Preskočiť na obsah

Moringa Caribbean Magnesium 120 kapsúl

Moringa karibská a Magnesium Ideálny doplnok pre osoby vystavené zvýšenej stresovej a fyzickej záťaži. Prispieva k správnemu fungovaniu nervového systému.… Ukáž celý popis ↓

 • Vegan

44,90 

Skladom

Odošleme už zajtra.

Kedy vám príde zásielka?

Osobný odber už zajtra

DPD Pickup/Pickup Station Št. 29.2.

Kuriér GLS Št. 29.2.

Packeta Pi. 1.3.

Packeta na adresu Pi. 1.3.

Odhadované dátumy pre SK.

Popis

Moringa karibská a Magnesium

Ideálny doplnok pre osoby vystavené zvýšenej stresovej a fyzickej záťaži. Prispieva k správnemu fungovaniu nervového systému. Pre osoby orientované na zníženie únavy a vyčerpania, na udržanie správneho energetického metabolizmu a zdravého stavu svalov a kostí.

Čistý prášok zo sušených listov Moringa Caribbean vo vegan kapsuliach obohatený o Magnesium Bisglycinát a Vitamín B6

Moringa

Moringa Caribbean je pestovaná ekologickým spôsobom vo vulkanickej oblasti ostrova Svätá Lucia. Prášok je vyrobený zo šetrne sušených listov stromu Moringa Oleifera. Vysoká dávka vitamínov, minerálov, esenciálnych aminokyselín a antioxidantov prispieva k zdraviu, vitalite a regenerácii. Účinný antioxidant napomáha pri liečbe vysokého krvného tlaku a cukrovky. Vďaka vysokému obsahu antioxidantov, flavonoidov a karoténov zmierňuje zápaly, pôsobí antibakteriálne, povzbudzuje imunitu a spomaľuje proces starnutia.

Moringa je zdrojom 46-tich prírodných antioxidantov, pôsobí ako prevencia proti chrípke a virózam. Osvedčila sa u diabetikov – znižuje hladinu cukru v krvi. Tiež pomáha proti únave a stresu. Vzácny prírodný prvok Zeatín spomaľuje starnutie buniek – anti-aging faktor, pôsobí proti vráskam, vyznačuje sa pozitívnym účinkom na pleť.

Horčík

Magnézium je obsiahnutý vo všetkých tkanivách a zúčastňuje sa na viac, ako 300 biochemických reakciách v ľudskom tele, včítane proteínovej syntézy, produkcie energie a testosterónu, inzulínovej senzitivity a absorpcie vápnika. Závisia na ňom doslova všetky telesné systémy. Až 68% populácie trpí nedostatkom horčíka a z toho môžu prameniť niektoré negatívne populačné symptómy, ako kŕče, úzkosť, nedostatok energie, zlý spánok, nervozita, či zhoršené funkcie mozgu a srdca. Dlhodobý nedostatok magnézia je spojený s radou veľmi závažných onemocnení, ako osteoporóza, chronický únavový syndróm, anémia a depresia.

Magnesium Bisglycinat je vysoko biologicky dostupná, prémiová chelátová forma horčíka, ktorá má vysokú biologickú využiteľnosť v jeho najdokonalejšej a biologicky najvyužiteľnejšej forme. Prispieva k zníženiu vyčerpania a únavy, k látkovej premene dôležitej pre tvorbu energie, k správnemu fungovaniu nervového systému, svalov, psychiky a zároveň zohráva úlohu v procese delenia buniek. Pôsobí ako účinný anti-stress faktor.

 • Nedráždi žalúdok
  Obsahuje horčík vo forme vysoko využiteľného bisglycinátu horečnatého. Táto forma reprezentuje minerály v chelátových väzbách. Je zložený z horčíka naviazaného na dve molekuly aminokyseliny L-glycín. Vďaka tomu sa v tele ľahko vstrebáva a neprejavujú sa vedľajšie nepríjemné laxačné účinky, či podráždenie žalúdka.
 • Ukľudňujúci účinok
  Na základe skutočnosti, že L-glycín je pre telo dôležitá aminokyselina spojovaná s relaxáciou, má Magnézium bisglycinát ukľudňujúci, a čo je dôležité – na Kortizol zmierňujúci účinok (Kortizol, tzv. stresový hormón, je syntetizovaný v kôre nadobličiek a vylučuje sa v reakcii na stres).
 • Znižuje pH
  L-glycín tiež pomáha znižovať pH v tenkom čreve, čo prispieva k jeho vyššej vstrebateľnosti.
 • Priama cesta v organizme
  Výhodou bisglycinátu horečnatého a minerálov v týchto väzbách je, že sú elektricky neutrálne a lepšie sa dostávajú v nezmenenej podobe na miesto určenia v organizme.

Vedeli ste že?

Pred nástupom intenzívnej priemyselnej poľnohospodárskej produkcie človeku stačil príjem horčíka v strave. Ale v ostatných desaťročiach sa prirodzený horčík z pôdy prudko vytráca a tým nám chýba v tom najprirodzenejšom zdroji – v potrave. Ďalším dôvodom nedostatku horčíka je nadmerná konzumácia cukru a alkoholu. Tretím dôvodom je fakt, že žijeme v dobe „stresovej“ a práve pri strese sa spotreba horčíka v ľudskom tele značne zvyšuje.

Vitamín B6

Vitamín B6 podporuje efektívne fungovanie nervového a imunitného systému. Prispieva k tvorbe červených krviniek, napomáha predchádzať vzniku stresu, pozitívne pôsobí na centrálnu nervovú sústavu a pomáha pri normálnej látkovej premene – tá je dôležitá práve pre tvorbu energie. Kombinácia Horčíka a Vitamínu B6 sú rokmi výskumom overené látky, ktoré prirodzene prispievajú k zníženiu vyčerpania a únavy. Vitamín B6 je rozpustný vo vode. Jeho významnými zdrojmi sú mäso, mliečne výrobky, celozrnné produkty, banány a kvasnice. Avšak v dnešnej dobe prísun vitamínu B6 klesá, zvlášť u mladej generácie. Vitamín B6 je jeden z najdôležitejších vitamínov v metabolizme proteínov. V našom tele sa nachádza v pečeni, v obličkách, slezine, alebo v mozgu a jeho prevažná časť je obsiahnutá vo svaloch (až do 90%).

 • je dôležitý pre správnu činnosť nervového systému
 • je veľmi potrebný pri syntéze červených krviniek
 • podporuje činnosť kardiovaskulárneho a imunitného systému
 • prispieva k regulácii hormonálnej činnosti
 • je dôležitý pre metabolizmus bielkovín a glykogénu

Vitamín B6 podporuje látkovú premenu bielkovín a Glykogénu – pričom Glykogén slúži ako zásobáreň buniek energiou. Prispieva aj k prirodzenej tvorbe červených krviniek, posilňuje imunitný systém a nepomáha regulácii hormonálnej činnosti.

 • Znižuje riziko kardiovaskulárnych chorôb
  Vitamín B6 je organická zlúčenina, ktorá chráni krvné cievy a reguluje tak obehový systém. Vitamín B6 znižuje krvný tlak a cholesterol a tiež znižuje riziko kardiovaskulárnych ochorení.
 • Podporuje vývoj mozgu
  Vitamín B6 je vitamín, ktorý podporuje vývoj mozgu a pomáha mozgu vykonávať jeho funkcie. Vitamín B6, ktorý hrá aktívnu úlohu pri liečbe problémov s pamäťou, je tiež nápomocný pri liečbe Alzheimerovej choroby.
 • Spúšťače hormonálnej sekrécie šťastia
  Vitamín B6, ktorý pomáha zlepšovať náladu, dostať sa z depresívneho režimu, pomáha zvyšovať koncentráciu a znižovať stres vytváraním hormónov seratonínu a norepinefrínu.
 • Bojuje proti anémii
  Vitamín B6, ktorý hrá dôležitú úlohu pri tvorbe hemoglobínu, pomáha zmierňovať príznaky anémie.
 • Podporuje kĺbový a kostrový systém
  Vitamín B6 hrá dôležitú úlohu pri prevencii symptómov zápalu kĺbov, ako je reumatoidná artritída, a pri zmierňovaní bolesti spôsobenej týmito poruchami.
 • Znižuje menštruačné bolesti
  Vitamín B6, ktorý je vysoko účinný na neurotransmiteroch zodpovedných za zvládanie bolesti v mozgu, zmierňuje predmenštruačné príznaky a menštruačné bolesti.
 • Znižuje astmatické záchvaty
  Vitamín B6 znižuje záchvaty astmy tak, že zabraňuje pískaniu počas týchto záchvatov a pomáha pacientom s astmou ľahšie prekonať záchvaty.
 • Znižuje nevoľnosť
  Tiež napomáha znižovať nevoľnosť, ktorá sa vyskytuje počas tehotenstva. Vitamín B6 sa môže použiť na prevenciu nevoľnosti počas tehotenstva.
 • Zabraňuje tvorbe obličkových kameňov
  Vitamín B6, ak sa užíva s horčíkom, je organická zlúčenina, ktorá vám pomáha predchádzať tvorbe obličkových kameňov.
 • Pomáha regulovať spánok
  Melatonín je hormón, ktorý hrá aktívnu úlohu v regulácii spánku. Vitamín B6 uľahčuje zaspávanie, pretože sa podieľa na syntéze tohto hormónu.

Taktiež vhodné aj pre diabetikov, celiatikov a fenylketonurikov.

Neobsahuje: lepok, umelé príchute, sóju, zbytky orechov, arašídov, vajec, laktózu a iné alergény. Prípravok je vhodný aj pre diabetikov, celiatikov a fenylketonurikov.

Zloženie: Prášok Moringa Caribbean 100%, Magnesium Bisglycinat, Vitamín B6, vegan kapsula.

Odporúčané dávkovanie:

 • Odporúčaná denná dávka dospelí – 4 kapsule (2 × 2 kapsule) denne
 • Prípravok nie je vhodný pre deti do 6 rokov
 • Tehotné ženy by nemali prekročiť dennú dávku 2 tablety
 • Užívať po jedle, zapiť aspoň 200 ml vody
Upozornenie: Odporúčanú dennú dávku neprekračujte. Výživový doplnok nie je náhradou vyváženej a pestrej stravy.
Uchovávanie: Uchovávajte na suchom mieste pri teplote do 25°C, v uzatvorenom obale. Chráňte pred vlhkom, mrazom, priamym slnečným svetlom a sálavým teplom. Uskladňujte mimo dosah detí.

Kvalita produktu:

Naše produkty sú tvorené z čistých prírodných preparátov. Pestovanie Moringy karibskej prebieha na panenských plantážach sopečného ostrova St. Lucia v Karibiku, s prísne regulovaným zberom, spracovaním a uskladnením v súlade s najprísnejšími normami kladenými na daný typ materiálu, kontrolou hygieny a sterility.

Ponúkame vysoko výživné, čisté, nechemické, bezpesticídne a bezherbicídne produkty prvotriednej kvality. V našich produktoch udržiavame všetky výživové prvky, pôvodnú farbu a vôňu. Naše moringové stromy sú pestované podľa najprísnejších noriem pre organické poľnohospodárstvo a následné spracovávanie prebieha v adekvátnych zariadeniach, opäť v súlade s prísnymi medzinárodnými štandardmi. Počas sušenia, ktoré má za úlohu dostať vodu z listov čerstvej moringy, používame iba veľmi nízku teplotu do 42°C. Výsledkom sú ešte výživnejšie listy moringy, než keby boli získané iným spôsobom sušenia.

Nutričné údaje:

v 1 kapsuleDenná dávka pre dospelých% RVH
Moringa Caribbean +200 mg800 mg
Magnesium Bisglycinat50 mg200 mg54 %
Vitamín B61,4 mg5,6 mg400 %
+ Podiel referenčnej výživovej hodnoty nie je stanovený

Čistý prášok Moringa Caribbean obsahuje:

Účinné látky
(stopové prvky a vitamíny)
v 100 g prášku% Referenčnej výživovej hodnoty RVH
Vápnik Ca1 257 mg157 %
Horčík Mg162 mg43 %
Železo Fe5,8 mg41 %
Zinok Zn3,1 mg31 %
Fosfor Ph207 mg29,5 %
Vitamín E (tokoferol)116 mg967 %
Vitamín C321 mg401 %
Vitamín A (retinol)1,0 mg125 %
Vitamín B3 (niacin)3,4 mg21,3 %

Krajina pôvodu:

Slovenská Republika

Výrobca:

Moringa Caribbean s. r. o.
Marka Aurélia 65/9, Trenčín, 911 01

Zabalíme ti to bez plastov

Tvoj balíček dôkladne zabalíme do krabičky alebo obálky z recyklovaného papiera. Na lepenie používame výlučne papierovú, 100% recyklovateľnú pásku. Škatulku vyplníme pilinami zo smreka alebo recyklovaným papierom. Pri otváraní Ťa môže prekvapiť príjemná lesná vôňa.

Snažíme sa využiť všetko a byť takmer bez odpadu a preto veríme, že sa nepohneváš ak pri tvojom balíčku použijeme už použitú krabičku.  Na záver pridáme pečiatku s logom Mobake a s láskou pošleme.

Ďalšie informácie

Počet kapsúl:

120 ks

Shop roku Mobake