Preskočiť na obsah

mobake@mobake.sk
+421 952 004 544

Teakový Mažiar s Paličkou Malý 9×8,5cm

Teakový Mažiar s Paličkou Malý 9x8,5cm Prírodný mažiar vyrobených z teakového dreva s paličkou na drvenie je ideálny pre každodenné… Ukáž celý popis ↓

24,00 

Skladom

Odošleme do štvrtka 14.12..

Kedy vám príde zásielka?

Št. 14.12.

Packeta na adresu Št. 14.12.

Osobný odber Pi. 15.12.

Packeta Po. 18.12.

Kuriér GLS Po. 18.12.

Odhadované dátumy pre SK.

Popis

Teakový Mažiar s Paličkou Malý 9×8,5cm

Prírodný mažiar vyrobených z teakového dreva s paličkou na drvenie je ideálny pre každodenné využitie. Sú vhodné na drvenie bylín, soli, korenín. Tieto mažiare sú s láskou vyrábané v srdci dedín na Bali, pričom teakové drevo (Tectona grandis) pochádza predovšetkým z Indonézie, Indie, Malajzie, Thajska a Barmy.

Teakové drevo prirodzene obsahuje olej, ktorý mu pomáha odolávať vode. Tento olej chráni teakové drevo pred rozkladom, útokmi hmyzu a baktérií. Jávsky teak je považovaný odborníkmi za najkvalitnejší na svete, a s trochou starostlivosti môže vydržať celý život.

Čo je mažiar a načo sa používa?

Prvotnými nástrojmi, ktoré naši predkovia používali na drvenie semien rastlín a obilia, boli dva kamene. Mažiare a mažiariky predstavujú predchodcov súčasných kuchynských mlynčekov, mixérov a strúhadiel.

Mažiar sa primárne využíva na mletie byliniek a korenín, pričom počas spracovávania sa uvoľňuje pre ne tak charakteristická vôňa. Ak porovnáme vôňu a chuť čierneho korenia zakúpeného v obchode a rozomletým v mažiari, rozdiel je výrazný.

Ďalšie informácie

Materiál

Taekové drevo

Krajina pôvodu

Indonézia

Shop roku Mobake