Preskočiť na obsah

Moringa Caribbean Bio Calcium 120 kapsúl

Moringa Caribbean Bio Calcium Moringa Caribbean Bio Calcium je ideálnym prípravkom na doplnenie dennej potreby vápnika pri prevencii osteoporotických symptómov. Vhodný… Ukáž celý popis ↓

 • Vegan

44,90 

Vypredané

Naskladníme do utorka 5.3.

Popis

Moringa Caribbean Bio Calcium

Moringa Caribbean Bio Calcium je ideálnym prípravkom na doplnenie dennej potreby vápnika pri prevencii osteoporotických symptómov. Vhodný hlavne pre tehotné a dojčiace ženy, ženy v menopauze, mužov vyšších vekových skupín, deti od 3 rokov a dospievajúcich v období intenzívneho rastu.

Čistý prášok zo sušených listov Moringa Caribbean vo vegan kapsuliach obohatený o Bio Calcium Ovovital® a vitamín D3.

Moringa

Moringa Caribbean je pestovaná ekologickým spôsobom vo vulkanickej oblasti ostrova Svätá Lucia. Prášok je vyrobený zo šetrne sušených listov stromu Moringa Oleifera. Vysoká dávka vitamínov, minerálov, esenciálnych aminokyselín a antioxidantov prispieva k zdraviu, vitalite a regenerácii. Účinný antioxidant napomáha pri liečbe vysokého krvného tlaku a cukrovky. Vďaka vysokému obsahu antioxidantov, flavonoidov a karoténov zmierňuje zápaly, pôsobí antibakteriálne, povzbudzuje imunitu a spomaľuje proces starnutia.

Moringa je zdrojom 46-tich prírodných antioxidantov, pôsobí ako prevencia proti chrípke a virózam. Osvedčila sa u diabetikov – znižuje hladinu cukru v krvi. Tiež pomáha proti únave a stresu. Vzácny prírodný prvok Zeatín spomaľuje starnutie buniek – anti-aging faktor, pôsobí proti vráskam, vyznačuje sa pozitívnym účinkom na pleť.

Vápnik

Vápnik sa v ľudskom tele vyskytuje vo veľkom množstve, približne 1 kilogram. Pre ľudský organizmus je nepostrádateľný predovšetkým preto, že tvorí základ kostného skeletu a zubov. V kostiach máme až 99% z celkového množstva vápnika v našom tele. Okrem toho sa podieľa na srdcovej činnosti, regulácii nervosvalovej činnosti a je jedným z faktorov zrážania krvi.

Naše telo prirodzeným spôsobom získava vápnik z pestrej a vyváženej stravy. Je obsiahnutý v mlieku, v syroch, brokolici, vajciach, orechoch a rôznych semienkach, tiež v zelenom čaji.

Nedostatok vápnika v organizme sa môže prejaviť napríklad zvýšenou kazivosťou zubov, tetániou (ochorenie nervového systému), zmenami na kostiach a dermatologickými problémami (ekzém, lámaosť vlasov).

Najdôležitejším dôsledkom nedostatku vápnika sú osteoporotické symptómy prejavujúce sa najčastejšie u postmenopauzálnych žien a starších mužov. Ľudia, ktorí trpia týmto ochorením, majú kosti viac náchylné k zlomeninám. U žien je toto ochorenie častejšie najmä z dôvodu, že po menopauze u nich dochádza k úbytku hormónu estrogénu, čo vedie k úbytku kostnej hmoty. Práve dostatočný príjem vápnika môže tento proces veľmi výrazne spomaliť.

BIO Calcium OVOVITAL® je ideálnym prípravkom na doplnenie dennej potreby vápnika pri prevencii osteoporotických symptómov. Obsahuje čisto prírodný vápnik a dôležité minerály, ktoré vstrebávanie vápnika podporujú: horčík, fosfor, stroncium, meď a zinok. Zároveň neobsahuje žiadne prídavné chemické látky, ako farbivá a príchute, ktoré zaťažujú organizmus. Je preto vhodný aj pre ľudí s alergiami, pre deti, diabetikov, fenylketonurikov, celiatikov, ako i ľudí s laktózovou intoleranciou.

Moringa Caribbean Bio Calcium s vitamínom D3 je vhodné tiež pre dospievajúcich v období inzenzívneho rastu, osoby s nedostatočnou fyzickou aktivitou a sedavým spôsobom života, fajčiarov a osoby nadmerne konzumujúce kávu a alkohol.

BIO Calcium OVOVITAL® sa od bežných kalciových prípravkov výrazne odlišuje tým, že nejde o chemicky pripravovanú vápenatú soľ, ale o prírodný produkt pripravený z vaječných škrupín. Vysoká biologická dostupnosť – má až o 30% vyššiu vstrebateľnosť – je zabezpečená vďaka unikátnemu zloženiu: vápnik, stopové prvky a biogénne látky.

Vápnik prispieva k :

 • normálnemu fungovaniu svalov
 • normálnej zrážanlivosti krvi
 • správnej látkovej premene na tvorbu energie
 • je potrebný na udržanie zdravých kostí a zubov

Veľmi dôležitým partnerom pre správnu hladinu vápnika v krvi je vitamín D.

Vedeli ste že?

Prekvapivo potravinou najbohatšou na vápnik je mak. Obsahuje až dvanásťkrát viac vápnika ako mlieko (aj makovým koláčom robíme niečo pre svoje zdravie).

S niektorými látkami obsiahnutými v rastlinách (napr. kyselina šťaveľová), tvorí vápnik nerozpustné komplexy, čím je jeho je vstrebávanie výrazne znížené. Túto skutočnosť by mali mať na zreteli najmä vegetariáni a vegáni.

Vitamín D3

Vitamín D3 (cholekalciferol) patrí medzi vitamíny rozpustné v tukoch. Je to najdôležitejší vitamín zo skupiny vitamínov D. Ľudský organizmus tento vitamín prirodzene prijíma v potravinách živočíšneho charakteru, najmä v rybom tuku, pečeni, vaječnom žĺtku a v mlieku. Predovšetkým sa však tvorí v pokožke pomocou UVB slnečného žiarenia, ktoré je jeho najdôležitejším zdrojom. Nedostatok vitamínu D3 sa prejavuje tiež v oslabení imunity.

Vitamín D3 prispieva k:

 1. normálnej hladine vápnika v krvi
 2. správnemu vstrebávaniu a využitiu vápnika a fosforu v organizme
 3. správnemu fungovaniu imunitného systému

Taktiež vhodné aj pre diabetikov, celiatikov a fenylketonurikov.

Neobsahuje: lepok, umelé príchute, sóju, zbytky orechov, arašídov, vajec, laktózu a iné alergény. Prípravok je vhodný aj pre diabetikov, celiatikov a fenylketonurikov.

Zloženie: Prášok Moringa Caribbean 100%, Bio Calcium Ovovital®, Vitamín D3, vegan kapsula.

Odporúčané dávkovanie:

 • Odporúčaná denná dávka dospelí – 4 kapsule (2 × 2 kapsule) denne
 • pre tínedžerov a deti 3 – 18 rokov: 2 × 1 kapsula denne
 • Užívať po jedle, zapiť aspoň 200 ml vody
Upozornenie: Odporúčanú dennú dávku neprekračujte. Výživový doplnok nie je náhradou vyváženej a pestrej stravy.
Uchovávanie: Uchovávajte na suchom mieste pri teplote do 25°C, v uzatvorenom obale. Chráňte pred vlhkom, mrazom, priamym slnečným svetlom a sálavým teplom. Uskladňujte mimo dosah detí.

Kvalita produktu:

Naše produkty sú tvorené z čistých prírodných preparátov. Pestovanie Moringy karibskej prebieha na panenských plantážach sopečného ostrova St. Lucia v Karibiku, s prísne regulovaným zberom, spracovaním a uskladnením v súlade s najprísnejšími normami kladenými na daný typ materiálu, kontrolou hygieny a sterility.

Ponúkame vysoko výživné, čisté, nechemické, bezpesticídne a bezherbicídne produkty prvotriednej kvality. V našich produktoch udržiavame všetky výživové prvky, pôvodnú farbu a vôňu. Naše moringové stromy sú pestované podľa najprísnejších noriem pre organické poľnohospodárstvo a následné spracovávanie prebieha v adekvátnych zariadeniach, opäť v súlade s prísnymi medzinárodnými štandardmi. Počas sušenia, ktoré má za úlohu dostať vodu z listov čerstvej moringy, používame iba veľmi nízku teplotu do 42°C. Výsledkom sú ešte výživnejšie listy moringy, než keby boli získané iným spôsobom sušenia.

Nutričné údaje:

v 1 kapsuleDenná dávka pre dospelých% RVH
Moringa Caribbean +200 mg800 mg
Bio Calcium Ovovital®75 mg300 mg37,5 %
Vitamín D3 (cholekarciferol)5 µg200 IU / 20 µg400 %
+ Podiel referenčnej výživovej hodnoty nie je stanovený

Čistý prášok Moringa Caribbean obsahuje:

Účinné látky
(stopové prvky a vitamíny)
v 100 g prášku% Referenčnej výživovej hodnoty RVH
Vápnik Ca1 257 mg157 %
Horčík Mg162 mg43 %
Železo Fe5,8 mg41 %
Zinok Zn3,1 mg31 %
Fosfor Ph207 mg29,5 %
Vitamín E (tokoferol)116 mg967 %
Vitamín C321 mg401 %
Vitamín A (retinol)1,0 mg125 %
Vitamín B3 (niacin)3,4 mg21,3 %

Krajina pôvodu:

Slovenská Republika

Výrobca:

Moringa Caribbean s. r. o.
Marka Aurélia 65/9, Trenčín, 911 01

Zabalíme ti to bez plastov

Tvoj balíček dôkladne zabalíme do krabičky alebo obálky z recyklovaného papiera. Na lepenie používame výlučne papierovú, 100% recyklovateľnú pásku. Škatulku vyplníme pilinami zo smreka alebo recyklovaným papierom. Pri otváraní Ťa môže prekvapiť príjemná lesná vôňa.

Snažíme sa využiť všetko a byť takmer bez odpadu a preto veríme, že sa nepohneváš ak pri tvojom balíčku použijeme už použitú krabičku.  Na záver pridáme pečiatku s logom Mobake a s láskou pošleme.

Ďalšie informácie

Počet kapsúl:

120 ks

Shop roku Mobake