Preskočiť na obsah

Yerba Mate Večná sila

Yerba Mate Večná sila Dni sa vlečú a práca stojí? Neviete, čím začať? Hľadáte životnú vzpruhu? Amazonskí indiáni by vám… Ukáž celý popis ↓

Popis

Yerba Mate Večná sila

Dni sa vlečú a práca stojí? Neviete, čím začať? Hľadáte životnú vzpruhu? Amazonskí indiáni by vám poradili: Popíjajte Yerba Mate! A my pridávame: Popíjajte ho s Gunpowderom, ženšenom, bazou a prasličkou. O dôvodoch netreba polemizovať. Chutí úžasne, vonia skvele, funguje stopercentne. Hodí sa na prípravu nápojov horúcich ako brazílske pláže aj ľadových ako tamojšie vodopády. Vyskúšajte!

Doporučujeme: 

Yerba Mate Večná sila sa najlepšie vychutnáva v kalabase a cez bombillu!

Zloženie

Yerba Mate 92%, Baza, Zelený čaj China Gunpowder, Aróma prírodná, Koriander, Praslička roľná, Koreň žen šenu sibírskeho

Nálev a chuť čaju

Yerba Večná sila pôsobí ako energetická bomba už po prvom dúšku. Kombinácia zemitej, sladkastej, sviežej, piepornej a mierne trpkastej chuti si nájde priaznivcov aj medzi „prvopopíjačmi“. Nálev má svetlo žltú farbu a vonia slabo dymovo a ovocno.

Pôvod čaju

Hlavnou zložkou čaju Yerba Mate Večná sila je brazílske Mate Green. Obsahuje 95 percent lístkov a 5 percent vetvičiek. Zbiera sa v období dažďov zo stromov cezmíny paraguajskej (Ilex paraguariensis), ktorých prirodzeným prostredím sú brehy potokov a lesy Južnej Ameriky. Vždyzelenú cezmínu ako prvý pestovali indiáni kmeňa Guarani, od nich sa to naučili jezuitskí misionári. Dôvod bol prostý – Yerba Mate obsahuje kofeín, triesloviny, theofilin, vitamíny A, B, C aj ďalšie zdraviu prospešné látky. Vďaka nim môže podporovať obranyschopnosť, pôsobiť antibakteriálne a dodávať telu duševnú i fyzickú sviežosť.

Ako sa Mate vlastne vyrába? Koncové vetvičky farmári aj s lístkami ostrihajú (zvyčajne ručne), napchajú do jutových vriec a nechajú prirodzenou cestou fermentovať. Proces ukončia prudkým krátkym zahriatím. Potom sa Mate suší, drví na menšie kúsky a znovu sype do vriec. V nich niekoľko mesiacov dozrieva.

Aj ďalšie ingrediencie tohto čaju stoja za pozornosť. Praslička, na ktorú môžeme naraziť v miernom pásme severnej pologule, do neho prináša predovšetkým kyselinu kremičitú, saponíny, equisetonin a ďalšie zdraviu upevňujúce látky. Fytoterapia využíva jej účinky na zahnanie bakteriálnych a hubových ťažkostí, vyladenie funkcie obličiek, zlepšenie stavu pokožky, nechtov a vlasov.

Zastavme sa ešte u Gunpowdere – pri zelenom čaji, na ktorého pestovanie, zber i výrobu je mimoriadne starostlivo dohliadané. Lístky čajovníkov čínskych sú pri spracovaní zvinuté do drobných perličiek. Čím menšie, tým kvalitnejší Gunpowder. Tento čaj je veľmi populárny v Japonsku, Číne, Kórei aj na Tchaj Wane. Obsahuje teín, flavonoidy aj mnoho ďalších zdraviu prospešných látok. Pravidelná a dlhodobá konzumácia môže podporiť zdravie srdca a ciev a predĺžiť životnosť buniek.

Príprava čaju

Teplota 70-80 °CDoba prípravy 3-5 minútMnožstvo 1 čajová lyžička na 1,5-2 dl

 

Návod na prípravu

  1. Jednu lyžičku Mate nasypte do šálky (1,5 dl) a zalejte horúcou vodou.
  2. Nechajte max. 3-5 minút lúhovať a potom sceďte. Čím dlhšie ho necháte lúhovať, tým je nálev povzbudivejší.
  3. Po 5 minútach však začína čaj horknúť.
  4. Z rovnakej dávky je možné pripraviť ešte ďalšie nálevy. Čaj možno ochutiť citrónom alebo javorovým sirupom.

Sme Mobake – obchod pre ľudí s veľkým 💛

Príbeh značky Mobake začal v roku 2016, kedy sme začali s Motivačnými (bambusovými) kefkami. Dnes na Mobake nájdeš stovky ekologických a prírodných produktov do domácnosti aj záhrady.

V komunikácii si zakladáme na priateľskom a osobnom prístupe. S mnohými našimi dodávateľmi sa poznáme osobne a aj ich produkty dokonale poznáme. Náš bambusový stánok môžeš nájsť aj na veľtrhoch a výstavách. Aj naďalej Ti chceme prinášať zaujímavé a užitočné produkty, ktoré ti budú dlho robiť radosť. Tešíme sa na tvoj názor a neváhaj nám poslať fotku s tvojím úsmevom 🙂

Yerba Mate ti zabalíme bez plastov 

Tvoj balíček dôkladne zabalíme do krabičky alebo obálky z recyklovaného papiera.Na lepenie používame výlučne papierovú, 100% recyklovateľnú pásku. Škatulku vyplníme pilinami zo smreka alebo recyklovaným papierom. Pri otváraní Ťa môže prekvapiť príjemná lesná vôňa.

Snažíme sa využiť všetko a byť takmer bez odpadu – preto veríme, že sa nepohneváš ak pri tvojom balíčku použijeme už použitú krabičku.  Na záver pridáme pečiatku s logom Mobake a s láskou pošleme.

Ďalšie informácie

Krajina pôvodu

Brazília

Chuť

Koriander a grapefruit

Pre deti

Od 15 rokov

Balenie

25g, 50g, 250g, 500g, 1kg

Shop roku Mobake