China Sencha – Zelený čaj

V histórii zeleného čaju nachádzame míľnik, od ktorého sa odvíja dlhá tradícia jeho pitia a počiatok veľkej obľúbenosti. Ide o… Ukáž celý popis ↓

Popis

V histórii zeleného čaju nachádzame míľnik, od ktorého sa odvíja dlhá tradícia jeho pitia a počiatok veľkej obľúbenosti. Ide o Kissa Yojoki, Knihu čaju, ktorá v roku 1191 opísala päť životne dôležitých orgánov, ktoré čaj pozitívne ovplyvňuje. Overte si na vlastnej koži, že autor obsiahleho spisu, zenový mních Eisai, nepísal len tak do vetra. Vyskúšajte pravý čínsky zelený čaj. Žiadny prach, len celé lístky!

 

Zloženie čaju Sencha

Zelený čaj China Green Tea 100%

Nálev a chuť čaju

Pravý zelený čaj z Číny dáva po zaliatí svetlo žltozelený nálev. Vonia veľmi prirodzene, mierne trávovo. V chuti nachádzame sladké tóny, strednú trpkosť a korenistú chuť. Celkovo pôsobí China Sencha sviežim, čistým dojmom.

Pôvod čaju

Všeobecne sa dá povedať, že čínske zelené čaje sa pestujú predovšetkým v oblastiach Fujian, Zhejiang, Yunnan, Wenshan alebo Yun Ming. Vo väčšine prípadov ide o kvalitné čaje, ktoré sa vyrábajú podľa tradičných postupov a preverených receptov.

 

Čaj China Sencha sme priviezli z regiónu Huang Shan. Doslova ho možno preložiť ako „žltá hora“. Leží v provincii An-chuej na východe Číny a je preslávený nádhernou krajinou. Turisti z celého sveta obdivujú jeho žulové vrcholy, horúce pramene, borovice a zimnú snehovú pokrývku. Pre Huang Shan sú typické ale aj čajové záhrady, ktoré dávajú miestnym ľuďom obživu a celému svetu potom skvelý zelený čaj. Patrí medzi neho aj China Sencha, ktorá sa zozbiera z miestnych čajovníkov čínskych (Camellia sinensis), ale upravovaná podľa japonskej receptúry.

 

Po zbere, ktorú vykonávajú väčšinou ženy, sa ponechajú čajové lístky zvädnúť. Potom sa, pre čínsky zelený čaj trochu netypicky, opakovane naparujú, aby došlo k zastaveniu oxidácie. V Číne sa totiž častejšie používa praženie na panvici, vďaka ktorému má potom čaj ľahkú dymovú arómu. V prípade China Sencha tomu tak nie je – po naparení sú lístočky prekladané, sušené a triedené. Výsledný čaj pripomína chuťou aj vôňou skôr japonskú Sencha, ale vyskytujú sa Majstri čaju, ktorí jemné rozdiely spoznajú.

Príprava čaju

Teplota 70-80 °CDoba prípravy 2-4 minútyMnožstvo 1 čajová lyžička na 1,5-2 dl

 

Návod na prípravu

  1. Green Tea nasypte v pomere 1 čajová lyžička na 1,5-2 dl vody. Na prípravu čaju v kanvici pridajte 1 lyžičku navyše.
  2. Green Tea zalejte vodou s teplotou 70-80 ° C.
  3. Doba lúhovania 2-4 minúty (prikrytá šálka), potom preceďte.
  4. Green Tea je možné nechať 3x lúhovať.

Zabalíme ti to bez plastov

Tvoj balíček dôkladne zabalíme do krabičky alebo obálky z recyklovaného papiera. Na lepenie používame výlučne papierovú, 100% recyklovateľnú pásku. Škatulku vyplníme pilinami zo smreka alebo recyklovaným papierom. Pri otváraní Ťa môže prekvapiť príjemná lesná vôňa.

Snažíme sa využiť všetko a byť takmer bez odpadu – preto veríme, že sa nepohneváš ak pri tvojom balíčku použijeme už použitú krabičku.  Na záver pridáme pečiatku s logom Mobake a s láskou pošleme.

Ďalšie informácie

Krajina pôvodu

Čína, Huand Shan

Chuť

Prírodná, jemná

Zber

Posledný zber

Pre deti

Od 12 rokov

Gramáž

25g, 50g

Balenie

Papierový obal, Doypack