Preskočiť na obsah

Čierna perla Kvitnúci čaj 1ks

Čierna perla Kvitnúci čaj Rarita Čierny čaj ručne zviazaný tak, aby 1 guľa vystačila na veľkú šálku čaju, po zaliatí… Ukáž celý popis ↓

1,90 

Vypredané

Naskladníme do pondelka 4.3.

Popis

Čierna perla Kvitnúci čaj

Rarita Čierny čaj ručne zviazaný tak, aby 1 guľa vystačila na veľkú šálku čaju, po zaliatí sa čajový púčik rozvinie do nádhernej perly ružovočerveného kvetu. Tento kvitnúci čaj má príchuť jedinečnej kombinácie čierneho čaju a kvetinovej sladkosti.

Ako sa Čierna perla kvitnúci čaj pripravuje?

1.Vložte guľôčku do sklenenej kanvičky a zalejte vodou s teplotou 80 °C. Lúhujte 2-3 minúty.
2.Postupne sa vám začne odkrývať nádherný kvet, ktorý vyzerá v sklenenej kanvičke veľmi esteticky.
3.Jeden rozvinutý kvet je možné znovu zaliať. Počet nálevov 2-3. Ak si chcete dopriať ešte jednu šálku kvitnúceho čaju stačí len kvet znova zaliať a nechať vylúhovať.

 

Zloženie: 100% Čierny čaj, Kvety laskavcovky

Odkiaľ Kvitnúce čaje pochádzajú?

Kvitnúce čaje majú svoj pôvod samozrejme v Číne. Kedysi patrilo pozorovanie ich rozvíjania k vyhľadávaným činnostiam členov cisárskeho dvora. V 60. rokoch minulého storočia ale do tejto tradície zasiahla čínska vláda a ako buržoázny a aristokratický prežitok ich výrobu zakázala.

 

Až v posledných pár desaťročiach sa kvitnúce čaje (Blooming Tea, Flowering Tea) zase vracajú na trh. Našťastie sa dostávajú aj do Európy, takže nimi môžeme obdarovať všetky milé osoby široko ďaleko.

Ako sa Kvitnúce čaje výrabajú?

Výroba kvitnúcich čajov nie je vôbec jednoduchá. Zaoberajú sa ňou väčšinou ženy a dievčatá, ktoré majú jemné a citlivé ruky.

 

Je potrebné úhľadne, ale pevne zviazať vždy niekoľko lístkov zeleného alebo bieleho čaju a do ich stredu umiestniť farebný a voňavý kvet. K tomu účelu sa používajú napríklad kvety čajovníka, jazmínu, ibišteka, pivoniek alebo nechtíka.

 

Každý je možné zaliať niekoľkokrát. Ak vás ani po poslednom náleve neprestane čajový kvet udivovať, môžete ho v čistej a studenej vode vystaviť na niekoľko dní ako dekoráciu.

Zabalíme ti to bez plastov

Tvoj balíček dôkladne zabalíme do krabičky alebo obálky z recyklovaného papiera. Na lepenie používame výlučne papierovú, 100% recyklovateľnú pásku. Škatulku vyplníme pilinami zo smreka alebo recyklovaným papierom. Pri otváraní Ťa môže prekvapiť príjemná lesná vôňa.

Snažíme sa využiť všetko a byť takmer bez odpadu – preto veríme, že sa nepohneváš ak pri tvojom balíčku použijeme už použitú krabičku.  Na záver pridáme pečiatku s logom Mobake a s láskou pošleme.

Podporujeme environmentálne organizácie

Z každého tvojho nákupu poputuje 1% jednej z environmentálnych neziskových organizácií. Môžeš si vybrať organizáciu, ktorej chceš prejaviť svoju podporu. Vlk alebo Prales Dětem? Viac o nich si môžeš prečítať na tomto odkaze. Ďakujeme za tvoju podporu a chuť konať dobro!

Ďalšie informácie

Zber:

Posledný zber

Chuť:

Kvetová

Pre deti:

od 6 rokov

Množstvo:

1 ks

Gramáž:

8 g

Balenie:

Papierové čajové vrecko

Krajina pôvodu:

Čína

Shop roku Mobake