Preskočiť na obsah

Moringa listy – bylina

Moringa listy - bylina - Poznáte? Moringa sa práve dostáva na výslnie! Listy úplne unikátneho stromu majú toľko skvelých vlastností,… Ukáž celý popis ↓

Popis

Moringa listy – bylina – Poznáte? Moringa sa práve dostáva na výslnie! Listy úplne unikátneho stromu majú toľko skvelých vlastností, že ich ani desať škatuliek liekov nenahradí. V Afrike a Indii ich užívajú milióny ľudí, popularita moringy sa rýchlo šíri aj v Európe a Amerike. Ako by tiež nie, keď dokáže spomaliť starnutie, vyladiť trávenie, pomôcť s pamäťou, podporiť plodnosť a mierniť bolesť.

 

Zloženie

Moringa listy 100%

 

Nálev a chuť čaju

Moringa listy dáva po zaliatí svetlo žltozelený nálev. Má prírodnú chuť i vôňu, bez stopy horkosti alebo trpkosti.

Pôvod čaju

Strom moringa olejodárna (Moringou oleifera) rastie pôvodne na južnom úpätí Himalájí. Je však rozšírený aj v Indii, Arábii, Afrike a na Madagaskare. K rastu potrebuje tropické alebo subtropické podnebie, znáša chudobnú piesčitú pôdu, rovnako ako stanovište bohaté na živiny. Rastie mimoriadne rýchlo – hneď po bambuse je moringa najrýchlejšie rastúcou rastlinou na Zemi – pribúda až 3 metre za rok.

V prírode dosahuje 12 metrové výšky, na plantážach sú stromy udržiavané ako metrové až dvojmetrové kríky. Listy sú sparené, dlhé až 60 centimetrov, eliptické. Rovnako ako ony, využívajú sa na konzumáciu biele kvety s medovou vôňou, struky, plody i korene (ako náhrada chrenu). Kôra moringy poskytuje hrubé vlákna vhodné na výrobu povrazov a rohoží.

 

Moringa je považovaná za superpotravinu, pretože má vysoké výživové parametre, široké uplatnenie a tiež unikátne zdravotné výhody.

 

Príprava čaju

Teplota 80 °CDoba prípravy 3-5 minútMnožstvo 1 až 2 čajové lyžičky na 1,5-2 dl

 

Návod na prípravu

  1. Čaj zalejte horúcou vodou 80 °C v pomere 1 – 2 čajové lyžičky na 1,5-2 dl.
  2. Na prípravu čaju v kanvici pridajte 1 lyžičku navyše.
  3. Doba lúhovania 3-5 minút (prikrytá šálka), potom preceďte.

Zabalíme ti to bez plastov

Tvoj balíček dôkladne zabalíme do krabičky alebo obálky z recyklovaného papiera. Na lepenie používame výlučne papierovú, 100% recyklovateľnú pásku. Škatulku vyplníme pilinami zo smreka alebo recyklovaným papierom. Pri otváraní Ťa môže prekvapiť príjemná lesná vôňa.

 

Snažíme sa využiť všetko a byť takmer bez odpadu – preto veríme, že sa nepohneváš ak pri tvojom balíčku použijeme už použitú krabičku.  Na záver pridáme pečiatku s logom Mobake a s láskou pošleme.

Ďalšie informácie

Krajina pôvodu

India

Chuť

Prírodné

Pre deti

Od 4 rokov

Balenie

25g, 50g, 100g

Shop roku Mobake