Preskočiť na obsah

Jasmínový – Zelený čaj

Ak stále neviete, ktorý z našich skvelých sypaných čajov si vybrať, stavte na jasmínovú klasiku. Preslávená špecialita z Ďalekého východu… Ukáž celý popis ↓

Popis

Ak stále neviete, ktorý z našich skvelých sypaných čajov si vybrať, stavte na jasmínovú klasiku. Preslávená špecialita z Ďalekého východu má očarujúcu nebeskú vôňou, ktorá zaháňa vnútorný nepokoj. Jazmínový čaj patrí do tradičnej čínskej kultúry najmenej tisíc rokov. Až ho ochutnáte, stane sa aj vaším favoritom.

Zloženie Jasmínového čaju

Zelený čaj Jasmine Jade Pearls, Zelený čaj, Kvet jazmínu 1%, Aróma prírodná

Nálev a chuť čaju

Nálev má žltú farbu, vôňa a chuť je veľmi delikátna, sladkastá a špecifická. Jasmínové tóny sú neprehliadnuteľné, takže sa skvele snúbia so sviežosťou a slabou trpkosťou zeleného čaju. Kvapka prírodnej arómy pomáha omamnú vôňu dlhšie udržať a zážitok z pitia čaju ešte znásobuje.

Sypaný čaj Jazmínový je skvelý tiež na prípravu ľadového čaju. Vlažný čaj môžete naliať do pohára zaplneného z 2/3 kockami ľadu. Získate mimoriadne osviežujúci nápoj!

Pôvod čaju

Zelený čaj sme priviezli z čínskeho Junnanu, provincia na juhozápade Číny, kde sa pestovaniu kríkov čajovníkov venujú už od 10. storočia. O unikátny čaj sa starajú celé rodiny. Múdrosť a skúsenosti si odovzdávajú z generácie na generáciu. Preto patria zelené čaje z Junnanu k najvyberanejším sortám čínskych čajov vôbec.

Jasmín sa k zeleným čajom pridáva pre nápadnú vôňu a chuť, ktorá dokáže neutralizovať arómu niektorých pokrmov. Preto sa jazmínový čaj často podáva k ťažkým a chuťovo výrazným jedlám. Zaujímavý je tiež spôsob spracovania jazmínových kvetov – tradične sa zbierajú skoro zrána a po celý deň sa skladujú v chlade. Večer, než sa otvoria a rozvoňajú, umiestnia sa do ich blízkosti lístočky sušeného zeleného čaju, aby silnú arómu vstrebali. V noci, keď sú kvety jazmínov už otvorené, sa s čajom zmiešajú a opakovane prehrievajú a presýpajú. Skôr ručne, dnes väčšinou za pomoci strojov a sušičiek.

Príprava čaju

Teplota 70-80 °CDoba prípravy 2-3 minútyMnožstvo 1 čajová lyžička na 1,5-2 dl

 

Návod na prípravu

  1. Zelený čaj zalejte vodou s teplotou 70-80 °C (cca 2 minúty po prevarení vody), v pomere 1 čajová lyžička na 1,5-2 dl.
  2. Na prípravu čaju v kanvici pridajte 1 lyžičku navyše.
  3. Doba lúhovania 2-3 minúty (prikrytá šálka), potom preceďte.

Zabalíme ti to bez plastov

Tvoj balíček dôkladne zabalíme do krabičky alebo obálky z recyklovaného papiera. Na lepenie používame výlučne papierovú, 100% recyklovateľnú pásku. Škatulku vyplníme pilinami zo smreka alebo recyklovaným papierom. Pri otváraní Ťa môže prekvapiť príjemná lesná vôňa.

Snažíme sa využiť všetko a byť takmer bez odpadu – preto veríme, že sa nepohneváš ak pri tvojom balíčku použijeme už použitú krabičku.  Na záver pridáme pečiatku s logom Mobake a s láskou pošleme.

Ďalšie informácie

Krajina pôvodu

Čína, Yunnan

Chuť

Jasmínová

Zber

Posledný zber

Pre deti

Od 12 rokov

Gramáž

25g, 50g, 100g

Balenie

Papierový obal, Doypack

Sypaný čaj

Áno

Shop roku Mobake