Preskočiť na obsah

Teakový Mažiar s Paličkou Veľký 12x12cm

Teakový Mažiar s Paličkou Veľký 12x12cm Prírodný mažiar vyrobených z teakového dreva s paličkou na drvenie je ideálny pre každodenné… Ukáž celý popis ↓

30,00 

Skladom

Odošleme do utorka 5.3..

Kedy vám príde zásielka?

Osobný odber Ut. 5.3.

DPD Pickup/Pickup Station Št. 7.3.

Kuriér GLS Št. 7.3.

Packeta Pi. 8.3.

Packeta na adresu Pi. 8.3.

Odhadované dátumy pre SK.

Popis

Teakový Mažiar s Paličkou Veľký 12x12cm

Prírodný mažiar vyrobených z teakového dreva s paličkou na drvenie je ideálny pre každodenné využitie. Sú vhodné na drvenie bylín, soli, korenín. Tieto mažiare sú s láskou vyrábané v srdci dedín na Bali, pričom teakové drevo (Tectona grandis) pochádza predovšetkým z Indonézie, Indie, Malajzie, Thajska a Barmy.

Teakové drevo prirodzene obsahuje olej, ktorý mu pomáha odolávať vode. Tento olej chráni teakové drevo pred rozkladom, útokmi hmyzu a baktérií. Jávsky teak je považovaný odborníkmi za najkvalitnejší na svete, a s trochou starostlivosti môže vydržať celý život.

Čo je mažiar a načo sa používa?

Prvotnými nástrojmi, ktoré naši predkovia používali na drvenie semien rastlín a obilia, boli dva kamene. Mažiare a mažiariky predstavujú predchodcov súčasných kuchynských mlynčekov, mixérov a strúhadiel.

Mažiar sa primárne využíva na mletie byliniek a korenín, pričom počas spracovávania sa uvoľňuje pre ne tak charakteristická vôňa. Ak porovnáme vôňu a chuť čierneho korenia zakúpeného v obchode a rozomletým v mažiari, rozdiel je výrazný.

Ďalšie informácie

Materiál

Taekové drevo

Krajina pôvodu

Indonézia

Shop roku Mobake