Preskočiť na obsah

Hruda zlata Kvitnúci čaj 1ks

Hruda zlata Kvitnúci čaj Hruda zlata kvitnúci čaj vyzerá skutočne ako malý okruhliak. Ale nenechajte sa pomýliť nebude len tak… Ukáž celý popis ↓

1,88 

Vypredané

Naskladníme do pondelka 4.3.

Popis

Hruda zlata Kvitnúci čaj

Hruda zlata kvitnúci čaj vyzerá skutočne ako malý okruhliak. Ale nenechajte sa pomýliť nebude len tak nehybne ležať na dne. Akonáhle príde Hruda zlata do kontaktu s vodou, začne sa pomaly otvárať a nechá rozkvitnúť nádhernú dvojfarebnú kvetinu. Pomôže prekonať chvíle napätia a vyčerpania a vráti do života radosť.

Ako sa Hruda zlata pripravuje?

1.Vložte guľôčku do sklenenej kanvičky a zalejte 0,3 l vody s teplotou 80 °C. Lúhujte 3-5 minút.

2.Postupne sa vám začne odkrývať nádherný kvet, ktorý vyzerá v sklenenej kanvičke veľmi esteticky.

3.Jeden rozvinutý kvet je možné znovu zaliať. Počet nálevov 2-3. Ak si chcete dopriať ešte jednu šálku kvitnúceho čaju stačí len kvet znova zaliať a nechať vylúhovať.

 

Zloženie: 100% Zelený čaj, Kvet jazmínu, Kvet nechtíka lekárskeho, Kvety laskavcovky

Nálev a chuť

Hruda zlata stojí za svojím menom, pokiaľ ide o farbu nálevu. Po zaliatí horúcou vodou ju totiž premení na krásne zlatožltú.

 

Vôňa tiež stojí za povšimnutie, je ľahká a svieža. Chuť čaju je možné opísať ako ľahkú, kvetinovú, mierne zvieravú a osviežujúcu.

Odkiaľ Kvitnúce čaje pochádzajú?

Kvitnúce čaje majú svoj pôvod samozrejme v Číne. Kedysi patrilo pozorovanie ich rozvíjania k vyhľadávaným činnostiam členov cisárskeho dvora. V 60. rokoch minulého storočia ale do tejto tradície zasiahla čínska vláda a ako buržoázny a aristokratický prežitok ich výrobu zakázala.

 

Až v posledných pár desaťročiach sa kvitnúce čaje (Blooming Tea, Flowering Tea) zase vracajú na trh. Našťastie sa dostávajú aj do Európy, takže nimi môžeme obdarovať všetky milé osoby široko ďaleko.

Ako sa Kvitnúce čaje výrabajú?

Výroba kvitnúcich čajov nie je vôbec jednoduchá. Zaoberajú sa ňou väčšinou ženy a dievčatá, ktoré majú jemné a citlivé ruky.

 

Je potrebné úhľadne, ale pevne zviazať vždy niekoľko lístkov zeleného alebo bieleho čaju a do ich stredu umiestniť farebný a voňavý kvet. K tomu účelu sa používajú napríklad kvety čajovníka, jazmínu, ibišteka, pivoniek alebo nechtíka.

 

Každý je možné zaliať niekoľkokrát. Ak vás ani po poslednom náleve neprestane čajový kvet udivovať, môžete ho v čistej a studenej vode vystaviť na niekoľko dní ako dekoráciu.

Zabalíme ti to bez plastov

Tvoj balíček dôkladne zabalíme do krabičky alebo obálky z recyklovaného papiera. Na lepenie používame výlučne papierovú, 100% recyklovateľnú pásku. Škatulku vyplníme pilinami zo smreka alebo recyklovaným papierom. Pri otváraní Ťa môže prekvapiť príjemná lesná vôňa.

Snažíme sa využiť všetko a byť takmer bez odpadu – preto veríme, že sa nepohneváš ak pri tvojom balíčku použijeme už použitú krabičku.  Na záver pridáme pečiatku s logom Mobake a s láskou pošleme.

Podporujeme environmentálne organizácie

Z každého tvojho nákupu poputuje 1% jednej z environmentálnych neziskových organizácií. Môžeš si vybrať organizáciu, ktorej chceš prejaviť svoju podporu. Vlk alebo Prales Dětem? Viac o nich si môžeš prečítať na tomto odkaze. Ďakujeme za tvoju podporu a chuť konať dobro!

Ďalšie informácie

Krajina pôvodu:

Čína

Zber:

Posledný zber

Chuť:

kvetinová, jemná

Pre deti:

od 6 rokov

Balenie:

1ks

Gramáž:

8 g

Shop roku Mobake