Moringa Caribbean Coenzyme Q10 & Curcumin 120 kapsúl

Moringa Caribbean Coenzyme Q10 & Curcumin Prispieva k znižovaniu únavy a vyčerpania a k normálnemu energetickému metabolizmu. Zmierňuje negatívne účinky… Ukáž celý popis ↓

 • Vegan friendly

49,90 

Skladom

Odošleme už zajtra.

Kedy vám príde zásielka?

Slovenská pošta Po. 5.6.

Po. 5.6.

Packeta na adresu Po. 5.6.

Kuriér GLS Po. 5.6.

Osobný odber Po. 5.6.

Packeta Ut. 6.6.

Odhadované dátumy pre SK.

Popis

Moringa Caribbean Coenzyme Q10 & Curcumin

Prispieva k znižovaniu únavy a vyčerpania a k normálnemu energetickému metabolizmu. Zmierňuje negatívne účinky slnečného žiarenia na pleť znížením hĺbky a redukciou vrások. Vhodné pre osoby citlivé na správnu funkciu tráviaceho systému. Úspešne sa používa pri stavoch chronickej únavy, slabosti a nedostatku energie.

Čistý prášok zo sušených listov Moringa Caribbean vo vegan kapsuliach obohatený o Koenzým Q10 a Kurkumin

Moringu Karibskú v súčasnosti považujeme za jednu z najkomplexnejších superpotravín na svete. Je bohatým zdrojom vápnika, horčíka, železa, fosforu, vitamínu E, A ale aj vitamínov skupiny B. Moringa obsahuje Querecín, láatku podporujucu imunitu voči vírusom. K dokonalosti a úplným zdravotným účinkom jej chýba len extra dávka vitamínu D, vitamínu C a B12. Náš produkt Complete je obohatený práve o tieto vitamíny!

Moringa Karibská

Moringa Caribbean je pestovaná ekologickým spôsobom vo vulkanickej oblasti ostrova Svätá Lucia. Prášok je vyrobený zo šetrne sušených listov stromu Moringa Oleifera. Vysoká dávka vitamínov, minerálov, esenciálnych aminokyselín a antioxidantov prispieva k zdraviu, vitalite a regenerácii. Účinný antioxidant napomáha pri liečbe vysokého krvného tlaku a cukrovky. Vďaka vysokému obsahu antioxidantov, flavonoidov a karoténov zmierňuje zápaly, pôsobí antibakteriálne, povzbudzuje imunitu a spomaľuje proces starnutia.

Moringa je zdrojom 46-tich prírodných antioxidantov, pôsobí ako prevencia proti chrípke a virózam. Osvedčila sa u diabetikov – znižuje hladinu cukru v krvi. Tiež pomáha proti únave a stresu. Vzácny prírodný prvok Zeatín spomaľuje starnutie buniek – anti-aging faktor, pôsobí proti vráskam, vyznačuje sa pozitívnym účinkom na pleť.

Koenzým Q10

Patrí do skupiny Ubichinónov s účinkami podobnými vitamínom, nachádzajú sa v každej bunke živočíchov a rastlín. Koenzým Q10 je typický humánny ubichinón a je súčasťou celého organizmu. Je veľmi dôležitý pre ľudský organizmus a nemožno ho žiadnou inou látkou nahradiť. Prestupuje všetky bunky a je životne dôležitý pre mnoho procesov v tele. Dôležitú úlohu hrá najmä pri tvorbe bunkovej energie – v mitochondriách – využiteľnej pre ľudský organizmus. Preto sa najväčšie množstvo koenzýmu Q10 akumuluje v orgánoch s najvyššími nárokmi na spotrebu energie: srdci, pečeni, pľúcach a pankrease.

Najbohatšie prírodné zdroje koenzýmu sú kukurica, orechy, pšeničné zrná, zelenina (brokolica, špenát, zemiaky), mäso (hydina, hovädzie i bravčové) a ryby (sardinky, makrely). I napriek skutočnosti, že koenzým Q10 je prirodzene zastúpený v mnohých potravinách, globálne technologické procesy spracovania potravín ho prudko eliminujú – zničia, ešte skôr, než sa dostanú na stôl. Jedná sa najmä o procesy ako predčasné dozrievanie ovocia a zeleniny, sterilizácia potravín za vysokých teplôt, dlhodobé skladovanie v nízkych teplotách atď. Koenzým Q10 navyše nie je súčasťou rôznych vitamínových zmesí, ktorými sa obohacujú napríklad džúsy a iné potraviny, preto je o to výraznejší jeho nedostatočný príjem.

Prečo je koenzým Q10 potrebný pre ľudský organizmus?

Ľudské bunky potrebujú koenzým Q10 nielen k premene energie z potravy, ale i pre svoju správnu funkciu a rast. Slúži tiež ako silný antioxidant, chráni tkanivá pred poškodením a podporuje imunitný systém. S postupom veku jeho schopnosť produkcie organizmom klesá (už pred 30 rokom života), až dochádza úplne k jeho nedostatku. Vplyv na zníženú produkciu koenzýmu Q10 má nielen vek, ale najmä stres, fajčenie a fyzická záťaž.

 • ovplyvňuje energetický metabolizmus každej bunky (transportuje elektróny a protóny v procese tvorby ATP z  mastných kyselín v mitochondriách buniek)
 • má antioxidačné účinky – chráni najmä molekuly krvných tukov a bunkových membrán
 • priaznivo ovplyvňuje stabilitu a funkcie všetkých bunkových membrán

Koenzým Q10 si automaticky spája s „anti-aging“ starostlivosťou a redukciou vrások. Celosvetovo sa používa ako účinná kozmetická látka. Vďaka svojim jedinečným funkciám je koenzým Q10 atraktívnou prísadou pre mnoho kozmetických aplikácií.

Koenzým Q10 veľmi účinne:

 • zmierňuje negatívne účinky slnečného žiarenia znížením hĺbky vrások
 • zabraňuje oxidačnému stresu v bunkách ľudskej pokožky
 • chráni pred chronologickým a so svetlom súvisiacim starnutím fibroblastov

Prírodný Koenzým Q10 Moringa Caribbean je silný antioxidant. Prispieva k znižovaniu únavy a vyčerpania, zohráva úlohu pri tvorbe energie a pôsobí proti voľným radikálom. Prispieva k ochrane bunky pred starnutím. Nedostatok Koenzýmu Q10 v organizme sa prejavuje v podobe vysokého krvného tlaku, spomalenými reakciami, nadmernou tvorbou vrások, únavou a celkovou vyčerpanosťou.

Účinne napomáha pri:

 • omladeniu pokožky „anti-aging efekt“
 • regenerácii buniek
 • premene energie z potravy
 • podpore imunitného systému
 • podpore činnosti srdca
 • reguluje hladinu cukru v krvi
 • úľave pri migrénach

Kurkumin (Curcumin)

Kurkuma dlhá (lat. Curcuma longa) je rastlina pochádzajúca z Ázie. Jej zdraviu prospešné účinky sú známe už vyše 2 tisíc rokov a vychádzajú z tradičných textov ayurvédy. Kurkuma  sa teší veľkej ľudovej obľube nielen v Indii, ale aj Číne, Thajsku, Peru a ďalších krajinách. Dnes je známa aj u nás vďaka jej použitiu v gastronómii. Korenia kurkumy, ktoré nájdeme v každom supermarkete obsahujú však iba cca 2% dôležitej účinnej zložky Kurkumin, ktorý má terapeutické účinky. V našom produkte sme použili čistý 95% vzácny Bio extrakt tejto účinnej zložky so silnými terapeutickými účinkami.

Bio extrakt Kurkumin účinne terapeuticky napomáha:

 • zápal v organizme –  Podľa tradičných textov ayurvédy sa hojne využívajú protizápalové účinky Kurkuminu.
 • podpora zdravej pokožky –  Kurkumin má hlbokočistiaci efekt na pleť. V tradičnej medicíne sa používa tiež pri príprave pleťových masiek na mastnú aknóznu pokožku.
 • podpora trávenia –  Pre správnu funkciu tráviaceho systému, pečene, žlčníka alebo krvných lipidov – cholesterolu, podporuje tvorbu žlče a tým uľahčuje trávenie
 • podpora kĺbov – Napomáha udržiavať normálny stav kĺbov, pozitívne ovplyvňuje ich pohyblivosť, znižuje opotrebenie chrupiek a zároveň uľavuje od možného zápalu.
 • účinný antioxidant –  Kurkumin s vysokou dávkou antioxidantov napomáha proti pôsobeniu voľných radikálov v tele a navyše preventívne chráni zdravé fungovanie imunity.
 • nervový a kardiovaskulárny systém – Pre udržanie duševnej rovnováhy a zároveň pre správnu funkciu obehového systému a zdravej činnosti srdca.

Moringa Caribbean Coenzyme Q10 Curcumin má protizápalové a antioxidačné účinky. Pre správnu funkciu tráviaceho systému, pečene, žlčníka a cholesterolu. Je prospešný pri zápalovej bolesti kĺbov a pozitívne pôsobí na trávenie. Podporuje mozog, srdce, pokožku a hojenie rán.

Vhodné aj pre diabetikov, celiatikov a fenylketonurikov.

 

Neobsahuje: lepok, umelé príchute, sóju, zbytky orechov, arašídov, vajec, laktózu a iné alergény. Prípravok je vhodný aj pre diabetikov, celiatikov a fenylketonurikov.

 

Zloženie: Prášok Moringa Caribbean 100%, Coenzyme Q10, Curcumin (Curcuma longa), vegan kapsula.

 

Odporúčané dávkovanie:

•Odporúčaná denná dávka dospelí – 4 kapsule (2 x 2 kapsule) denne.

•Prípravok nie je vhodný pre deti do 6 rokov.

•Tehotné a dojčiace ženy by sa mali pred užívaním poradiť so svojim lekárom.

•Užívať po jedle, zapiť aspoň 200 ml vody.

Upozornenie: Odporúčanú dennú dávku neprekračujte. Výživový doplnok nie je náhradou vyváženej a pestrej stravy.
Uchovávanie: Uchovávajte na suchom mieste pri teplote do 25°C, v uzatvorenom obale. Chráňte pred vlhkom, mrazom, priamym slnečným svetlom a sálavým teplom. Uskladňujte mimo dosah detí.

Kvalita produktu:

Naše produkty sú tvorené z čistých prírodných preparátov. Pestovanie Moringy karibskej prebieha na panenských plantážach sopečného ostrova St. Lucia v Karibiku, s prísne regulovaným zberom, spracovaním a uskladnením v súlade s najprísnejšími normami kladenými na daný typ materiálu, kontrolou hygieny a sterility.
Ponúkame vysoko výživné, čisté, nechemické, bezpesticídne a bezherbicídne produkty prvotriednej kvality. V našich produktoch udržiavame všetky výživové prvky, pôvodnú farbu a vôňu. Naše moringové stromy sú pestované podľa najprísnejších noriem pre organické poľnohospodárstvo a následné spracovávanie prebieha v adekvátnych zariadeniach, opäť v súlade s prísnymi medzinárodnými štandardmi. Počas sušenia, ktoré má za úlohu dostať vodu z listov čerstvej moringy, používame iba veľmi nízku teplotu do 42°C. Výsledkom sú ešte výživnejšie listy moringy, než keby boli získané iným spôsobom sušenia.

Čistý prášok Moringa Caribbean obsahuje:

Účinné látky
(stopové prvky a vitamíny)
v 100 g prášku% Referenčnej výživovej hodnoty RVH
Vápnik Ca1 257 mg157 %
Horčík Mg162 mg43 %
Železo Fe5,8 mg41 %
Zinok Zn3,1 mg31 %
Fosfor Ph207 mg29,5 %
Vitamín E (tokoferol)116 mg967 %
Vitamín C321 mg401 %
Vitamín A (retinol)1,0 mg125 %
Vitamín B3 (niacin)3,4 mg21,3 %

 

Krajina pôvodu:

Slovenská Republika

 

Výrobca:

Moringa Caribbean s. r. o.
Marka Aurélia 65/9, Trenčín, 911 01

 

Zabalíme ti to bez plastov

Tvoj balíček dôkladne zabalíme do krabičky alebo obálky z recyklovaného papiera. Na lepenie používame výlučne papierovú, 100% recyklovateľnú pásku. Škatulku vyplníme pilinami zo smreka alebo recyklovaným papierom. Pri otváraní Ťa môže prekvapiť príjemná lesná vôňa.

Snažíme sa využiť všetko a byť takmer bez odpadu a preto veríme, že sa nepohneváš ak pri tvojom balíčku použijeme už použitú krabičku.  Na záver pridáme pečiatku s logom Mobake a s láskou pošleme.

Ďalšie informácie

Počet kapsúl:

120 ks