ↓

9,90 

Skladom

Odošleme už zajtra.

Kedy vám príde zásielka?
Odhadované dátumy pre doručenie na Slovensko.

Osobný odber už zajtra

DPD Pickup/Pickup Station St. 17.7.

Kuriér GLS St. 17.7.

Packeta Št. 18.7.

Packeta na adresu Št. 18.7.

Popis

Káva brazília Vinhal family zrnková

Káva brazília VinhalRafael Vinhal je najstarší syn Alfonsa a Marcélie a odštartoval tretiu generáciu farmárov na tejto rodinnej farme. V priebehu rokov Vinhalovci získali certifikáciu Rainforest Alliance, 4C a Certifica Minas a prijali tie najlepšie postupy v súlade so zásadami udržateľnosti a rešpektu k ľuďom a životnému prostrediu. Farma je rodinný podnik a každý, kto na farme pracuje, káve úplne prepadol.

K nám na Mobake.sk sa dostal rodinný lot kávy Vinhal, na ktorej pracoval Rafael so svojím otcom Alfonsom. Tento lot odkazuje na dlhoročnú tradíciu s produkciou kávy na rodinnej farme Vinhal Cafés Artesanais. Zmes odrôd yellow a red catuaí, Icatu, Catucai, Topázio a IBC12 je spracovaná klasickou suchou metódou. Teda, zrnápo zbere v šupke rozprestreté na betónové piatie a sušené na priamom slnku. Samozrejmosťou je pravidelné obracanie.po usušení sa zo zŕn odstraňuje kávová šupka a zrná sa ďalej spracovávajú na export.

Káva je sladká so stredným, až výrazným telom. V chuti prevládajú tóny čokolády, perníku a orechov. Telo kávy je krémové s arómou maslových sušienok. V dochuti sa prejavuje jemná acidita vanilkového kvetu a mrkvového koláča.

Krajina: Brazília
Región: Cerrado Mineiro
Farmár: rodina Vinhal
Odroda: Yellow a red catuaí, Icatu, Catucai, Topázio a IBC12
Spracovanie: Suché
Chuťový profil: Čokoláda, perník, vanilka, orechový koláč
Štýl praženia: Espresso
Odporúčaná príprava: Pákový kávovar, automatický kávovar, Mokka konvička

Sme Mobake – obchod pre ľudí s veľkým 💛

Príbeh značky Mobake začal v roku 2016, kedy sme začali s Motivačnými (bambusovými) kefkami. Dnes na Mobake nájdeš stovky ekologických a prírodných produktov do domácnosti aj záhrady.

V komunikácii si zakladáme na priateľskom a osobnom prístupe. S mnohými našimi dodávateľmi sa poznáme osobne a aj ich produkty dokonale poznáme. Náš bambusový stánok môžeš nájsť aj na veľtrhoch a výstavách. Aj naďalej Ti chceme prinášať zaujímavé a užitočné produkty, ktoré ti budú dlho robiť radosť. Tešíme sa na tvoj názor a neváhaj nám poslať fotku s tvojím úsmevom 🙂

Kávu ti zabalíme bez plastov

Tvoj balíček dôkladne zabalíme do krabičky alebo obálky z recyklovaného papiera. Na lepenie používame výlučne papierovú, 100% recyklovateľnú pásku. Škatulku vyplníme pilinami zo smreka alebo recyklovaným papierom. Pri otváraní Ťa môže prekvapiť príjemná lesná vôňa.

Snažíme sa využiť všetko a byť takmer bez odpadu – preto veríme, že sa nepohneváš ak pri tvojom balíčku použijeme už použitú krabičku.  Na záver pridáme pečiatku s logom Mobake a s láskou pošleme.

Predávajúci: MajKafé s. r. o., Zimná 203/68 052 01 Spišská Nová Ves

Ďalšie informácie

Krajina:

Brazília

Región:

Cerrado Mineiro

Farmár:

rodina Vinhal

Odroda:

Yellow a red catuaí, Icatu, Catucai, Topázio a IBC12

Spracovanie:

suché

Chuťový profil:

Čokoláda, perník, vanilka, orechový koláč

Štýl praženia:

Espresso

Odporúčaná príprava:

Pákový kávovar, automatický kávovar, Mokka konvička

Hmotnosť:

250g

Shop roku Mobake